Jedenasta edycja konkursu Złota Strona Emitenta już za nami. Podczas tegorocznych zmagań, jedna z nagród trafiła do największej instytucji bankowej w naszym kraju. Bank PKO został zwycięzcą w klasyfikacji „Lider komunikacji online”, w kategorii „duże spółki giełdowe”.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 19.06.2018
Udostępnij:

W konkursie brana pod uwagę była komunikacja z inwestorami, z wykorzystaniem:
 

  • poczty elektronicznej,

  • mediów społecznościowych,

  • innych kanałów i narzędzi.

W oficjalnej informacji bank podaje także, że ocenie podlegały również prezentacje dotyczące działalności spółek, czy wyników finansowych, które przedstawiane zostawały inwestorom. Jury w swojej ocenie uwzględniało także wygląd oraz sposób poruszania się w serwisach internetowych.


 

Bank w Internecie

Ważnym punktem w działalności banku są różnego rodzaju konferencje i ich transmisje na żywo w serwisach internetowych i mediach społecznościowych banku. Podczas tego typu wydarzeń przedstawiane są wyniki finansowe grupy PKO. Zainteresowani nie muszą być w miejscu organizowanej akcji, ponieważ całą prezentację można obejrzeć za pomocą komputera, czy urządzenia mobilnego.


 

Serwis dostosowany do inwestorów
 

PKO posiada na swojej stronie internetowej dział przeznaczony głównie dla analityków i inwestorów, którzy znajdą w nim wszelkiego rodzaju potrzebne informacje o Grupie Kapitałowej Banku. Inwestorzy mogą dokonywać subskrypcji w serwisie RSS, dzięki której wszelkie wiadomości o aktualnościach oferowanych przez bank, trafiają na mailowe skrzynki subskrybentów. Zainteresowani mają także dostęp do arkuszy kalkulacyjnych, które uzupełnione są danymi banku. Portal bankowy przeznaczony dla inwestorów można otworzyć w języku polskim lub angielskim.

Kominukacja grupy PKO

Nagroda w konkursie Złota Strona Emitenta nie jest pierwszą za komunikację, którą otrzymał bank. W roku ubiegłym, grupa PKO po raz piąty otrzymała nagrodę „The Best of The Best”, w konkursie organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Instytucja odebrała nagrodę za najlepszy raport roczny. Instytucja posiada także tytuł „Transparentnej Spółki Roku 2017”, przyznany przez  Gazetę Giełdy „Parkiet”, Instytut Rachunkowości i Podatków oraz inne spółki z indeksu WIG 20. W konkursie doceniono przede wszystkim:
 

  • stosowane w banku zasady ładu korporacyjnego,

  • relacje inwestorskie,

  • sprawozdawczość finansową i raportowanie.


 

Komentarze