BOŚ Bank opinie

Ocena klientów

4,12

Na podstawie 150 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

117 osób

Negatywne opinie

33 osób

Opinie o BOŚ Banku

BOŚ Bank to nowoczesny bank mający dobre podejście do klienta. Osoby korzystające z usług BOŚ Banku zwracają uwagę na to, że bankowość internetowa tego banku jest bardzo nowoczesna. BOŚ Bank oferuje również korzystne warunki kredytu gotówkowego oraz dobre warunki kredytów hipotecznych. W oddziale banku tradycyjnie można załatwić wszystkie bankowe sprawy, ale bankowość elektroniczna również jest tu mocno rozbudowana.

BOŚ Bank – podstawowe dane

Nazwa banku:BOŚ Bank
Data powstania:1991 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Bogusław Białowąs
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000015525
NIP:5270203313

Najważniejsze informacje dla Klientów

BOŚ Bank – sesje przelewów

BOŚ Bank – kod BIC

BOŚ Bank infolinia

Na co narzekają Klienci BOŚ Banku?

Klienci BOŚ Banku narzekają na:

 • placówki banku nie są przystosowane do osób niepełnosprawnych,
 • bardzo mało czynnych okienek w oddziałach,
 • kłopoty formalne podczas wnioskowania o kredyt.

Z czego są zadowoleni Klienci BOŚ Banku?

Klienci BOŚ Banku są zadowoleni z:

 • przejrzysty panel Klienta,
 • wyspecjalizowani doradcy w placówkach,
 • prosta w obsłudze strona internetowa,
 • zawsze dostępna infolinia.

Wymagania do kredytów i pożyczek w BOŚ Banku

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Siedziba BOŚ Banku

BOŚ Bank

ul. Żelazna 32

00-832 Warszawa

BOŚ Bank - najważniejsze informacje

BOŚ Bank – historia

Bank Ochrony Środowiska założono w 1991 roku, a jego siedziba zlokalizowana jest w Warszawie. Bank oferuje swoim Klientom kredyty na instalacje gazowe, termomodernizację, prace ekologiczne, montaż i zakup urządzeń chroniących środowisko. Od 1997 roku akcje Banku Ochrony Środowiska notowane są na podstawowym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Priorytetowym akcjonariuszem instytucji jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Instytucja swoimi działaniami udziela wsparcia zarówno Klientom indywidualnym, firmom, jak i korporacjom. Bank Ochrony Środowiska jest bankiem komercyjnym, który ma uniwersalny i nieprofilowany charakter działalności.

Bank Ochrony Środowiska – oferta

BOŚ Bank znany jest z tego, że oferuje wiele produktów bankowych. Można w tym banku mieć tradycyjne konta osobiste, ale także założyć konto oszczędnościowe lub założyć kartę kredytową. W BOŚ Banku dogodne są także warunki bogatej oferty kredytowej. Kredyty mogą być oparte na stałej stopie procentowej albo mieć oprocentowanie zmienne. Dobre warunki kredytu to także możliwość skorzystania z przerwy od spłacania na korzystnych warunkach (wakacje kredytowe). Ponadto całkowita kwota kredytu w tym banku może być naprawdę wysoka.

Poza tym BOŚ Bank to także rzetelni doradcy bankowi, którzy prezentują profesjonalne podejście. Obsługują oni zarówno w placówce banku, jak i przez telefon (w tym banku bardzo sprawnie funkcjonuje infolinia). Aplikacja mobilna w tym banku ma intuicyjny panel Klienta.

BOŚ Bank w liczbach

– rok założenia – 1991 rok,
– liczba pracowników – 1209 osób,
– liczba oddziałów – 53,
– wysokość aktywów – 18 486 997 000 złotych (2019 rok)
– zysk za 2019 roku – 72 000 000 złotych (netto)

BOŚ Bank – co wyróżnia?

1. Na stronie BOŚ Banku znajdziemy licznik efektów ekologicznych inwestycji finansowych przez BOŚ. Licznik ten na bieżąco wskazuje produkcję energii w OZE, redukcję emisji dwutlenku węgla, redukcję emisji pyłu, zmniejszenie zużycia i strat ciepła, ilość unieszkodliwionych odpadów lub odzyskanych surowców wtórnych oraz przepustowość oczyszczalni ścieków.

2. BOŚ Bank udostępnia kalkulator instalacji fotowoltaicznej, który pozwala nam w kilka minut obliczyć, jaka powinna być wielkość naszej instalacji fotowoltaicznej oraz wskazuje, jakiego rodzaju instalacji potrzebujemy.

3. Wizja BOŚ Banku wskazuje, że bank ten chce być wiodącym uczestnikiem polskiego systemu finansowania ochrony środowiska. Bank ma zamiar nie tylko zwiększać swoją wartość dla akcjonariuszy, ale także tworzyć innowacyjne rozwiązania dla Klientów i jak najlepsze warunki pracy dla pracowników.

4. Akcje BOŚ Banku od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

5. W skład Grupy Kapitałowej Banku Ochrony Środowiska S.A. wchodzi Dom Maklerski BOŚ S.A., BOŚ Leasing – EKO Profil S.A. oraz MS Wind Sp. z o.o.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

BOŚ Bank, czyli Bank Ochrony Środowiska SA, jest w pełni bezpieczny. Bank ten posiada gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, więc nawet w przypadku ogłoszenia przez bank upadłości nasze pieniądze są bezpieczne.

Właścicielem BOŚ Banku jest należy do Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to jednak tradycyjny bank komercyjny.

Tak, BOŚ Bank ma gwarancję Skarbu Państwa – dokładniej Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Bank BOŚ to inaczej Bank Ochrony Środowiska, czyli tradycyjny bank skupiający się dodatkowo na problemach związanych ze środowiskiem.

W popularnych portalach, na których można oceniać pracę w danym banku, BOŚ Bank wypada niestety słabo. Przede wszystkim nieprzychylne komentarze dotyczą różnic pomiędzy tym, czego pracownik dowiaduje się na rozmowie o pracę, a tym, jak praca wygląda w rzeczywistości.

Zostaw swoją opinię o BOŚ Banku

BOŚ Bank możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

magda
magda
2023-12-01 18:12:34

Boś Bank posiada korzystne i dobre warunki kredytowe ma wygodną i intuicyjną aplikację mobilną oraz bankowość elektroniczną.

Porównaj