Holding Finansowy HSBC sprawdził w najnowszej edycji badania Expat Explorer, w którym kraju możemy zarobić najwięcej. Sprawdź, do którego państwa warto wyjechać, by podreperować swój budżet.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 13.10.2018
Udostępnij:

TOP 5 – tu zarobimy najwięcej

1. Szwajcaria
2. Stany Zjednoczone
3. Hongkong
4. Chiny
5. Singapur

Z badania HSBC wynika, że najwięcej zarobimy w Szwajcarii. Płace w tym kraju sięgają średnio około 203 tys. dolarów. Osoby przyjeżdżające do pracy zyskują tu średnio rocznie 61 tys. dolarów.

W badaniu zaraz za Szwajcarią znalazły się Stany Zjednoczone, gdzie przeciętne roczne wynagrodzenie emigranta to około 185 tys. dolarów. Kolejny w zestawieniu jest Hongkong. Tu zarobimy średnio 179 tys. dolarów na rok.

Czwarte miejsce zajmują Chiny, z roczną kwotą zarobków emigrantów na poziomie 173 tys. dolarów, a piątek – Singapur z wynikiem 162 tys. dolarów rocznie.

Najlepsze miejsce do życia i pracy to…

Ankieta HSBC Expat Explorer wyłoniła również miejsce, w którym żyje się najlepiej. Zgodnie z badanie jest to Singapur. To właśnie tutaj codzienne wypełnianie obowiązków jest najprzyjemniejsze. Ciekawostką jest fakt, że Singapur już po raz czwarty z rzędu otrzymał takie wyróżnienie.

Kolejne miejsca zajmują:

  • Nowa Zelandia, 
  • Niemcy,
  • Kanada,
  • Bahrajn,
  • Australia, 
  • Szwecja.

W rankingu “najlepszego miejsca do życia” wzięto pod uwagę między innymi zarobki, koszty utrzymania czy wychowywania dzieci oraz trudności nawiązywania przyjaźni w danym kraju.

Polska również została ujęta w tegorocznym zestawieniu i spadła o 4. miejsca, zajmując ostatecznie 25. miejsce w rankingu.

Szwecja najbardziej rodzinna

Wychowywanie dzieci na emigracji nie należy czasem do najłatwiejszych obowiązków. Według badania, najlepszym miejscem dla rodziny okazała się Szwecja, gdzie zgodnie z informacjami tegorocznych ankietowanych, poprawie uległa jakość życia, zdrowia i dobrego samopoczucia swoich dzieci.

HSBC Holdings plc jest jednym z największych holdingów finansowych na świecie z siedzibą w Londynie i 9500 oddziałami w 86 krajach.

Komentarze (0)

Singapur? Za daleko trochę ja pracuje w Anglii z promedica zarobki są całkiem całkiem i nie mam daleko do Polski żeby np. przelecieć odwiedzić bliskich