Rekordowe wyniki w PKO Leasing

Rekordowe wyniki w PKO Leasing

author
Aneta Jankowska
24 sierpnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
PKO Leasing udzielił łącznego finansowania na 3,9 mld zł w trakcie pierwszych 6 miesięcy. Takie obroty umocniły spółkę na pozycji lidera polskiego rynku.

PKO Leasing z mocną pozycją na rynku 
 
Trzon polskiej gospodarki stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa, a PKO Leasing umacnia ten segment i zwiększa skalę finansowania polskich firm. Odbiorcami usług finansowych PKO Leasing jest przede wszystkim sektor prywatny, który stanowią przedsiębiorstwa z grupy transportu (27%), przemysłu (19%), usług (19%) oraz handlu (18%). 
 
Najczęściej leasingowanymi aktywami (46% udziału w portfelu nowych transakcji PKO Leasing) są pojazdy transportu lekkiego, czyli samochody osobowe, pojazdy dostawcze i ciężarowe do 3,5 tony. Wartość ta ma stale wzrastać.
 
Związek Polskiego Leasingu przewiduje 15% wzrost rynku na koniec br., który ma być odzwierciedleniem nastrojów inwestycyjnych. 

Leasing jest swoistym barometrem polskiej gospodarki. Wzrost konsumpcji i dochodów gospodarstw domowych, rekordowo dobre nastroje konsumentów będą miały bezpośrednie przełożenie na obroty wygenerowane w segmencie pojazdów lekkich, które stanowią aż 44,3 proc finansowanych aktywów rynkowych – tłumaczy Andrzej Krzemiński, Prezes Zarządu PKO Leasing.

Leasing maszyn i urządzeń
 
Zanotowano również wzrost finansowania maszyn i urządzeń, w tym IT. To wskazuje na dobrą koniunkturę w sektorze przemysłowym, który aktualnie odnotowuje około 20% dynamikę wzrostu w Polsce i tym samym stanowi 27% udziału w ogólnej sprzedaży. Ten segment to 22% portfela PKO Leasing. 

Wzrost gospodarczy, zwiększona liczba zamówień krajowych, rozwój eksportu oraz start funduszy unijnych z perspektywy finansowej na lata 2014-2020 napędzają gospodarkę, a co za tym idzie, dynamiczny wzrost rynku leasingu – dodaje Andrzej Krzemiński.

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Deutsche Bank w Krakowie

Deutsche Bank Polska to jeden z głównych banków w Polsce, które siedziba ulokowana jest w Warszawie. Instytucja swoją ofertę kieruje głównie do osób fizycznych oraz przedsiębiorców. Jednym z miast, gdzie Deutsche Bank ma swoje placówki, jest Kraków.

author
Dominika Byczek
07 grudnia 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Czy ratę leasingu można wliczyć w koszty?

W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie. Przepisy podatkowe zmieniają się niemal co chwilę, a wraz z nimi zmianie ulega sytuacja firmy, która stale podejmuje przecież pewne transakcje i działania. Sprawdziliśmy, czy po wejściu w życie nowo uchwalonych przepisów wciąż jeszcze można w liczyć w koszty ratę leasingu.

author
Halszka Gronek
31 stycznia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Biuro Terenowe ZUS w Ostrzeszowie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Biura Terenowego w Ostrzeszowie: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Jak poznać nowy banknot 200 zł

Wczoraj do obiegu trafiły nowe banknoty 200 zł. Poza nowymi zabezpieczanymi różnią się także graficznie od dotychczasowych banknotów.

author
Patryk Byczek
13 lutego 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Spektakularne wyniki ING Lease

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski poinformował o świetnej sytuacji spółki należącej do tej saej grupy. ING Lease osiągnęła spektakularny wzrost wartości portfela należności od klientów. Wyniósł on bowiem na koniec III kw. 10 mld zł, co daje 23,3 proc. wzrostu rok do roku.

author
Alicja Hirsekorn
07 listopada 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Analitycy PKO Banku Polskiego najlepsi w kraju

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że analitycy banku kolejny raz okazali się najlepsi w kraju w prognozowaniu ekonomicznym i wygrali konkurs Analyst Forecast Awards 2021 FocusEconomics. Sprawdzamy szczegóły.

author
Aleksandra Gościnna
08 czerwca 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj