Bank BNP Paribas partnerem strategicznym święta kina niezależnego

Bank BNP Paribas partnerem strategicznym święta kina niezależnego

author
Dominika Sobieraj
22 kwietnia 2019

Już 26 kwietnia w Krakowie rozpoczyna się święto kina niezależnego – 12. Mastercard OFF CAMERA. Partnerem strategicznym wydarzenia został Bank BNP Paribas. Bank sprawuje pieczę nad sekcją Festiwalowe hity – Best of FEST.

Całe wydarzenie to w skrócie 250 projekcji odbywających się w niesamowitych miejscach: kinach studyjnych, na dachach kamienic, w kinie zlokalizowanym na barce rzecznej, a także na Bulwarach Wiślanych. W festiwalu będzie uczestniczyć 400 gości z całego świata.

Dariusz Maciołek, dyrektor zarządzający Pionem Komunikacji i Marketingu w Banku BNP Paribas, wskazuje powody nawiązania współpracy z organizatorami festiwalu:

"

Tematyka filmowa, to obok tenisa jeden z najważniejszych filarów strategii sponsoringowej Grupy BNP Paribas. Nasze zaangażowanie w działania skupione wokół kina realizujemy pod hasłem WE LOVE CINEMA. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy partnerem największego festiwalu kina niezależnego w tej części Europy

Inicjatywy banku związane z kinem

Nie jest to pierwsze takie działanie banku związane z kinem i filmem. BNP Paribas był także organizatorem akcji “Kino pod gwiazdami”, która polegała na przeprowadzeniu całego cyklu Filmowych Pikników Rodzinnych.

Bank był także partnerem Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, podczas którego odbywa się słynne odciskanie dłoni w Alei Gwiazd.

Mastercard OFF CAMERA

Bank będzie brał udział w trzech obszarach związanych z festiwalem:

1. Miasteczko filmowe na Placu Szczepańskim, w którym będą odbywały się konkursy z nagrodami, warsztaty dla uczestników oraz liczne wywiady i dyskusje.

2. Dachowanie, czyli specjalne pokazy na dachach kamienic krakowskich.

3. Pokaz specjalny filmu “Ostatnia rodzina” wyświetlany z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia twórczości artystycznej Andrzeja Seweryna.

Best of FEST 2019

Bank BNP Paribas będzie także partnerem sekcji Best of FEST, w które będą pokazywane hity całego festiwalu. Będzie to sześć produkcji, które odniosły największy sukces na różnych festiwalach międzynarodowych.

Podczas festiwalu zostanie również przyznana nagroda dla Aktora w Konkursie Polskim. Jej partnerem również będzie bank BNP Paribas. Nagroda zostanie wręczona podczas Gali Zamknięcia w ostatnim dniu festiwalu.

W programie festiwalu są filmy wyświetlane w ramach Konkursu Głównego “Wytyczanie drogi”, a także w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych. W tym roku podczas festiwalu odbędzie się także pięć nowych sekcji specjalnych:

  1. Na górze różne, na dole fiołki,
  2. My kontra Oni,
  3. Policjanci i Złodzieje,
  4. Rzeczywistość? Nie, dziękuję
  5. Gdzie ci mężczyźni?

Badanie przeprowadzone na zlecenie Filmwebu przez Kantar MillwardBrown wskazuje, że ponad 60% osób uczęszczających do kina to osoby aktywne zawodowo. Drugą liczną grupą klientów kin są uczniowie oraz studenci. Ta grupa stanowi około 1/4 osób chodzących do kina. Co drugi widz kina w Polsce deklaruje, że z tego typu usług korzysta raz miesiącu lub częściej.


Źródło:

http://media.bnpparibas.pl/pr/433430/bank-bnp-paribas-strategicznym-partnerem-miedzynarodowego-festiwalu-ki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Lubawa
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
08 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Lubawa

Santander Consumer Bank Dobre Miasto
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
07 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Dobre Miasto

Ile wynosi mandat za kradzież?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
29 stycznia 2020

Ile wynosi mandat za kradzież?

Paczkomaty InPost – kontakt, infolinia
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
16 sierpnia 2020

Paczkomaty InPost – kontakt, infolinia

ING Bank Śląski w Gdańsku
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
11 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Gdańsku

Pożyczki Gniezno
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
28 stycznia 2022

Pożyczki Gniezno

Porównaj