Polacy wydadzą na Wielkanoc 520 zł

Polacy wydadzą na Wielkanoc 520 zł

author
Aneta Jankowska
07 marca 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a z nią kolejne wydatki. Polacy nie należą do oszczędnych, a święta zawsze chcą uczcić jak najlepiej. Badanie Barometr Providenta sprawdziło ile w tym roku planujemy przeznaczyć na organizację wiosennych świąt.

Ile wydamy na Wielkanoc 2018 ?

Świąteczne wydatki Polaków nie należą do najmniejszych. Okazuje się, że na Święta Wielkanocne 2018 wydamy więcej niż w ubiegłym roku. Będzie to około 100 zł więcej, czyli łącznie ponad 520 zł.

Najmniejsze wydatki deklarują seniorzy i osoby samotne – one najczęściej szacują swój świąteczny budżet na mniej niż 200 zł. Poziom środków na celebrację świąt zależy przede wszystkim od naszych zarobków. Rodziny, które mają najniższe dochody, do 3000 zł, zamierzają zmieścić się w około 380 zł. Natomiast osoby zamożniejsze będą mogły przeznaczyć na ten cel statystycznie o 300 zł więcej. 

Jak wyjaśnia Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska, średnio na Święta Wielkanocne wydamy w tym roku 526 zł. Jest to o 126 zł więcej niż przed rokiem. 

Dlaczego planujemy większe wydatki? Ekspert podkreśla, że to kompilacja dwóch wypadkowych: z jednej strony Polacy zauważyli wzrost cen na sklepowych półkach, a z drugiej odczuwają poprawę sytuacji materialnej i mają poczucie, że mogą pozwolić sobie na więcej.

Rozsądne planowanie wydatków, dostosowywanie ich do zasobności portfela jest bardzo ważne. Pamiętajmy, że w niedalekiej perspektywie mogą nas czekać kolejne wydatki. Zbliża się bowiem sezon komunijny, a potem okres wakacji. Warto już teraz o tym pomyśleć i zacząć odkładać choćby drobne kwoty – przestrzega Anna Karasińska. 

Prezenty na Wielkanoc ?

Chociaż prezenty wielkanocne nie są tak popularne jak te bożonarodzeniowe, to niektórzy z nas kultywują taką tradycję. Co ciekawe, z roku na rok decyduje się na to coraz więcej Polaków. Badanie pokazało, że w tym roku planuje tak zrobić co drugi z nas. Rok temu było to 37% respondentów. 

Wolimy spędzić święta w domu

Barometr zapytał Polaków również o to, gdzie spędzą nadchodzące wiosenne święta. W domu z najbliższymi zostanie 73% badanych, 42% zamierza w te święta odwiedzić rodzinę lub znajomych, a jedynie 2% planuje w tym czasie wyjazd wypoczynkowy.

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Bronisław
Bronisław
2018-03-12 22:25:58

Ja właśnie w temacie, bo na pewno mi nie starczy. Jak mogę ubiegać się o pożyczkę w wonga?

    oewonga
    oewonga
    2018-03-19 17:45:05

    Witam! Bronisław, wniosek o pożyczkę w wonga.com musisz wypełnić przez Internet na naszej stronie internetowej: www.wonga.com. Na stronie głównej widać dwa suwaki. Kwotę, jaką chcesz pożyczyć, wybierasz przesuwając pierwszy suwak. Drugim suwakiem określasz, na jak długo chcesz pożyczyć wybraną kwotę. Następnie zatwierdzasz wybór pomarańczowym przyciskiem i wypełniasz wniosek internetowy. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=zadluzenia. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski do końca maja przedłużył zbiórkę na ochronę zdrowia

ING Bank Śląski poinformował o przedłużeniu zbiórki pieniężnej, z której środki mają wesprzeć służbę ochrony zdrowia. Bank przedłużył zbiórkę do końca maja 2020 roku. Do tej pory ludzie dobrej woli zasilili zbiórkę kwotą przekraczającą 660 000 złotych.

author
Patryk Byczek
05 maja 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Przepływy migracyjne Polaków

Narodowy Bank Polski poza licznymi kompetencjami, jakie cechuje status banku centralnego, zajmuje się również badaniami nad realiami finansowymi Polaków. Jednym z tematów analiz ekspertów tej dziedziny są przepływy migracyjne Polaków. Dokąd w celach zarobkowych wyjeżdżają Polacy i jak radzą sobie za granicą?

author
Alicja Hirsekorn
28 lipca 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Urlop macierzyński – najważniejsze informacje


Z obecnie obowiązujących przepisów prawnych wynika, iż młode matki mogą korzystać z płatnego urlopu aż przez 12 miesięcy kalendarzowych. Na cały ten okres, który pracownica winna wykorzystać na opiekę nad dzieckiem, składa się zarówno urlop macierzyński, jak i rodzicielski. Dziś skupimy się na tym, czym jest i w jakich warunkach przysługuje pierwszy z nich. Zapraszamy do lektury!

author
Halszka Gronek
24 lutego 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Inteligo sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, w jakich godzinach pieniądze w Inteligo mogą pojawić się na koncie? A może chcesz wiedzieć, o której godzinie przelewy z tego banku są wysyłane? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Inteligo.

author
Dominika Byczek
10 stycznia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Wniosek o wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej

Zaciągając kredyt hipoteczny należy pamiętać o tym, że zobowiązanie zostanie zabezpieczone hipoteką. Istnieją sytuacje, w których hipoteka przestaje być aktualna lub potrzebna, co skłania właściciela nieruchomości do podjęcia kroków w celu jej wykreślenia z księgi wieczystej. Sprawdźmy czym dokładnie jest wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej, a także o czym należy pamiętać podejmując się tej operacji.

author
Julia Wierciło
19 września 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Totalizator Sportowy oddział Koszalin

Trafienie w Lotto jest niespełnionym marzeniem wielu osób. Co powinniśmy zrobić, jeśli kwota wygranej przekroczy 2280 zł ? Trzeba w takiej sytuacji odwiedzić jeden z oddziałów Totalizatora Sportowego. Sprawdź dane adresowe oddziału w Koszalinie.

author
Dominika Byczek
26 września 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj