Klienci największego banku w Polsce skorzystali z usług jego kantora ponad 680 000 razy. Klienci dokonali transakcji na łączną sumę przekraczającą 2 600 000 000 złotych. Bank PKO BP wypracował taki wynik w 2018 roku.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 11.01.2019
Udostępnij:

Kantor PKO BP coraz popularniejszy

Główną zaletą kantoru, którą podkreślają Klienci PKO, jest możliwość wymiany walut 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto doceniane jest też bezpieczeństwo i szybkość transakcji. Ponad 50% z wypracowanego w zeszłym roku wyniku dokonano w czwartym kwartale 2018 roku. Klienci ponadto w kwestii wymiany walut coraz częściej sięgają po mobilną aplikację PKO BP – IKO. Ze statystyk wynika, że to właśnie tym kanałem dokonano 60% wymian.

Bank PKO BP swój kantor w bankowości internetowej uruchomił na początku zeszłego roku, natomiast w aplikacji IKO dopiero w lipcu 2018 roku. Klienci instytucji wymieniają nie tylko złotówki, lecz posługują się również zagraniczną walutą. W zeszłym roku odnotowano najwięcej wymian takich walut, jak:

– korony norweskie,
– dolary amerykańskie,
– euro.

28 walut

Klienci PKO BP, którzy korzystają z kantoru swojego banku mogą wymienić 28 par walut. Należy wiedzieć, że wymiany można dokonać o każdej porze dnia i nocy z dowolnego miejsca na świecie, które ma dostęp do internetu. Ponadto Klienci mogą korzystać z powiadomień, które informują o sytuacji, w której kurs danej waluty osiągnie zamierzony poziom. Ważnym jest również fakt, że transakcja przebiega ekspresowo, dlatego też wymienione środki bardzo szybko trafiają na konto Klienta.

PKO BP 1 czerwca 2018 wprowadziło zmiany w kartach debetowych. Od tamtej pory karta debetowa prowadzona w złotówkach jest również kartą wielowalutową. Obecnie wystarczy, że Klient podepnie pod swoją kartę przynajmniej jeden rachunek w obcej walucie, a będzie mógł rozliczać w tej walucie transakcje kartowe. Rachunek wielowalutowy podpięty do karty wielowalutowej jest bezpłatny.

Ubiegłoroczne statystyki

W zeszłym roku Klienci zawarli ponad 150 000 umów, dokonali ponad 680 000 transakcji na kwotę łączną przekraczającą 2 600 000 000 złotych. Blisko 330 000 spośród wszystkich transakcji wykonano wyłącznie w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Dla usprawnienia i wygody Klientów, PKO BP wprowadziło do kantoru trzy dodatkowe wersje językowe:

– angielską,
– ukraińską,
– rosyjską.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO pod koniec ubiegłego roku wyniósł ponad 820 000 000 złotych. Pod koniec trzeciego kwartału bieżącego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 1 042 000 000 złotych. Akcje spółki notowane są na GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.

Komentarze