PKO BP z nagrodami Złoty Bankier

PKO BP z nagrodami Złoty Bankier

author
Patryk Byczek
26 kwietnia 2021

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym o zdobyciu trzech nagród w rankingu Złoty Bankier. Instytucja zajęła jedno pierwsze oraz dwa trzecie miejsca. W każdej nagrodzonej kategorii zwycięzców wybierali eksperci oraz internauci. Sprawdzamy szczegóły.

W tegorocznej edycji Rankingu Złoty Bankier, PKO BP został liderem w kategorii “social media“. Pozostałe nagrody, czyli dwa trzecie miejsca instytucja zgarnęła w kategoriach “spot reklamowy” oraz “wsparcie społeczne udzielane w dobie pandemii“. Zdobycie nagród przez PKO BP świadczy między innymi o aktywnej interakcji i skutecznym budowaniu więzi między bankiem a Klientem oraz o efektywności działań i komunikacji instytucji.

Nagrodzone kategorie

Social media

Największy bank w Polsce doceniono za skuteczną komunikację na profilach społecznościowych, która wyróżnia się na tle konkurencji zarówno dużą aktywnością, jak i zróżnicowaniem treści, które publikuje instytucja. PKO BP prowadzi swoje profile na takich portalach jak:

– Facebook,
– Instagram,
– LinekIn,
– Twitter,
– YouTube.

Profile te są jednym z głównych źródeł informacji o ofercie i usługach bank, wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz nowoczesnych technologii. Dodatkowo bank angażuje się w promocowanie sportu za pośrednictwem takich profili jak PKO Bank Polski Grajmy Razem i PKO Bank Polski Biegajmy Razem. Nowoczesne odejście banku do komunikacji jest nagradzane w międzynarodowych rankingach i konkursach. W IAB MIXX Awards Europe 2020, który odbył się w ubiegłym roku, gra edukacyjna PKO BP „Bitwa o Neta” zdobyła dwie srebrne nagrody.

Spot reklamowy „Pytamy w najlepsze”

W ogrodzonym spocie reklamowym brali udział młodzi influenserzy i aktorzy:

– Krzysztof Golonka,
– Maciej Musiał,
– Magdalena Lamparska,
– Monika Mazur,
– Patrick Ney.

Podkreślono w nim bliskość świata cyfryzacji i nowoczesności. Uczestnicy spotu wymieniają zalety PKO Banku Polskiego, którymi bez wątpienia są:

– aplikacja mobilna IKO,
– kantor internetowy,
– nowoczesne metody płatności zegarkiem czy BLIKiem.

W reklamie wykorzystano metodę badania sondażowego, w którym bardzo prosto i umiejętnie pokazano plusy oferty instytucji, które są najistotniejsze dla najmłodszych Klientów.

Wsparcie społeczne udzielane w dobie pandemii

Szeroka komunikacja z Klientami w czasach pandemii nabrała szczególnego znaczenia. PKO BP brał udział w ogólnopolskich inicjatywach, które promowały zachowania wymuszone panującą obecnie sytuacją pandemiczną. Instytucja prowadziła również kampanię edukacyjną i informacyjną dotyczącą wykorzystania narzędzi i kanałów bankowości elektronicznej. Instytucji zależało na bezpieczeństwie swoich Klientów i pracowników, dlatego bardzo szybko podjął działania zapewniające ochronę zdrowia. Inicjatywy, do których dołączył się PKO BP, ograniczyły wpływ pandemii na naszą gospodarkę. Spółki Grupy Kapitałowej PKO BP przeznaczyły ponad 23 000 000 złotych na walkę z Covid-19 i negatywnymi skutkami pandemii. Pracownicy organizowali zbiórki środków, własnoręcznie robili maseczki i przyłbice.

Wszelka walka z Covid-19 została ujęta z tegorocznym Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”, który przygotował Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ponadto za walkę z pandemią bank wyróżniono w 4. edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia w kategorii Filantrop Polski oraz rankingu Rzeczpospolitej „Najważniejsze firmy dla Polski”.


PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/137200-pko-bank-polski-najlepszy-w-mediach-spolecznosciowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Zduńskiej Woli
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
24 sierpnia 2019

PKO BP w Zduńskiej Woli

Stress-testy polskich banków
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
18 lutego 2014

Stress-testy polskich banków

Zadłużenie branży motoryzacyjnej  
Dla zadłużonych
author
Halszka Gronek
11 czerwca 2018

Zadłużenie branży motoryzacyjnej  

Wzrost zatrudnienia w polskich startupach
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
27 czerwca 2019

Wzrost zatrudnienia w polskich startupach

Gwarancja bankowa – na czym polega?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 lutego 2019

Gwarancja bankowa – na czym polega?

Santander Consumer Bank Jelenia Góra
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
01 lipca 2021

Santander Consumer Bank Jelenia Góra

Porównaj