Połowa Ukraińców planuje zakup mieszkania w Polsce

Połowa Ukraińców planuje zakup mieszkania w Polsce

author
Patryk Byczek
08 sierpnia 2018

Z raportu firmy ARC Rynek i Opinia można dowiedzieć się, że blisko 60% mieszkających w naszym kraju Ukrainców planuje życie i przyszłość w Polsce. Coraz więcej obcokrajowców podejmuje stałą pracę, a jeden na trzech pracuje w zawodzie, który uzyskał w ramach nauki.

Spośród badanych, 5% Ukraińców potwierdziło, że dokonali oni zakupu nieruchomości w Polsce. Ponad 50% ankietowanych zapewnia, że w planach na najbliższe lata ujęty jest fakt kupienia mieszkania w naszym kraju.

Sprawdź oferty pożyczek dla Ukraińców

Finanse Ukraińców

Prawie wszyscy Ukraińcy w Polsce posiadają telefon komórkowy, podczas gdy ponad 90% z nich za usługi telekomunikacyjne płaci polskim operatorom. Obcokrajowcy w głównej mierze, podczas wyboru oferty, stawiają na coraz popularniejszą sieć Play.

Z danych zebranych przez ARC Rynek i Opinie można dowiedzieć się, że konto bankowe posiada 8% ankietowanych. Głównym powodem założenia konta w naszym kraju jest fakt posiadania karty płatniczej, która ułatwia wszelkie transakcje. Chociaż banki starają się wprowadzać język ukraiński, czy rosyjski w ramach obsługi banku, badani wciąż zwracają uwagę na niedogodności związane z barierą językową.

Wiązanie przyszłości z naszym krajem wiąże się z kupieniem lub wynajęciem nieruchomości. Firma ARC podała, że nieruchomość, w ciągu pięciu ostatnich lat, kupiło 5% Ukraińców. Kolejno 45% ma w planach zakup posiadłości w najbliższym czasie, a 65% obywateli Ukrainy chcę podjąć kredyt w Polsce na tenże cel. Ukraińcy wynajmują także mieszkania lub domy w Polsce (40%), a jeden na czterech wynajmuje pokój.


Obywatele Ukrainy w pracy

Spośród wszystkich mieszkających w Polsce Ukrainców, 82% z nich ma pracę, zaś 75% pracuje na umowie stałej, a 33% pracuje w wypracowanym przed laty zawodzie. Branża przemysłowa zatrudnia 26% obywateli Ukrainy, a sektor hotelarsko-gastronomiczny oraz budowlano-remontowy zatrudnia 15% Ukraińców.

Ośmiu na dziesięciu obcokrajowców jest zadowolonych z pracy w naszym kraju, a jedynie 11% ma zarzuty do swojego zatrudnienia. Ponad 3/4 zatrudnionych w Polsce obywateli Ukrainy stwierdziło, że praca z Polakami jest bardzo przyjemna. Negatywnie współpracę oceniło 6% badanych, zaś 9% nie potrafiło jednoznacznie odpowiedzieć, czy praca z naszymi rodakami jest dla nich przyjemna, czy też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska z kontem na selfie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 stycznia 2021

Santander Bank Polska z kontem na selfie

Kredyt konsolidacyjny Świętochłowice
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
24 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Świętochłowice

Jaki to bank? Sprawdź po numerze rachunku
Banki
author
Dominika Sobieraj
21 kwietnia 2022

Jaki to bank? Sprawdź po numerze rachunku

Ile pieniędzy dać na Komunię?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
09 września 2023

Ile pieniędzy dać na Komunię?

Porównaj