Bezpieczne pożyczanie
Umowa pożyczki – darmowy wzór
Bezpieczne pożyczanie

Umowa pożyczki – darmowy wzór

author
15 maja 2022

Umowa pożyczki – regulowana w kodeksie cywilnym Choć mogłoby wydawać się, że formę umowy musi mieć tylko pożyczka w jakiejś instytucji (banku, firmie pozabankowej), to… View Article

Kategorie:

Zawieszenie spłaty kredytu

Nasza sytuacja finansowa może bardzo szybko ulec zmianie. Nagła utrata pracy, choroba, czy inne nieprzewidziane kłopoty życiowe mogą sprawić, że staniemy się niewypłacalni. Podczas zaciągania kredytu warto zwrócić uwagę na to, czy w razie nagłego pogorszenia sytuacji finansowej, jesteśmy w stanie zawiesić jego spłatę. Jak działają wakacje kredytowe? Sprawdź szczegółowe informacje.

Całkowity koszt pożyczki – co zawiera?

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Każde zobowiązanie finansowe generuje koszty, które powinniśmy znać. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat całkowitego kosztu pożyczki. Wyjaśnimy krok po kroku, co składa się na ostateczny koszt pożyczki.

Opłata przygotowawcza – co to jest?

Polacy chętniej decydują się na zobowiązania finansowe. Czy wiedzą jednak wszystko na temat opłat związanych z tego typu produktami? Na ostateczny koszt pożyczki składa się wiele zależnych. Jedną z podstawowych opłat przy zobowiązaniach jest opłata przygotowawcza. Wyjaśniamy, czym ona jest i ile wynosi.

Bezpieczne pożyczanie – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz gotówki na niecierpiące zwłoki wydatki? Zanim zdecydujesz się na konkretną pożyczkę, sprawdź, jak bezpiecznie pożyczać, by nie wplątać się w niekorzystne zobowiązanie na długie lata. 

Ostrzeżenie Komisji Nadzoru Finansowego

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego publikuje wykaz podmiotów, które prowadzą działalność bez stosownych zezwoleń Komisji Nadzoru Finansowego. Przed nawiązaniem współpracy z szerzej nieznaną firmą na rynku, która przyjmuje depozyty na wysoki procent lub oferuje różnego rodzaju pożyczki, warto sprawdzić czy nie jest na wspomnianym wykazie KNF.

Zgoda marketingowa – informacje ogólne

W dobie powszechnego Internetu zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych to istotne zagadnienie z punktu widzenia każdego z nas. Analiza konkretnych przypadków jasno pokazuje jak daleko jest do ideału w przestrzeganiu przepisów. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z powyższą tematyką.

Biuro Informacji Gospodarczej

Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) jest instytucją gromadząca dane o dłużnikach. Jest też dość skutecznym narzędziem tzw. miękkiej windykacji. Umieszczenie negatywnej informacji w BIG powinno bowiem zmobilizować dłużnika do uregulowania zaległości. Może wpłynąć również na odmowę zawarcia umowy przez potencjalnego kontrahenta bądź zaproponowanie mniej korzystnych warunków umowy.