Bank BPS sesje przychodzące i wychodzące

Bank BPS sesje przychodzące i wychodzące

author
Dominika Byczek
12 stycznia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Chcesz sprawdzić, o jakiej godzinie pieniądze mają szansę pojawić się na koncie w Banku BPS? A może chcesz dowiedzieć się, o której godzinie przelewy w tym banku są wysyłane? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Banku BPS.

Sesja przychodząca określa godzinę, o której pieniądze wpływają na konto odbiorcy w Banku BPS.

Sesja wychodząca określa godzinę, o której pieniądze są wysyłane z konta nadawcy w Banku BPS.

Bank BPS - sesje przelewów

Bank BPS – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w Banku BPS o godzinie:

12:00 – I sesja przychodząca Elixir

16:00– II sesja przychodząca Elixir

18:00– III sesja przychodząca Elixir

Chcesz wiedzieć, o której dokładnie otrzymasz przelew na konto w Banku BPS? Sprawdź nasz kalkulator sesji przelewów.

Bank BPS – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w Banku BPS o godzinie:

15:00 – I sesja wychodząca Elixir

Potrzebujesz szybko gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

Kredyty przez Internet – pieniądze nawet w ciągu 1 dnia

Pożyczki na dowód – pieniądze nawet w ciągu 15 minut

Pożyczki dla zadłużonych – bez weryfikacji w BIK

Przelewy Bank BPS - kwiecień 2024

W kwietniu 2024 roku, oprócz weekendowych dni wolnych, tylko Poniedziałek Wielkanocny, który przypada na 1 kwietnia, jest dniem wolnym od pracy. Tym samym, wpływa to na harmonogram sesji Elixir wyłącznie w te dni. Poniżej pełny kalendarz sesji Elixir na kwiecień.

1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) – przelewy nie są realizowane
2-5 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
6-7 kwietnia (weekend) – przelewy nie są realizowane
8-12 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
13-14 kwietnia (weekend) – przelewy nie są realizowane
15-19 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
20-21 kwietnia– przelewy nie są realizowane
22-26 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
27-28 kwietnia– przelewy nie są realizowane
29-30 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami (przelew wewnętrzny) w Banku BPS oraz przelewy natychmiastowe. Należy pamiętać, że czas przelewu środków pochodzących, np. z pożyczki na raty, także uzależniony jest od banku, w którym posiadamy konto. 

Spis treści:

  1. Bank BPS - sesje przelewów
  2. Przelewy Bank BPS - kwiecień 2024
  3. Elixir Bank BPS
  4. Przelew do Banku BPS - jakich danych potrzebujemy?
  5. Godziny księgowania w Banku BPS - od czego zależą?
  6. Przelewy natychmiastowe w Banku BPS
  7. Przelewy Banku BPS - Wasze opinie
Zwiń spis treści

Elixir Bank BPS

System Elixir, a właściwie “elektroniczny system rozliczeń międzybankowych”, to system pozwalający Klientom na wykonanie przelewów, poleceń zapłaty oraz czeków. Rozwiązanie wprowadziła Krajowa Izba Rozliczeniowa w 1994 roku. Bank BPS jest aktywnym członkiem systemu Elixir.

W systemie Elixir transakcje muszą spełniać poniższe warunki:

– waluta transakcji to PLN,
– kwota przelewu nie może przekroczyć miliona złotych,
– odbiorca i nadawca transakcji musi należeć do systemu Elixir.

Warto wiedzieć, że przelew z konta w Banku BPS na konto w Banku BPS realizowany jest jako przelew wewnętrzny, dzięki czemu pieniądze na konto odbiorcy docierają w kilka sekund.

Sprawdź także inne narzędzia: 

Jaki to bank? – rozpoznawanie banku po numerze konta

Kwota słownie – automatyczna zamiana liczb na wyrazy

Przelew do Banku BPS - jakich danych potrzebujemy?

Jeżeli wykonujemy przelew do odbiorcy, który posiada rachunek w Banku BPS, będziemy potrzebowali kilku najważniejszych danych. Będą to:

1) nazwa odbiorcy – zazwyczaj imię i nazwisko albo np.: nazwa firmy,

2) numer konta bankowego – wielocyfrowy numer konta, na które bank prześle nasze pieniądze,

3) kwota przelewu – wskazuje, ile pieniędzy zostanie przekazanych do wskazanego przez nas odbiorcy,

4) tytuł przelewu – może być dowolny, ale warto zadbać, by wskazywał chociaż na rodzaj przelewu.

Godziny księgowania w Banku BPS - od czego zależą?

Godziny księgowania przelewów zależne są głównie od sesji Elixir, dlatego właściwie nie możemy wpłynąć w żaden sposób na czas dotarcia przelewu od nadawcy do odbiorcy. Każdy przelew musi pokonać aż trzy różne sesje. Te zasady dotyczą także realizacji przelewów na rachunki bankowe organów podatkowych. Wyjątkiem jest przelew wewnętrzny – on dociera niemalże natychmiast.

Pierwszą sesję napotyka przelew już po wyjściu z konta nadawcy – jest to sesja wychodząca (jej godziny są zależne od tego, jakie są ustalone przez dany bank). Potem przelew trafia na sesję rozliczeniową do KIR (jej godziny są zawsze takie same). Ostatecznie przelew przechodzi do banku odbiorcy i tutaj znowu, zanim trafi na konto indywidualne, musi najpierw zaczekać na sesję przychodzącą.

Jest właściwie tylko jeden sposób na ominięcie tradycyjnych sesji Elixir – trzeba po prostu nadać przelew w trybie Express Elixir (przelew natychmiastowy), który gwarantuje natychmiastowe dotarcie środków do odbiorcy indywidualnego.

Przelewy Bank BPS - pytania i odpowiedzi

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 12:00

II sesja Elixir: 16:00

III sesja Elixir: 18:00 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach.

Przelewy w jednej sesji Elixir o godzinie 15:00.

Warto pamiętać o tej godzinie w chwili składania zlecenia płatniczego.

Przelewy Elixir dla klientów indywidualnych, firmowych i wszystkich innych realizuje się wyłącznie od poniedziałku do piątku, czyli w dni robocze. Warto o tym pamiętać w chwili składania zlecenia płatniczego.

W weekend dojdzie wyłącznie przelew natychmiastowy oraz przelew z rachunku na rachunek w Banku BPS (przelew wewnętrzny). Przelewy Elixir nie są realizowane w soboty oraz niedziele. To tyczy się również wysyłania przelewów na rachunki bankowe organów podatkowych.

Tak. Bank BPS obsługuje system przelewów natychmiastowych Express Elixir (przelew natychmiastowy). Takie rozwiązanie umożliwia otrzymanie pieniędzy przelewem zaledwie w ciągu kilku sekund – również w święta oraz soboty i niedziele, przez 365 dni w roku. Jednak warunkiem zlecenia przelewu jest uczestnictwo obu banków – odbiorcy i nadawcy do systemu Express Elixir. Listę wszystkich banków znajdziesz w tym miejscu.

Przelewy Elixir realizowane są do maksymalnej kwoty miliona złotych, natomiast przelewy SORBNET realizuje się, gdy kwota przelewu przekracza milion złotych.

Bank księguje przelewy SORBNET wyłącznie w dni robocze. Jeżeli przelew został zlecony do godziny 16:00 – trafi on na konto odbiorcy w ciągu kilku minut.

Przelewy wychodzące systemu SORBNET realizuje się od poniedziałku do piątku do godziny 14:30. Jeżeli dyspozycję złożymy do tej godziny – pieniądze są przelane tego samego dnia. W kolejnym dniu roboczym realizowane są dyspozycje złożone po godzinie 14:30.

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia, czy przelew rzeczywiście został wysłany z konta nadawcy (takie dane nie są nigdzie publikowane). Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. Wszystkie banki udostępniają opcję pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.

Przelewy natychmiastowe w Banku BPS

Od 2013 roku Bank BPS umożliwia dokonywanie przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Przelewy natychmiastowe są dostępne zarówno dla Klientów idywidualnych, jak i przedsiębiorców.

W jakich godzinach dostępne są przelewy Express Elixir w Banku BPS?

Zlecenie i odbieranie przelewów natychmiastowych w banku BPS odbywa się za pośrednictwem bankowości internetowej od poniedziałku do niedzieli w godzinach 24:00 – 21:00 przez 365 dni w roku. Oznacza to, że przelew dotrze każdego dnia i o każdej godzinie na rachunek bankowy odbiorcy prowadzony nawet w innym banku.

Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną dostarczone na rachunek bankowy odbiorcy prowadzony innym banku dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Bank Polskiej Spółdzielczości istnieje pod obecną nazwą od 2002 roku, wcześniej funkcjonował pod nazwą Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A. Bank ten zrzesza aż 352 polskie banki spółdzielcze. Jego działalność łączy w sobie funkcje banku komercyjnego i zrzeszającego. Swoje usługi kieruje głównie do banków spółdzielczych, których jest partnerem biznesowym. Niektóre produkty finansowe Banku BPS są także kierowane do klientów indywidualnych oraz prowadzących przedsiębiorstwa lub korporacje.

Przelewy Banku BPS - Wasze opinie

Chcesz podzielić się swoją opinią na temat przelewów w Banku BPS? Możesz to zrobić dodając poniżej komentarz. Przelew nie dotarł na konto w Banku BPS? Podziel się swoją historią.


źródło:

https://www.bankbps.pl/godziny-graniczne-realizacji-przelewow

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Numer_rachunku_bankowego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elixir_(system_rozlicze%C5%84_mi%C4%99dzybankowych)

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

jolanta kowalczyk
jolanta kowalczyk
2018-12-08 14:28:35

bank to taka tragedia ze nie pytać. przelewy dochdzą ale kontakt na infolinii to zal sciska wszystko dzieki za ifno mimo wszystko bo sie zgadza

karol2
karol2
2017-07-19 10:48:21

wszystko sprawdzone, potwierdzam

Podobne artykuły

SKOK Chmielewskiego Terespol

Kasa Chmielewskiego to jeden z największych SKOK-ów dostępnych w Polsce. Instytucja posiada już ponad 200 000 członków w całym kraju. Sprawdź placówkę SKOK-u Chmielewskiego w Terespolu – adres, numer telefonu, godziny otwarcia i mapę dojazdu.

author
Aleksandra Gościnna
27 kwietnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Ile kosztuje rejestracja samochodu z Niemiec?

Sprowadzenie samochodu z Niemiec w perspektywie czasu wiąże się z rejestracją auta w Polsce. Ile to kosztuje? Sprawdź cennik aktualny na 2021.

author
Sandra Tessmer
13 grudnia 2020
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Promocja: „Lubię to polecam – VIII edycja” w Banku Millennium

Bank Millennium wystartował z kolejną edycją promocji Lubię to polecam, w której w zamian za otworzenie konta i spełnienie prostych warunków można zgarnąć jedną z wielu ciekawych nagród. Promocja trwa do 1 października 2021 roku.

author
Patryk Byczek
14 kwietnia 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile średnio kosztuje utrzymanie mieszkania

Koszty utrzymania mieszkania rosną od 10 miesięcy. Jak wynika z szacunków Open Finance, które są oparte o dane GUS - utrzymanie czterech kątów kosztuje więcej niż 550 zł miesięcznie. 

author
Aneta Jankowska
19 maja 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Pożyczki na BLIK

Pożyczki na BLIK wydają się być idealnym rozwiązaniem. Bez podawania konta bankowego, z natychmiastową wypłatą i od ręki. Czy jednak banki lub instytucje pozabankowe przewidują pożyczki z wypłatą przez BLIK? Sprawdź nasz artykuł, by dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

author
Dominika Byczek
29 marca 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

TIPS – europejski system przelewów

TIPS to system szybkich przelewów. Powstaje właśnie dzięki Europejskiemu Bankowi Centralnemu. Ma zrzeszać głównie kraje strefy euro, ale polska Krajowa Izba Rozliczeniowa jest zainteresowana dołączeniem do systemu. Jest zatem szansa, że do systemu przystąpią wszystkie banki w Polsce.

author
Dominika Byczek
06 grudnia 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj