Pojawili się kolejni zatrzymani w aferze GetBack. Wśród nich znalazł się między innymi były wiceprezes spółki. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 04.10.2018
Udostępnij:

Przypomnijmy, że cała sprawa z GetBack dotyczy wyprowadzenia ze spółki 120 milionów złotych pod pozorem niekorzystnych umów. Do tej pory w śledztwie przesłuchano już 70 osób.

Do zatrzymania wiceprezesa – Piotra T., dwóch dyrektorów, asesora komorniczego oraz byłego komornika sądowego doszło 3 października rano. 

Prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie, tłumaczyła w rozmowie z PAP, że zatrzymanym osobom prokuratorzy ogłoszą postanowienia o przedstawieniu zarzutów dotyczące m.in. popełnienia przestępstwa nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym, które doprowadziły do wyrządzenia GetBack S.A. szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Jak informuje portal tvn24bis.pl, Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził, że doszło do zatrzymania nowych osób w śledztwie.

Do dziś, CBA zatrzymało już 12 osób, którym prokuratura przedstawiła zarzuty.

Głównym podejrzanym w sprawie pozostaje zatrzymany przez CBA na lotnisku w Warszawie po powrocie z Izraela były prezes spółki – Konrad K., któremu zarzuca się popełnienie 8 przestępstw:

Są to między innymi:

– usiłowanie oszustwa na kwotę 250 mln zł

– wyrządzenie spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach – co najmniej ponad 185 mln zł GetBack

– podejmowanie działań zmierzających do utrudnienia postępowania karnego i uniknięcia odpowiedzialności karnej

– publiczne rozpowszechnienie nieprawdziwych danych w raporcie bieżącym spółki

Aferą GetBack zajmuje się specjalnie powołany przez Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego zespół śledczy wydziału I ds. przestępczości gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Warszawie oraz agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 

Komentarze