Facebook Pay – płatności na Instagramie i Messengerze

Facebook Pay – płatności na Instagramie i Messengerze

author
Alicja Hirsekorn
02 września 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Kategoria

Facebook Pay nadchodzi wielkimi krokami – w ustawieniach możemy już zauważyć nową nazwę sekcji płatności. Można już także dodawać karty i płacić nimi w transakcjach zawieranych za pośrednictwem zarówno Facebooka (także Facebook Messenger), jak i obsługiwanego przez niego Instagrama.

Aktualizacja 02.09

Choć teoretycznie płatności na Facebooku były dostępne od dawna, to nigdy nie stały się zbyt powszechne, ponieważ nie można było dodać tam swojej karty czy też wykonać tradycyjnego przelewu, a trzeba było w ramach metody płatności posiadać np.: konto PayPal i płacić za jego pośrednictwem.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Teraz Facebook wychodzi do użytkownika z zupełnie nową i wygodniejszą opcją. Do Facebook Pay mamy móc dodawać tradycyjne karty płatnicze i to nimi posługiwać się w wirtualnych transakcjach. Płatności mogą bardzo przydać się szczególnie w sklepie Facebook Marketplace.

Opcja jest już dostępna w ustawieniach Facebooka.

autor: Dominika Sobieraj


Gigant na rynku mediów społecznościowych, Facebook, zapowiedział kolejną nowość, choć, jak podkreślają przedstawiciele spółki, nie ma ono związku z Librą. Mowa tu o rozwiązaniu o nazwie Facebook Pay. Nowa usługa ma umożliwić użytkownikom Instagrama, Facebooka, Messengera i WhatsAppa dokonywanie transakcji płatniczych.

Facebook Pay już w 2020

Facebook nie zwalnia tempa, o czym świadczą kolejne plany ogłaszane przez spółkę. Po dosyć burzliwej dyskusji, jaką wywołała wieść o pracach nad cyfrową walutą, Librą, gigant mediów społecznościowych ogłosił pomysł Facebook Pay. Miałby to być system płatności umożliwiający dokonanie transakcji przez Instagrama czy Messengera.

Nie powinno nikogo zdziwić, że najpierw usługa będzie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Docelowo ma ona zastąpić formy płatności, jakie na ten moment są dostępne w przypadku zbiórek na cele charytatywne różnych organizacji właśnie w tych mediach. A te okazały się być naprawdę opłacalne.

Albowiem od roku 2015, kiedy Facebook umożliwił zbieranie pieniędzy na najróżniejsze cele charytatywne, systemy odpowiedzialne za przetwarzanie transakcji obróciły już kwotą rzędu 2 mld dolarów. Tyle bowiem użytkownicy Facebooka przekazali bardziej potrzebującym.

Facebook Pay ułatwi transakcje w mediach społecznościowych

Aby obsługa tych płatności stała się jeszcze łatwiejsza i bardziej wygodna, powstanie Facebook Pay. Zasilanie kont stowarzyszeń i fundacji nie będzie jednak jedyną funkcją nowego narzędzia. Facebook ma w planach także transakcje P2P.

Oznacza to, że użytkownicy kont w ramach tego samego serwisu społecznościowego albo komunikatora będą mogli przekazywać pieniądze między sobą. Co więcej, system obsługujący te transakcje ma być na tyle inteligentny, by zapamiętywać dane kart płatniczych. W efekcie nie będzie konieczne ich każdorazowe podawanie przy transakcjach.

Facebook Pay przewiduje także sporą elastyczność. To użytkownik zadecyduje, czy będzie wykorzystywać tę metodę płatności w każdym, czy tylko w niektórych z mediów społecznościowych należących do giganta. Dostępna będzie ponadto funkcja sprawdzania historii transakcji, jak i aktywowania usługi w każdej aplikacji osobno.

Czy Facebook Pay będzie bezpieczne?

Nowe rozwiązanie, które ma szansę na zrewolucjonizowanie usług płatniczych, będzie w stanie obsłużyć większość kart tak debetowych, jak również kredytowych oraz PayPal. Podczas realizowania transakcji nowa usługa będzie współpracować z właśnie PayPalem, Stripem oraz siecią innych firm płatniczych na całym świecie.

Podczas informowania o planach zawładnięcia rynkiem usług płatniczych, firma wyraźnie podkreślała odrębność Facebook Pay od Calibra, czyli portfela służącego do obsługi waluty cyfrowej Facebooka, wspomnianej już Libry. Jak wygląda natomiast kwestia bezpieczeństwa w kontekście nowej metody płatności?

I tutaj Facebook nie zawodzi. Zgodnie bowiem z danymi przekazanymi przez giganta, dokonywanie transakcji można zabezpieczyć kodem PIN, albo wykorzystać do podniesienia bezpieczeństwa biometrię. Mówiąc precyzyjniej, zamiast cyfrowego kodu autoryzować transakcje będzie można odciskiem palca, czy też funkcją rozpoznawania twarzy, które dostępne są w niektórych smartfonach.

author
Alicja Hirsekorn
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Karta affinity od Banku Pocztowego i Caritas

Zgodnie z informacjami podanymi przez serwis prnews.pl, Bank Pocztowy zamierza wydać kartę partnerską z Caritasem i Mastercardem. Prezentację karty zaplanowano na 5 kwietnia.

author
Aneta Jankowska
01 kwietnia 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Kredyt samochodowy Płońsk

Potrzebujesz pieniędzy na samochód? Kredyt samochodowy, który uzyskać można również w Płońsku, może okazać się bardzo pomocny. Maksymalna kwota pożyczki, to nawet 500 000 zł.

author
Patryk Byczek
07 grudnia 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Wakacje kredytowe a zdolność kredytowa

BIK zapewnia, że skorzystanie z wakacji kredytowych nie będzie miało wpływu na historię kredytową. Mimo oficjalnych informacji możemy spotkać się z wieloma opiniami na temat negatywnego wpływu dotyczącego zdolności. Jak faktycznie wygląda obecna sytuacja? Sprawdźmy czy wakacje kredytowe wiążą się z konsekwencjami w formie negatywnego wpływu na naszą zdolność kredytową.

author
Julia Wierciło
31 marca 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Ilu Polaków odwiedza rocznie sklepy Ikea?

Sieć ta jest coraz chętniej odwiedzana przez klientów. Rozwija się zarówno pod względem liczby sklepów, jak i zamówień internetowych. W tym roku sklepy odwiedziło aż 29 mln osób, a ze strony internetowej skorzystało ponad 97 mln klientów.

author
Natalia Narloch
17 października 2018
Absolwentka International Business na SGH w Warszawie z dodatkowym wykształceniem na francuskich uczelniach biznesowych, SKEMA Business School oraz EDHEC Business School. Specjalistka w Deloitte.

Bank Pekao z nową ofertą inwestycyjną

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że Klienci instytucji mają już możliwość korzystania z nowo wprowadzonej oferty inwestycyjnej, która aktualnie jest alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych produktów depozytowych. Sprawdzamy szczegóły.  

author
Patryk Byczek
11 marca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Mandat za spacer po lesie a koronawirus

Ze względu z zaostrzonymi środkami ostrożności, Polakom nie wolno wybierać się na spacery do lasów. W dalszym ciągu znajdują się osoby, które łamią apel o pozostanie w domu i decydują się na spacer. Warto wiedzieć, jak wysoki mandat grozi za wejście na teren lasu podczas trwającej w kraju izolacji.

author
Alicja Hirsekorn
07 kwietnia 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Porównaj