Zaszły zmiany w zarządzie Idea Banku. Dotychczasowy prezes banku Tobiasz Bury zrezygnował ze swojego stanowiska, w związku z czym Jerzy Pruski, za zgodą Rady Nadzorczej, pełni obowiązki prezesa banku.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 08.11.2018
Udostępnij:

Tobiasz Bury był prezesem Idea Banku od października ubiegłego roku, natomiast Pruski przed objęciem stanowiska,  zrezygnował z funkcji wiceprezesa w Getin Noble Banku.

Przyczyny rezygnacji Burego nie są znane.

Sytuacje następowały po sobie

Przed złożeniem rezygnacji Tobiasza Burego z funkcji prezesa Idea Banku, ze stanowiska wiceprezesa Getin Noble Banku zrezygnował Jerzy Pruski, który następnie został powołany do pełnienia obowiązków Idea Banku.

Pełniący obowiązki prezesa Jerzy Pruski
 

Jerzy Pruski jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie od 1983 do 2009 roku był zatrudniony. W międzyczasie, a konkretnie w 1989 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Pruski może jest także pochwalić byciem ekspertem zewnętrznym Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Banku Światowego
 

Przyszły szef Idea Banku w latach 1991-1997 zajmował, między innymi, stanowisko wiceprezesa zarządu w LG Petro Banku SA. Od 1998 do 2004 roku był członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Następnie, od 2004 do 2008 roku objął stanowisko pierwszego zastępcy prezesa NBP. Pruski reprezentował Narodowy Bank Polski w Komisji Nadzoru Finansowego, Komisji Nadzoru Bankowego oraz w Economic and Financial Committee. Od 2008 do 2009 roku zajmował stanowisko prezesa PKO BP. Funkcję wiceprzewodniczącego Towarzystwa Ekonomistów Polskich obejmuje od 2016 roku.

Były prezes Tobiasz Bury
 

Były prezes Idea Banku ukończył SGH na kierunkach Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz Zarządzanie i Marketing. Jest także absolwentem Harvard University Boston, gdzie ukończył Advanced Management Program w Harvard Business School. Dodatkowo może pochwalić się tytułem MBA, wydanym przez Kellogg School of Management w Northwestern University w Chicago.
 

Bury doświadczenie menedżerskie zdobywał pracując w The Boston Consulting Group, realizując tam projekty dla największych firm ubezpieczeniowych oraz banków w Polsce i Europie.

Idea BankAkcje banku widnieją na GPW w Warszawie w 2015 roku. Instytucja powstała po przejęciu GMAC Banku przez Geting Holding. Początkowo bank oferował swoje usługi jedynie online, natomiast w 2011 roku, szczególnie w większych miastach w naszym kraju, zostały otwarte fizyczne oddziały instytucji.
 

Komentarze