e-Windykacja dla klientów firmowych w PKO BP

e-Windykacja dla klientów firmowych w PKO BP

author
Dominika Sobieraj
03 sierpnia 2019

PKO wraz z początkiem sierpnia 2019 roku wdrożył nowe rozwiązanie dla małych i średnich firm. Usługa e-Windykacji ma ułatwić prowadzenie biznesu i przyspieszyć odzyskiwanie należności z nieopłaconych faktur.

e-Windykacja w PKO BP

Narzędzie zostało opracowanie przez startup Vindicat. Ma zapobiegać zatorom płatniczym i być narzędziem pozwalającym na efektywne odzyskiwanie należności z faktur, które nie zostały zapłacone na czas.

Usługa e-Windykacji jest dostępna w bankowości internetowej. Narzędzie ma pozwolić na samodzielne monitorowanie płatności.

Okres próbny – e-Windykacja

PKO Bank Polski umożliwia Klientom Firmowym przetestowanie usługi przed wykupieniem jej w pełnym pakiecie. Okres próbny trwa trzydzieści dni i jest zupełnie bezpłatny. Działanie systemu można przetestować na własnej wybranej fakturze.

Konsekwentnie budujemy ekosystem usług dodanych, które odpowiadają na potrzeby klientów firmowych. Naszym celem jest ułatwienie przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego w ich ręce oddajemy nowe narzędzie online: platformę e-Windykacja umożliwiającą efektywne odzyskiwanie zaległych płatności od kontrahentów.

Usługa jest dostępna dla klientów firmowych za pośrednictwem bankowości elektronicznej i na stronie internetowej. To już czwarte rozwiązanie po e-Prawniku, e-Księgowości i asystencie firmowym wdrożone w ciągu ostatniego roku przez PKO Bank Polski, które wraz z e-Sklepem tworzy ekosystem usług dodanych dla firm  – wskazuje Łukasz Czech z Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.

– W ramach programu Let’s Fintech with PKO Bank Polski! poszukujemy innowacyjnych rozwiązań startup-ów, nie tylko z zakresu technologii finansowych, ale także takich, które mogą poszerzyć naszą ofertę usług dodanych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Dzięki dedykowanej infrastrukturze, doświadczeniu naszych ekspertów i możliwości skalowania, start-upy mogą rozwijać swoje projekty we współpracy z bankiem.

Vindicat jest kolejną firmą, która pomaga nam odpowiadać na potrzeby naszych klientów, umożliwiając im samodzielne zarządzanie płynnością finansową – dodaje dyrektor Biura Innowacji Grzegorz Pawlicki.

e-Windykacja w PKO – jak działa?

Nowa funkcja e-Windykacji to platforma online, która ma ułatwiać zarządzanie wierzytelnościami oraz windykowanie zaległych należności. Jak wskazuje PKO BP, “użytkownik otrzymuje wsparcie w procesie windykacji na wszystkich jego etapach w ramach postępowania polubownego, sądowego i komorniczego“.

Usługa jest zatem wyposażona w komplet narzędzi pozwalających na kompleksowe monitorowanie należności.

Po upływie terminu płatności możliwe jest wybranie dostosowanego do danego kontrahenta sposobu windykacji należności. Aplikacja oferuje podstawowe scenariusze do wyboru, a w przypadku bardziej skomplikowanych przypadków pomoc kancelarii.

Jak wynika z raportu Biura Informacji Gospodarczej BIG InfoMonitor, ponad połowa firm czeka na zapłatę za fakturę dłużej niż 60 dni. Takie opóźnienia stanowią barierę wzrostu dla firm, ograniczając ich płynność, inwestycje i zatrudnienie. Z punktu widzenia przedsiębiorcy istotne jest, jak szybko odzyska należne mu pieniądze i jakie poniesie przy tym koszty.

e-Windykacja to innowacyjne narzędzie online, które pomoże mniejszym i średnim firmom zapobiegać powstawaniu i eliminować zatory płatnicze – zaznacza cytowany w bankowym komunikacie Bogusław Bieda, prezes zarządu Vindicat.pl, start-upu, który zdecydował się rozwijać pod skrzydłami Let’s Fintech with PKO Bank Polski!


Źródło:

https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/produktowe/e-windykacja-nowa-usluga-dla-klientow-firmowych-pko-banku-polskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt a koronawirus
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
28 października 2020

Kredyt a koronawirus

Tatra Summit z udziałem Jerzego Kwiecińskiego
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
14 października 2019

Tatra Summit z udziałem Jerzego Kwiecińskiego

Młodzi biorą kredyty na spełnianie marzeń
Blog
author
Aneta Jankowska
24 maja 2017

Młodzi biorą kredyty na spełnianie marzeń

Pożyczki bez BIK Grójec
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Grójec

Kredyt hipoteczny Ostrowiec Świętokrzyski
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
16 listopada 2017

Kredyt hipoteczny Ostrowiec Świętokrzyski

Porównaj