Biedronka chce zatrudnić starszych i do nich skieruje swoje najnowsze oferty pracy. Propozycją dla seniorów jest praca wyłącznie na stanowisku kasjera - wśród obowiązków osoby starszej nie byłoby zatem rozkładania towaru i sprzątania sklepu. Być może w ślady Biedronki pójdą niebawem i inne sklepy.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 12.06.2018
Udostępnij:

Pomysł Biedronki jest odpowiedzią na potrzeby seniorów – często bardzo szybko rezygnowali z podjęcia pracy już podczas pierwszej rozmowy, kiedy dowiadywali się, że do ich obowiązków będzie należało wykładanie towaru na półki. Osoby starsze ze względów zdrowotnych mogą mieć problem nawet z chodzeniem i schylaniem się, nie mówiąc już o podnoszeniu ciężkich produktów. Nowa oferta pracy ma być dostosowana do stanu zdrowia osób starszych – siedzenie przy kasie nie wymaga wysiłku fizycznego. 

Seniorzy są bardziej stabilni 

Nowe warunki pracy mają przyciągnąć do Biedronki takich pracowników, którzy zostaną na swoim stanowisku przez długi czas. Zarząd sklepu twierdzi, że osoby starsze są mniej skłonne do zmiany pracy lub miejsca zamieszkania, w związku z czym mogą pracować jako kasjerzy przez kilka lat. 

Kolejnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność tej grupy wiekowej z punktu widzenia dyskontu jest fakt, że osoby starsze nie będą korzystały z nagłych urlopów "na dziecko", ponieważ nie mają już dzieci do wychowania. 

Inne sklepy także zatrudnią seniorów 

Podejrzewa się, że inne sklepy mogą niebawem również wprowadzić do swoich ofert pracy specjalne warunki dla osób starszych. Każdy sklep – niezależnie od marki – pożąda przecież pracownika stabilnego i nie biorącego urlopów. Seniorzy mają spełnić te wymagania.
 

Komentarze