zadluzenia.com
zamknij

Najpopularniejsze serwisy VoD wśród Polaków

Polacy kochają oglądać seriale i chętnie korzystają z serwisów i aplikacji VoD. Które z nich są najpopularniejsze i przyciągają najwięcej widzów?

 

 

Zdecydowanym liderem pod względem zasięgu jest VoD.pl, a VoD.TVP.pl przoduje w liczbie odsłon i czasu spędzanego przez internautów. Znaczny spadek w porównaniu rok do roku zanotował Player.pl. Wyniki badania Gemius/PBI opracował portal Wirtualnemedia.pl.

 

Ranking serwisów VoD

 

Cda.pl - premium jest najpopularniejszym w pełni płatnym serwisem VoD. Za nim znalazł się Netflix oraz Showmax, tuż obok HBOgo.pl i NCplusgo.pl. Pod względem liczby odsłon i najdłuższego średniego czasu spędzonego przez internautów wygrywa VoD.TVP.pl. 

 

 

 

Największy zasięg odnotował serwis VoD.pl - w styczniu 2018 roku odwiedziło go ponad 14% wszystkich polskich użytkowników sieci.

 

 

Analizując aplikacje VoD, liderem okazała się Ipla, którą odwiedziło 680 tysięcy realnych użytkowników. Za nią znalazł się Player z wynikiem 640,4 tysięcy użytkowników. Aplikacja Showmaxa osiągnęła wynik 187,7 tysięcy odwiedzających, a Netflixa odwiedziło 127,7 tysięcy użytkowników. 

 

W porównaniu do wyników ze stycznia 2017 roku, serwis VoD.pl zanotował lekki spadek pod względem zasięgu (z 14,69% do 14,27%). Natomiast wyższy odsetek internautów odwiedzał serwis WP.tv (z 2,34% do 10,19%) oraz TVP.pl - VoD (z8,84% d 11,36%). 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY