zadluzenia.com
zamknij

Zwolnienia grupowe w PKO ?

Największa instytucja bankowa w Polsce ma w planach przeprowadzenie zwolnień grupowych - donosi portal Bankier.pl. PKO ma zamiar zredukować etaty, podobnie jak rok i dwa lata temu. Powodem zmian jest informatyzacja oraz centralizacja procesów.


Zwolnienia mają dotknąć grupy ośmiuset pięćdziesięciu osób, lecz najprawdopodobniej będą nieco niższe. PKO BP podał także do informacji, że zapotrzebowanie na konkretne etaty w firmie jest uzupełniane na bieżąco, w zależności planów i potrzeb biznesowo-rozwojowych.Instytucje bankowe

Nie tylko PKO BP zwalnia swoich pracowników. Pod koniec zeszłego miesiąca informowaliśmy o planowanych zwolnieniach we wrocławskim Centrum Operacji Bankowych w Getin Banku. Instytucja zgłosiła do urzędu pracy redukcję stupięćdziesięciu etatów. Pracownikom zaproponowano pracę w innej lokalizacji oraz pomoc w znalezieniu nowej pracy.

Zwolnienia

O grupowych zwolnieniach w PKO było bardzo głośno w 2016 oraz 2017 roku. Największy bank w kraju zwolnił wtedy kolejno pięćset dwadzieścia osiem i siedemset osiemdziesiąt jeden osób. To liczby o wiele niższe, niż początkowo instytucja zgłosiła od urzędu pracy. Bardzo prawdopodobne jest, że w tym roku sytuacja będzie podobna. Bank w tym roku planuje zwolnić maksymalnie osiemset pięćdziesiąt etatów, ale biorąc pod uwagę sytuacje z lat poprzednich, liczba ta prawdopodobnie będzie mniejsza. Bank uspokaja, ponieważ zachodzące zmiany nie muszą oznaczać zwolnień z pracy. Zmiany będą polegały także na tworzeniu nowych stanowisk, przekształceniu obecnych lub ich przemieszczeniu. Tylko w niektórych przypadkach planowane są redukcje etatów.

Warto dodać, że każda osoba, którą dotknie redukcja etatu będzie mogła liczyć na pakiet osłonowy.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY