Bank BNP Paribas partnerem europejskiego raportu

Bank BNP Paribas partnerem europejskiego raportu

author
Aleksandra Gościnna
16 lutego 2021

Pojawił się niedawno raport opracowany przez Invest Europe dotyczący realizowanych przez inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej bieżących strategii inwestycyjnych i budowania wartości przedsiębiorstwa. Partnerem raportu został Bank BNP Paribas.

Bank BNP Paribas od wielu lat działa na polskim rynku. Z jego usług chętni korzysta wielu Klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Produkty dostępne są zarówno w placówkach bankowych, jak i przez stronę internetową.

Niedawno BNP Paribas miał okazję zostać partnerem Bank BNP Paribas partnerem raportu „Private Equity in CEE. Creating Value and Continued Growth”. Dotyczył on powstępowania wielu spółek, które poszerzyły swoje działania dzięki inwestycjom private equity.

Raport już dostępny

Powstanie raportu „Private Equity in CEE. Creating Value and Continued Growth” zawdzięczamy europejskiemu stowarzyszeniu inwestorów Private Equity i Venture Capital – Invest Europe. Wsparcia udzieliły natomiast krajowe związki inwestorów kapitałowych wraz z zarządzającymi funduszami. Już teraz dostępny jest na stronie internetowej Invest Europe.

Publikacja zawiera poczynania 22 spółek, które poszerzały swoją działalność dzięki inwestycjom private equity. Na liście tej znajdują się również polskie przedsiębiorstwa takie jak: Home.pl, Novago, Wirtualna Polska, Dino, Anwis, Dotcard, PBKM (Famicord Group), Rankomat oraz Velvet Care. Omówione zostały tu także przykłady inwestycji private equity i venture capital, które w latach 2015-2019 zakończone zostały w naszym regionie Europy. Nie zabrakło również miejsca na przedstawienie planowanych w kolejnych latach trendów inwestycyjnych.

"

W Europie Grupa BNP Paribas jest jednym z liderow transakcji private equity. W Polsce Bank BNP Paribas konsekwentnie od lat uczestniczy w transakcjach private equity i venture capital na lokalnym rynku, zapewniając inwestorom finansowanie i wspierając ich na etapie wyjścia z inwestycji czy też poszukiwania celów akwizycji. Inwestorzy PE/VC mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój konkurencyjności i dynamizm spółek w naszym regionie

– wyjaśnił dyrektor Zarządzający Bankowością Inwestycyjną na Europę Środkową w Grupie BNP Paribas i członek Rady Nadzorczej BNP Paribas Bank Polska, Piotr Mietkowski.


Źródło:

https://media.bnpparibas.pl/pr/644375/piec-lat-inwestycji-kapitalowych-w-europie-srodkowo-wschodniej-bank-bnp-paribas-partnerem-raportu-private-equity-in-cee-creating-value-and-continued-g

https://pl.wikipedia.org/wiki/BNP_Paribas_Bank_Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak działa Turboleasing w PKO BP?
Banki
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
04 sierpnia 2017

Jak działa Turboleasing w PKO BP?

Kredyt 500+ w Alior Banku
Wpisy
autor wpisu
Pawel-Zdunski
25 kwietnia 2016

Kredyt 500+ w Alior Banku

T-Mobile Usługi Bankowe w Stalowej Woli
Oddziały
author
Patryk Byczek
13 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Stalowej Woli

Credit Agricole oddział w Bełchatowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Credit Agricole oddział w Bełchatowie

Czy kredyt to współczesne niewolnictwo?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
21 marca 2019

Czy kredyt to współczesne niewolnictwo?

Porównaj