zadluzenia.com
zamknij

PKO BP zawiesza raty ofiarom nawałnicy

PKO Bank Polski wychodzi z propozycją i oferuje zawieszenie rat kredytów hipotecznych oraz pożyczek gotówkowych tym klientom, których dotknęły zeszłotygodniowe nawałnice. 

 

 

Bank kieruje propozycję do klientów z województw objętych klęskami, czyli:

 

  • kujawsko-pomorskiego 
  • pomorskiego 
  • dolnośląskiego 
  • lubuskiego 
  • wielkopolskiego
     

Oferta ma zawiesić spłaty rat kredytów i pożyczek hipotecznych i gotówkowych do 12 miesięcy

 

Jak skorzystać z tego rozwiązania ?

 

W oddziale banku należy podpisać darmowy aneks do umowy. Do końca lutego przyszłego roku można wnioskować o zawieszenie spłaty kredytu albo pożyczki. Co więcej, bank zapewnia, że decyzja zostanie podjęta tylko na podstawie wniosku klienta, bez konieczności składania dodatkowych dokumentów.

 

Bank normalnie umożliwia zawieszenie spłaty pożyczek gotówkowych na maksymalnie 3 miesiące. Nawet na 36 miesięcy można maksymalnie zawiesić spłatę kapitału od kredytu hipotecznego, jednak odsetki klienci muszą płacić cały czas.

 

PKO Bank Polski odstąpił również od udzielania każdorazowo zgód na wypłatę odszkodowań do 5 tys. zł z tytułu ubezpieczeń nieruchomości, z cesją na rzecz banku. Aktualnie bank pozwala na samodzielne wypłaty odszkodowań przez ubezpieczycieli poszkodowanym.


Kogo dotyczą oferty ?

 

Wszystkie udogodnienia skierowane są do kredytobiorców w PKO Banku Polskimi PKO Banku Hipotecznym. Szymon Wałach, dyrektor pionu klienta detalicznego PKO Banku Polskiego, tłumaczy:

 

- Ogrom zniszczeń, który dotknął mieszkańców wielu regionów Polski nie może pozostawić nas obojętnymi. Mamy nadzieję, że nasza propozycja będzie dla klientów poszkodowanych w nawałnicach dodatkowym wsparciem.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY