zadluzenia.com
zamknij

Rekordowa liczba turystów w Tatrach

W tym sezonie Polskie Tatry przeżywały prawdziwe oblężenie. Według danych Tatrzańskiego Parku Narodowego w lipcu i w sierpniu nasze góry odwiedziło 1 mln 640 tys. osób.

 

 

W rozmowie z PAP Bogusława Chlipała z Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN), poinformowała, że miniony sezon był rekordowy pod względem turystów. Okazuje się, że nasze góry w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Od 2015 do 2016 roku Tatry odwiedziło 1 mln 600 tys. osób, czyli nieznacznie mniej niż w 2017 roku.

 

Sierpień z największą liczbą odwiedzających

 

860 tys. - tyle turystów odwiedziło Tatry tylko w sierpniu br.. Miesiąc wcześniej było ich nieco mniej, bo prawie 780 tys. osób. Natomiast największy ruch turystyczny w okresie wakacyjnym władze Tatrzańskiego Parku Narodowego odnotowały 14 sierpnia (tego dnia w najwyższe polskie góry przybyło więcej niż 39 tys. turystów). Drugim popularnym dniem w górach był 26 lipca. Wówczas na odpoczynek w górach wybrało się ponad 35 tys. osób.

 

Morskie Oko to nadal najpopularniejsze miejsce wśród turystów. W tegorocznym sezonie odwiedziło je około 450 tys. osób.

 

Statystyki od początku roku

 

Od stycznia Tatry odwiedziło już ponad 2 mln 870 tys. osób. Jak podkreśliła Bogusława Chlipała, to prawie o 122 tys. więcej niż w ubiegłym roku i o około 381 tys. więcej niż w dwa lata temu.

 

Władze parku zaznaczają, że taka ilość turystów może być spowodowana tym, że polskie rodziny coraz częściej korzystają z bezpłatnego wejścia do TPN na podstawie Karty Dużej Rodziny. W czasie wakacji było to prawie 55 tys. osób.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY