zadluzenia.com
zamknij

Nowy prezes Pekao Banku Hipotecznego

Dnia 26 czerwca bieżącego roku nastąpiła oficjalna zmiana w zarządzie Pekao Banku Hipotecznego. Za jednogłośną zgodą Komisji Nadzoru Finansowego, Tomasz Mikoda został powołany na stanowisko prezesa instytucji.


Tomasz Mikoda pełnił funkcję wiceprezesa Pekao Banku Hipotecznego od kwietnia bieżącego roku, lecz zaraz po uzyskaniu zgody od KNF, miał przejąć stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes ma dziewiętnastoletnie doświadczenie w sektorze finansowym, z głównym naciskiem na bankowość hipoteczną.W kwietniu bieżącego roku, decycją Rady Nadzorczej Pekao Banku Hipotecznego, ze stanowiska prezesa odwołany został Tomasz Mozera.

Kariera nowego prezesa
 

Tomasz Mikoda jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku marketing i zarządzanie ze specjalizacją „zarządzanie firmą”. Ukończył także podyplomowe studia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz kurs dla członków rad nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa.
 

Początkowo związany był z Bankiem Millennium, w którym to piastował stanowisko dyrektora obszaru bankowości hipotecznej i dyrektora departamentu sieci. Od roku 2010 do roku 2013 jego praca związana była z Kredyt Bankiem, gdzie zajmował stanowisko dyrektora Obszaru bankowości hipotecznej i dyrektora departamentu sieci sprzedaży. Kolejne stanowisko, w latach 2013-2014, zajmował jako ekspert w Sollers Consulting oraz w firmie Expander, jako dyrektor obszaru rozwoju biznesu i administracji. Z grupą Raiffeisen Bank współpracę zaczął w listopadzie 2014 roku, gdzie pełnił funkcje:
 

  • dyrektora do spraw digitalizacji dyrektor departamentu obsługi klienta i zdalnej sprzedaży,

  • dyrektora do spraw projektu bankowości hipotecznej

  • prezesa zarządu. 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY