Połowa Ukraińców planuje zakup mieszkania w Polsce

Połowa Ukraińców planuje zakup mieszkania w Polsce

author
08 sierpnia 2018
Z raportu firmy ARC Rynek i Opinia można dowiedzieć się, że blisko 60% mieszkających w naszym kraju Ukrainców planuje życie i przyszłość w Polsce. Coraz więcej obcokrajowców podejmuje stałą pracę, a jeden na trzech pracuje w zawodzie, który uzyskał w ramach nauki.

Spośród badanych, 5% Ukraińców potwierdziło, że dokonali oni zakupu nieruchomości w Polsce. Ponad 50% ankietowanych zapewnia, że w planach na najbliższe lata ujęty jest fakt kupienia mieszkania w naszym kraju.


 

Finanse Ukraińców

Prawie wszyscy Ukraińcy w Polsce posiadają telefon komórkowy, podczas gdy ponad 90% z nich za usługi telekomunikacyjne płaci polskim operatorom. Obcokrajowcy w głównej mierze, podczas wyboru oferty, stawiają na coraz popularniejszą sieć Play.

Z danych zebranych przez ARC Rynek i Opinie można dowiedzieć się, że konto bankowe posiada 8% ankietowanych. Głównym powodem założenia konta w naszym kraju jest fakt posiadania karty płatniczej, która ułatwia wszelkie transakcje. Chociaż banki starają się wprowadzać język ukraiński, czy rosyjski w ramach obsługi banku, badani wciąż zwracają uwagę na niedogodności związane z barierą językową.

Wiązanie przyszłości z naszym krajem wiąże się z kupieniem lub wynajęciem nieruchomości. Firma ARC podała, że nieruchomość, w ciągu pięciu ostatnich lat, kupiło 5% Ukraińców. Kolejno 45% ma w planach zakup posiadłości w najbliższym czasie, a 65% obywateli Ukrainy chcę podjąć kredyt w Polsce na tenże cel. Ukraińcy wynajmują także mieszkania lub domy w Polsce (40%), a jeden na czterech wynajmuje pokój.


 

Obywatele Ukrainy w pracy

Spośród wszystkich mieszkających w Polsce Ukrainców, 82% z nich ma pracę, zaś 75% pracuje na umowie stałej, a 33% pracuje w wypracowanym przed laty zawodzie. Branża przemysłowa zatrudnia 26% obywateli Ukrainy, a sektor hotelarsko-gastronomiczny oraz budowlano-remontowy zatrudnia 15% Ukraińców.

Ośmiu na dziesięciu obcokrajowców jest zadowolonych z pracy w naszym kraju, a jedynie 11% ma zarzuty do swojego zatrudnienia. Ponad 3/4 zatrudnionych w Polsce obywateli Ukrainy stwierdziło, że praca z Polakami jest bardzo przyjemna. Negatywnie współpracę oceniło 6% badanych, zaś 9% nie potrafiło jednoznacznie odpowiedzieć, czy praca z naszymi rodakami jest dla nich przyjemna, czy też nie.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Provident z raportem Społecznej odpowiedzialności biznesu
Aktualności
author
28 sierpnia 2018

Provident z raportem Społecznej odpowiedzialności biznesu

Inspektorat ZUS w Złotoryi
Oddziały
author
16 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Złotoryi

Jak zdobyć rabat 40% w perfumerii
Wpisy
author
29 grudnia 2016

Jak zdobyć rabat 40% w perfumerii

Nowa oferta mobilna SGB-Banku
Bez kategorii
author
08 kwietnia 2020

Nowa oferta mobilna SGB-Banku