Bank Millennium poinformował 12 marca 2019 roku o planowanej dacie wprowadzenia płatności Apple Pay. Na oficjalnym profilu Twitter instytucji pojawiła się informacja, że długo wyczekiwany sposób płatności ma być dostępny najpóźniej do połowy kwietnia 2019 roku.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 13.03.2019
Udostępnij:

Apple Pay w Millennium

Pierwsze informacje odnośnie do Apple Pay w Banku Millennium pojawiły się w październiku 2018 roku. Mówiło się wówczas, że prężna działalność ma pozwolić na wprowadzenie nowej metody płatności na początku 2019 roku. Spekulacje skupiły się wokół marca 2019 roku. Jednakże w twitterowej odpowiedzi na komentarz Klienta z 12 marca bieżącego roku możemy wyczytać:


źródło grafiki: twitter / Bank Millennium

Dzięki Apple Pay Klienci banków w bardzo szybki, prosty i sprawny sposób mogą płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych, Internetowych, czy aplikacjach. Wystarczy dodać swoją kartę płatniczą do portfela kart i cieszyć się szybkim sposobem dokonywania płatności.

Banki z Apple Pay

Apple Pay w polskich bankach zadebiutowało dopiero w połowie ubiegłego roku. Dla porównania posiadacze smartfonów z systemem Android mogli wykorzystywać płatności mobilne dwa lata wcześniej.

Na chwilę obecną Apple Pay jest dostępny w takich bankach jak:

– Alior Bank,
– Bank Pekao,
– BGŻ BNP Paribas,
– ING Bank Śląski,
– Inteligo
– mBank,
– Nest Bank,
– PKO Bank Polski,
– Santander Bank Polska,
– T-Mobile Usługi Bankowe.

Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 838 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej. Prezesem zarządu instytucji jest Joao Bras Jorge

Komentarze