Z badania przeprowadzonego na zlecenie największej firmy pożyczkowej w Polsce wynika, że Polacy najchętniej remontują latem. Co trzeci mieszkaniec Polski planuje przeprowadzić remont w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a koszt takowego przedsięwzięcia mieści się w przedziale od 2000 do 5000 złotych.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 11.08.2018
Udostępnij:

Barometr Providenta pokazuje, że w ciepłe dni zarówno wyjeżdżają odpocząć, jak i remontują swoje mieszkania i domy. Aż 53% ankietowanych wskazało lato jako najlepszą porę roku, do przeprowadzenia prac remontowych. Wśród ankietowanych  czynnością jest malowanie ścian.

Wydatki Polaków
 

Remonty w polskich domach przeprowadzane są raz na kilka lat, bądź jeszcze rzadziej. Jedynie jeden na sześciu respondentów potwierdził, że przeprowadza remont nawet dwa razy w roku. Z barometru Providenta wynika, że 77% badanych finansuje remonty z zaoszczędzonych pieniędzy. Osoby, których sytuacja finansowa nie jest zbyt korzystna, opłacają remont ze środków bieżących, lub zapożyczają się u bliskich. Firmę Provident znajdziecie w rankingu pożyczek dla osób zadłużonych.

Provident przypomina, że jakiekolwiek zaciągnięcie zobowiązania powinno poprzedzić dokładne przeczytanie umowy, a w tym zapoznać się ze wszystkimi związanymi z zadłużeniem. Bardzo ważny jest też koszt całkowity pożyczki.


 

Koszty remontu
 

Jak podaje Provident, Polacy podczas remontu najczęściej zamykają się w kwocie od 2000 do 5000 złotych (23% ankietowanych). Wszystko oczywiście zależy od skali remontu. Taka kwota nie wystarczy oczywiście, aby pokryć całkowitą zmianę wnętrza, ale w zupełności wystarczy na farby i zatrudnienie ekipy malarskiej. Osoby bogatsze są w stanie przeznaczyć na remont od 5000 do 10 000 złotych (17% respondentów).


 

Komentarze