Polacy kochają oglądać seriale i chętnie korzystają z serwisów i aplikacji VoD. Które z nich są najpopularniejsze i przyciągają najwięcej widzów?

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 26.03.2018
Udostępnij:

Zdecydowanym liderem pod względem zasięgu jest VoD.pl, a VoD.TVP.pl przoduje w liczbie odsłon i czasu spędzanego przez internautów. Znaczny spadek w porównaniu rok do roku zanotował Player.pl. Wyniki badania Gemius/PBI opracował portal Wirtualnemedia.pl.

Ranking serwisów VoD

Cda.pl – premium jest najpopularniejszym w pełni płatnym serwisem VoD. Za nim znalazł się Netflix oraz Showmax, tuż obok HBOgo.pl i NCplusgo.pl. Pod względem liczby odsłon i najdłuższego średniego czasu spędzonego przez internautów wygrywa VoD.TVP.pl. 

Największy zasięg odnotował serwis VoD.pl – w styczniu 2018 roku odwiedziło go ponad 14% wszystkich polskich użytkowników sieci.

Analizując aplikacje VoD, liderem okazała się Ipla, którą odwiedziło 680 tysięcy realnych użytkowników. Za nią znalazł się Player z wynikiem 640,4 tysięcy użytkowników. Aplikacja Showmaxa osiągnęła wynik 187,7 tysięcy odwiedzających, a Netflixa odwiedziło 127,7 tysięcy użytkowników. 

W porównaniu do wyników ze stycznia 2017 roku, serwis VoD.pl zanotował lekki spadek pod względem zasięgu (z 14,69% do 14,27%). Natomiast wyższy odsetek internautów odwiedzał serwis WP.tv (z 2,34% do 10,19%) oraz TVP.pl – VoD (z8,84% d 11,36%). 

Komentarze