Bank Millennium liderem Customer Experience

Bank Millennium liderem Customer Experience

author
Patryk Byczek
23 stycznia 2019

Z najnowszego raportu KPMG w Polsce wynika, że w zestawieniu „TOP 100 Marek” Bank Millennium został liderem Customer Experience w sektorze finansowym. Wyniki przygotowano dzięki opiniom wydawanym przez Konsumentów, którzy oceniali swoje doświadczenie z różnymi markami.

Warto dodać, że Bank Millennium znalazł się również w pierwszej dziesiątce na liście stu najbardziej cenionych marek w Polsce.

Przeprowadzone badanie

W badaniu, które w drugim kwartale 2018 roku przeprowadziła niezależna firmę badawcza metodą CAWI, udział wzięło 5000 respondentów. Oceniali oni wówczas swoje doświadczenia w zakresie Sześciu Filarów Customer Experience:

– oczekiwania,
– czas i wysiłek,
– wiarygodność,
– rozwiązywanie problemów,
– empatia,
– personalizacja.

W odpowiedział udzielonych przez badanych pojawiło się blisko 200 firm, które reprezentują dziewięć różnych sektorów gospodarki. Spośród wszystkim instytucji finansowych respondenci najwyżej ocenili Bank Millennium.

Prezes Zarządu Banku Millennium, Joao Bras Jorge mówił, że coraz więcej Klientów instytucji komunikują, że Bank Millennium jest bankiem, z którym mają bardzo dobry kontakt i któremu ufają. Dodał także: „Jestem przekonany, że procentuje tu najskuteczniejsza metoda budowania przyjaznych relacji. Stawianie potrzeb klientów i ich zadowolenia w centrum uwagi. Jakość jest naszą pasją. …Jakość to gra zespołowa, to suma codziennych działań różnych jednostek banku – zarówno tych, które mają bezpośredni kontakt z klientem – placówek, contact center, jak również jednostek z centrali, które dbają o właściwe narzędzia, sprawny przebieg procesów i należyte działanie systemów. Wyniki współpracy całego zespołu widać właśnie w tym zestawieniu, ponieważ poprawiliśmy nasze wyniki w każdym kryterium”.

Raport KPMG

Raport „[Cyfrowy] klient nasz pan. Jak marki na polskim rynku zarządzają doświadczeniami klientów” jest odpowiedzią na postawione respondentom pytanie dotyczące marek, z którymi Konsumenci mają najlepsze doświadczenia. Mówi się, że najpotężniejszy wpływ na opinię Klientów o firmach buduje się za pomocą personalizacji oferty i wiarygodności. Z raportu wynika, że badani najwyżej ocenili swoje relacje z firmami reprezentującymi branżę:

– pozaspożywczego handlu detalicznego,
– gastronomiczną.

Badanie przeprowadzono na grupie 5000 badanych powyżej szesnastego roku życia. Warunkiem uwzględnienia danej marki w raporcie była minimalna liczba oddanych głosów, która kwalifikowała daną markę do uwzględnienia jej na liście TOP 100 Marek. Wyniki przygotowano wyłącznie na podstawie zebranych odpowiedzi respondentów, które pozyskała zewnętrzna agencja badawcza przeprowadzająca badanie. KPMG zaznacza, że przygotowane statystyki nie stanowią opinii ani stanowiska KPMG w Polsce odnośnie jakiejkolwiek marki uwzględnionej w zestawieniu.

Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 770 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej.


Źródło:

Bank Millennium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Starogard Gdański
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
17 lipca 2017

Kredyt hipoteczny Starogard Gdański

Kto jest Klientem Wonga
Blog
autor wpisu
m_szydlowski
01 maja 2017

Kto jest Klientem Wonga

Totalizator Sportowy oddział Zielona Góra
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
26 września 2017

Totalizator Sportowy oddział Zielona Góra

Udogodnienia dla niewidomych – Alior Bank
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 lutego 2019

Udogodnienia dla niewidomych – Alior Bank

25 lat więzienia za wyłudzanie VATu
Wpisy
autor wpisu
Emilia
02 lutego 2017

25 lat więzienia za wyłudzanie VATu

Porównaj