Raty coraz popularniejsze w zakupach przez Internet

Raty coraz popularniejsze w zakupach przez Internet

author
Alicja Uzarowicz
19 kwietnia 2020

W ostatnim czasie znany w Polsce pośrednik płatności internetowych, PayU, postanowił podzielić się swoimi najnowszymi danymi. Jak wynika z przeprowadzonej analizy, rodacy coraz częściej przy zakupach online decydują się na raty. Aż 78 proc. osób, które kiedyś ją wybrały, są skłonne dokonać tego ponownie.

Znany wielu konsumentom rynku e-commerce pośrednik płatności, PayU, po dokonaniu analizy doszedł do ciekawego wniosku. A mianowicie raty stają się coraz popularniejszą metodą opłacania zamówień składanych przez Internet w Polsce. Ilu z nas korzysta z tej opcji i które kategorie produktów spłacamy ratalnie?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Jak podał pośrednik PayU, ogromna większość, bo aż 78 proc. konsumentów, którzy kiedykolwiek zdecydowało się na zakup towaru przez Internet na raty, deklaruje chęć wybrania jej ponownie. Oznacza to, że wbrew pierwszym myślom sprzedaż ratalna przez Internet nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać.

Jakie przedmioty kupują najczęściej rodacy, którzy korzystają z tej metody płatności? Na raty przez Internet konsumenci najczęściej kupują droższe przedmioty, takie jak elektronika, różne e-usługi i dobra określane mianem luksusowych. Rosnąca popularność tej metody po raz kolejny świadczy o zamiłowaniu Polaków do nowoczesnych rozwiązań.

Coraz więcej Polaków kupuje na raty przez Internet

I chociaż możliwość kupna różnych towarów na raty nie jest żadną nowością, to właśnie w ostatnich latach rozwijała się ona najprężniej. W ciągu zaledwie pięciu lat wartość transakcji kupna produktów na raty wzrosła aż siedmiokrotnie. Klienci e-sklepów chcą być bowiem jak najbardziej „smart”.

Sprawdź także: Pożyczki na raty

Mnóstwo Polaków poszukuje opcji najbardziej dla siebie opłacalnej, a nasza gospodarność widoczna jest nie tylko stacjonarnie, ale również w sieci. Szybkość i wygoda dokonania zakupu z nieobciążającymi ratami na kilka czy kilkanaście miesięcy to rozwiązanie szyte na miarę dla polskich konsumentów.

"

Z naszych analiz wynika, że popyt na zakupy internetowe na raty systematycznie rośnie. Polacy są nie tylko bardzo ciekawi nowych rozwiązań w zakresie płatności, ale także – gdy dostrzegą ich wymierne korzyści – pozostają wobec nich bardzo lojalni. Aż 78% osób, które dokonały zakupu internetowego na raty, wybiera taką metodę płatności ponownie

– powiedziała Martyna Szczepaniak z PayU, cytowana w komunikacie.

Co Polacy kupują na raty online?

Jakie produkty kupowane online najczęściej są opłacane w formie ratalnej wśród polskich konsumentów? Nie powinno nikogo zdziwić, że w znacznej mierze rodacy kupują w tej formie droższe towary. Coraz więcej tego typu transakcji odnotowują e-sklepy oferujące elektronikę i dobra luksusowe (na przykład zegarki i biżuteria).

Sprzedaż ratalna jest też często preferowana przez kupujących akcesoria i sprzęt sportowy, elementy wyposażenia domu, czy artykuły do ogrodu. Co może wydać się dosyć ciekawe, coraz częściej Polacy na raty kupują usługi. Wśród nich znajdują się różne e-usługi oraz produkty branży turystycznej.

Czym są te wspomniane e-usługi? Polacy opłacają ratami najróżniejsze kursy edukacyjne, szkolenia i inne aktywności wspierające rozwój osobisty. Wśród tej kategorii usług już 14 proc. zakupów opłacanych jest właśnie w formie rat. Warto wspomnieć, że popularność rat nie musi wynikać z braku środków na zakup danego sprzętu na raz.

Szczególnie bowiem w kategorii dóbr luksusowych polscy internauci nie czują potrzeby wpłacania jednorazowo bardzo wysokiej kwoty sprzedawcy. Wynika to zapewne z psychologicznej chęci złagodzenia efektów, jakie na naszym rachunku bankowym wywoła kupno drogiego przedmiotu.


Źródła:
https://www.payu.pl/blog/sprzedajacy/jak-zwiekszyc-sprzedaz-wykorzystujac-innowacyjne-produkty-kredytowe-dla-e-commerce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Krasnymstawie
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Bank Pekao w Krasnymstawie

Kredyt konsolidacyjny Płońsk
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
25 sierpnia 2022

Kredyt konsolidacyjny Płońsk

Promocja: „Nagradzamy kodami” w BNP Paribas
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
24 stycznia 2022

Promocja: „Nagradzamy kodami” w BNP Paribas

Credit Agricole w Lęborku
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 lipca 2019

Credit Agricole w Lęborku

Podstawowy rachunek płatniczy Plus Bank
Banki
author
Dominika Sobieraj
30 lipca 2018

Podstawowy rachunek płatniczy Plus Bank

Inspektorat ZUS w Strzelcach Opolskich
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Strzelcach Opolskich

Porównaj