Dnia 26 czerwca bieżącego roku nastąpiła oficjalna zmiana w zarządzie Pekao Banku Hipotecznego. Za jednogłośną zgodą Komisji Nadzoru Finansowego, Tomasz Mikoda został powołany na stanowisko prezesa instytucji.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 29.06.2018
Udostępnij:

Tomasz Mikoda pełnił funkcję wiceprezesa Pekao Banku Hipotecznego od kwietnia bieżącego roku, lecz zaraz po uzyskaniu zgody od KNF, miał przejąć stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes ma dziewiętnastoletnie doświadczenie w sektorze finansowym, z głównym naciskiem na bankowość hipoteczną.

W kwietniu bieżącego roku, decycją Rady Nadzorczej Pekao Banku Hipotecznego, ze stanowiska prezesa odwołany został Tomasz Mozera.

Kariera nowego prezesa
 

Tomasz Mikoda jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku marketing i zarządzanie ze specjalizacją „zarządzanie firmą”. Ukończył także podyplomowe studia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz kurs dla członków rad nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa.
 

Początkowo związany był z Bankiem Millennium, w którym to piastował stanowisko dyrektora obszaru bankowości hipotecznej i dyrektora departamentu sieci. Od roku 2010 do roku 2013 jego praca związana była z Kredyt Bankiem, gdzie zajmował stanowisko dyrektora Obszaru bankowości hipotecznej i dyrektora departamentu sieci sprzedaży. Kolejne stanowisko, w latach 2013-2014, zajmował jako ekspert w Sollers Consulting oraz w firmie Expander, jako dyrektor obszaru rozwoju biznesu i administracji. Z grupą Raiffeisen Bank współpracę zaczął w listopadzie 2014 roku, gdzie pełnił funkcje:
 

  • dyrektora do spraw digitalizacji dyrektor departamentu obsługi klienta i zdalnej sprzedaży,

  • dyrektora do spraw projektu bankowości hipotecznej

  • prezesa zarządu.


 

Komentarze