PKO BP z tytułem Lidera Komunikacji Online

PKO BP z tytułem Lidera Komunikacji Online

author
Patryk Byczek
19 czerwca 2018
Jedenasta edycja konkursu Złota Strona Emitenta już za nami. Podczas tegorocznych zmagań, jedna z nagród trafiła do największej instytucji bankowej w naszym kraju. Bank PKO został zwycięzcą w klasyfikacji „Lider komunikacji online”, w kategorii „duże spółki giełdowe”.

W konkursie brana pod uwagę była komunikacja z inwestorami, z wykorzystaniem:
 

  • poczty elektronicznej,

  • mediów społecznościowych,

  • innych kanałów i narzędzi.

W oficjalnej informacji bank podaje także, że ocenie podlegały również prezentacje dotyczące działalności spółek, czy wyników finansowych, które przedstawiane zostawały inwestorom. Jury w swojej ocenie uwzględniało także wygląd oraz sposób poruszania się w serwisach internetowych.


 

Bank w Internecie

Ważnym punktem w działalności banku są różnego rodzaju konferencje i ich transmisje na żywo w serwisach internetowych i mediach społecznościowych banku. Podczas tego typu wydarzeń przedstawiane są wyniki finansowe grupy PKO. Zainteresowani nie muszą być w miejscu organizowanej akcji, ponieważ całą prezentację można obejrzeć za pomocą komputera, czy urządzenia mobilnego.


 

Serwis dostosowany do inwestorów
 

PKO posiada na swojej stronie internetowej dział przeznaczony głównie dla analityków i inwestorów, którzy znajdą w nim wszelkiego rodzaju potrzebne informacje o Grupie Kapitałowej Banku. Inwestorzy mogą dokonywać subskrypcji w serwisie RSS, dzięki której wszelkie wiadomości o aktualnościach oferowanych przez bank, trafiają na mailowe skrzynki subskrybentów. Zainteresowani mają także dostęp do arkuszy kalkulacyjnych, które uzupełnione są danymi banku. Portal bankowy przeznaczony dla inwestorów można otworzyć w języku polskim lub angielskim.

Kominukacja grupy PKO

Nagroda w konkursie Złota Strona Emitenta nie jest pierwszą za komunikację, którą otrzymał bank. W roku ubiegłym, grupa PKO po raz piąty otrzymała nagrodę „The Best of The Best”, w konkursie organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Instytucja odebrała nagrodę za najlepszy raport roczny. Instytucja posiada także tytuł „Transparentnej Spółki Roku 2017”, przyznany przez  Gazetę Giełdy „Parkiet”, Instytut Rachunkowości i Podatków oraz inne spółki z indeksu WIG 20. W konkursie doceniono przede wszystkim:
 

  • stosowane w banku zasady ładu korporacyjnego,

  • relacje inwestorskie,

  • sprawozdawczość finansową i raportowanie.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pekao udzielił linię gwarancyjną stoczni Crist
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
06 stycznia 2019

Pekao udzielił linię gwarancyjną stoczni Crist

Dawid Podsiadło twarzą Credit Agricole
Aktualności
author
Patryk Byczek
10 kwietnia 2018

Dawid Podsiadło twarzą Credit Agricole

Ile zarabia prezydent Polski?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
28 stycznia 2019

Ile zarabia prezydent Polski?

Idea Bank w Koszalinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 stycznia 2019

Idea Bank w Koszalinie

Jak kupić kartę podarunkową Xbox w PKO BP?
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
25 kwietnia 2019

Jak kupić kartę podarunkową Xbox w PKO BP?

Porównaj