Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na wieczory literackie

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na wieczory literackie

author
Aneta Jankowska
15 lutego 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na wieczory literackie. Mieszkańcy Warszawy w trakcie cyklicznych spotkań z różnymi autorami będą mogli poznać tajniki sztuki literackiej. We wtorek 19 lutego odbędzie się już trzecie spotkanie z literackiej serii, którego gościem będzie Mariusz Szczygieł.

Wieczory literackie z BGŻ BNP Paribas

Od listopada 2018 roku, w nowym oddziale Banku BGŻ BNP Paribas, który mieści się w dawnym Domu Handlowym Sezam, przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie odbywają się spotkania literackie.

W spotkaniach może wziąć udział każdy i są one całkowicie bezpłatne. We wtorek 19 lutego o godzinie 20.00, gościem trzeciego już wieczoru literackiego będzie Mariusz Szczygieł. To dziennikarz i reportażysta, który opowie o swojej książce „Nie ma”. Autor zebrał w niej rozmowy z całego świata: m.in. z czeską poetką, ukraińskim żołnierzem, polską księgową, izraelską pisarką. Czytelnicy będą mogli również poznać osobiste rozmowy dziennikarza ze swoim ojcem, z którym po raz ostatni wybrał się do Pragi.

W trakcie dwóch poprzednich wieczorów, o swoich osiągnięciach literackich opowiadała już Katarzyna Surmiak-Domańska, która jest autorką książki “Kieślowski. Zbliżenie” oraz Magdalena Grzebałtowska, która w styczniu przybliżyła postać Krzysztofa Komedy. Autorka napisała jego biografię: „Komeda. Osobiste życie jazzu”.

Izabela Tworzydło, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Banku BGŻ BNP Paribas wyjaśnia, że miejsce, w którym obdywają się wieczory literackie jest szczególne.

Sezam to miejsce, które zawsze stanowiło jeden z najbardziej znanych punktów na mapie Warszawy. Dziś, po dawnym Sezamie została jedynie nazwa, ale dzięki inicjatywom takim jak „Sezam Literacki”, mieszkańcy Warszawy mogą znów spotykać się w tym miejscu, by tym razem poznać autorów najnowszych książek. Jako Bank chcemy być zawsze tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla lokalnych społeczności, „Sezam literacki” jest właśnie jedną z nich – mówi.

Spotkania prowadzą dziennikarze Maciej Ulewicz oraz Anna Sańczuk.

Jak wziąć udział w wieczorze literackim?

Spotkania są dostępne dla wszystkich, a wejście na nie jest darmowe. Organizatorzy przestrzegają jednak, że liczba miejsc jest ograniczona.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy przesłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: [email protected].

Rejestracja na najbliższe spotkanie trwa jeszcze do poniedziałku 18 lutego.

Wieczór literacki z BGŻ BNP Paribas

Kiedy: Wtorek, 19.02.2019
O której: Godz. 20.00
Gdzie: Warszawa, ul. Marszałkowska 126/134
Gość: Mariusz Szczygieł

O BGŻ BNP PARIBAS

Bank BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Bank oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów (m.in. mieszkaniowych oraz konsumenckich). Należy do jednych z największych wydawców kart kredytowych w Polsce. Przedsiębiorstwom (mikro, MŚP i korporacjom) dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Bank kieruje swoje usługi również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej. Klientom segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Klienci Banku mogą również korzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego.


Źródło: InfoWire.pl, BGŻ BNP Paribas

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Rydułtowach

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Rydułtowach – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
15 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Urlop na żądanie

W świetle obowiązujących przepisów prawa “pracownikiem” jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Nie ma znaczenia, czy pracuje ona na cały etat, na 3/4 czy 1/2 – w każdym z tych przypadków przysługiwać jej będą wszelkie przywileje pracownicze. Jednym z nich jest prawo do skorzystania z tak zwanego urlopu na żądanie. Na czym polega tego typu przywilej? Jak z niego skorzystać?

author
Halszka Gronek
21 lutego 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Banki dadzą pracę dłużnikom ?

Na rynku bankowym ma pojawić się usługa, dzięki której sytuacja wielu kredytobiorców wpadających bez swojej winy w problemy finansowe może się zmienić. 

author
Aneta Jankowska
07 lipca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Redukcja etatów w Ryanair z powodu koronawirusa

Będzie redukcja etatów w biurach Ryanair, największej niskokosztowej linii lotniczej w Europie. Liczba pracowników zmniejszy się w najbliższym czasie o 250. Zwolnienia dotyczą także biura w Polsce – we Wrocławiu. Choć pierwszego czerwca zostanie ono otwarte, to część pracowników nie będzie już miała szansy wrócić do pracy.

author
Dominika Byczek
15 maja 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Pożyczka na 120 dni – 4 miesiące

Coraz więcej firm pożyczkowych oferuje swoim klientom pożyczki na 120 dni, czyli równoznaczne z 4 miesiącami spłaty. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu rodzajowi pożyczki i przeanalizujemy, jakie są jej zalety oraz na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania.

author
Dominika Byczek
12 kwietnia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Jak przelać pieniądze w weekend?

Możliwość przelania pieniędzy w sobotę lub niedzielę może okazać się skomplikowana, ponieważ to, czy przelew dotrze do nas w dzień wolny od pracy, jest zależne od wielu czynników. Zwykłe przelewy działają podczas dni roboczych, a więc otrzymanie przelewu w weekend jest niemal niemożliwe. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak przelać pieniądze w weekend, aby doszły do odbiorcy na czas.

author
Dorota Grycko
08 stycznia 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Porównaj