Firmowi Klienci banku PKO BP mogą już korzystać z platformy ZenCard. Została ona uruchomiona w oddziałach banku oraz u doradców klienta korporacyjnego. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 04.01.2018
Udostępnij:

ZenCard to usługa, która umożliwia przedsiębiorcom organizację akcji promocyjnych i rabatowych w wykorzystaniem karty płatniczej oraz terminala. Dotyczy to akcji przeprowadzanych w punktach handlowo-usługowych. Jest to sposób na zwiększenie sprzedaży i stworzenie prywatnej bazy klientów. ZenCard wpisuje się dokonale w tendencję popularyzacji płatności bezgotówkowych. 

Klienci bezgotówkowi powracają 

PKO Bank Polski przeprowadził analizę, z której wynika, że w firmach korzystających już z ZenCard, liczba osób zarejestrowanych do programu lojalnościowego jest aż 5 razy większa niż w przypadku innych programów. Aż 37% Klientów korzystających z tej funkcji powraca do danego punktu handlowo-usługowego. Co więcej – robią oni zakupy o 40% większe, niż pozostali. 

Dyrektor pionu klienta detalicznego w PKO BP Szymon Wałach wyjaśnia: "Umiejętna współpraca dużych graczy ze start-upami przynosi wielowymiarowe korzyści całemu rynkowi. PKO Bank Polski, który jest dziś partnerem pierwszego wyboru dla innowacyjnych spółek technologicznych, jest tego najlepszym dowodem. Nasza strategia koncentruje się na transformacji cyfrowej, a rozwiązania takie jak ZenCard przyczyniają się do popularyzacji płatności kartami i rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce. Przedsiębiorcom dają zaś możliwość rozszerzenia i uatrakcyjnienia swoich usług, a w rezultacie zwiększenia sprzedaży. To szczególnie ważne dla klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw"

Prezes ZenCard – Krzysztof Klimczak – zaznacza, że technologia tego typu płatności jest niezwykle atrakcyjna z punktu widzenia małych i średnich firm. Prowadzenie akcji promocyjnych i rabatowych w prywatnym zakresie wiąże się z dużymi obciążeniami finansowymi i logistycznymi. Na usługach ZenCard skorzystać mogą zatem także duże sieci handlowe i usługowe, które dzięki temu rozwiązaniu mogą zwiększyć efektywność swoich działań marketingowych. 

"Wchodząc na początku 2017 roku do Grupy PKO Banku Polskiego, zapoczątkowaliśmy zupełnie nowy etap współpracy pomiędzy światem bankowości a fintechami, a efekty są już dziś dostępne dla dużej grupy klientów" – dodaje Klimczak. 
 

Komentarze