Franczyza Nest Banku – jak to działa

Franczyza Nest Banku – jak to działa

autor wpisu
m_szydlowski
12 maja 2017
Mija 9 miesięcy od debiutu Nest Banku. Bank pochwalił się, że jest obecny już w 85 polskich miastach i ma 100 placówek partnerskich. W czym tkwi tajemnica sukcesu i jak działa franczyza Nest Banku ?

Przede wszystkim, zdaniem banku, ich program franczyzowy oferuje bardzo atrakcyjne warunki współpracy. Do najważniejszych atutów należy zaliczyć:

– brak zakazu konkurencji

– innowacyjną ofertę banku

– atrakcyjny system prowizyjny

– do otwarcia placówki wystarczą 3-4 tygodnie

– możliwość sprzedaży dodatkowych produktów (np. leasingów czy ubezpieczeń)

– brak wymagań co do wielkości miejscowości

– możliwość negocjacji opłaty wstępnej

DODATKOWE KORZYŚCI Z FRANCZYZY NEST BANKU

Franczyzobiorcom Nest Bank proponuje również kilkuetapowy pakiet startowy „For business, for money, for soul, for fun”. O co chodzi ? Partnerzy w ramach współpracy mogą liczyć między innymi na:

 • Samochód – darmowe roczne użytkowanie
 • Abonament Multisport – na rok
 • Bezpłatne ubezpieczenie na życie
 • Koszulę szytą na miarę, kurs bezpiecznej jazdy, przelot szybowcem lub przyczepę z reklamą (do wyboru jedna z tych opcji)

FRANCZYZA NEST BANKU – WYMAGANIA I KOSZTY

Placówki partnerskie Nest Banku mogą powstać w dowolnej lokalizacji, ale oczywiście optymalne miejsca to: centra miast, centra handlowe lub miejsca przy ciągu komunikacyjnym. Optymalna wielkość lokalu to 35-40 m2.

Według Nest Banku, koszt inwestycji w placówkę franczyzową to 1200-1300 zł za metr kwadratowy. Jak łatwo policzyć, koszt oddziału nie powinien przekroczyć 50 000 zł. Co składa się na tę kwotę:

– remont lokalu

– zakup mebli

– kupno oznakowania (zewnętrznego i wewnętrznego)

– sprzęt elektroniczny

– kamery

– ekspres do czekolady

JAKIE DOKUMENTY SĄ WYMAGANE

Lista obowiązkowych dokumentów jest krótka, wystarczy:

1. NIP

2. REGON

3. EDG

4. Zaświadczenie z US i ZUS

5. Dowód osobisty

Na stronie internetowej programu franczyzowego Nest Banku (https://www.nestbank.pl/o-nas/siec-partnerska.html), znajdziemy wszystkie wymagane formularze i wnioski.

Jakie produkty dostaniemy w Nest Banku

Nest Bank to uniwersalny bank, który swoją ofertę kieruje głównie do klientów indywidualnych i małych przedsiębiorców. Podstawowe produkty to bezpłatne konto osobiste, kredyt online i lokaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Abcdefgh
Abcdefgh
2019-09-11 18:58:06

Nie polecam franczyzy - jak idzie noszą na rękach jak jesteś na skraju bankructwa to zamiast wspierać niestety szukają haków aby nałożyć karę . Kara za wyjście z franczyzy 100 000 zł zapis umowny , jeśli Cię nie stać trwasz 5 lat ciągnąć kredyt za kredytem . Mnie osobiście nie stać już nawet na jednego pracownika . Kredytowanie przycięte zwłaszcza w gotówkach również i w micro . Regionalny miły jak robisz plany jeśli nie niestety wiele do życzenia pozostaje. Jestem karany za zły wynik tajemniczego i audytu kary umowne, natomiast jeśli wszystko pójdzie dobrze nie otrzymujesz żadnego bonusu. Opłata franczyzowa ponad tysiąc złotych co miesiąc. Bank wymaga gadżetów reklamowych dla klientów ale finansujesz je sam , na początku było wsparcie marketingowe teraz już nie. Również deficyt w ulotkach. W radzie partnerów zasiadają najlepsi koledzy glownego szefa departamentu , którzy zamiast reprezentować całość reprezentują tylko własne interesy - spotkania z nimi nie są konstruktywne.

margofinanse.pl
margofinanse.pl
2018-06-08 12:42:45

Odstąpię placówkę margofinanse.pl

Big
Big
2017-11-13 15:21:09

Warto najpierw dopytać co należy kupić od dostawców rekomendowanych, ponieważ to są główne koszty. A rekomendacja dostawców przez bank jest droższa od rynku i poniekąd może powodować niekorzystne rozporządzenie swoim majątkiem.

  LUK
  LUK
  2017-11-29 22:50:18

  Cena mebli - 3x wyższa od rynkowej za tą samą bądź wyższą jakość. To się nadaje do prokuratury! Jak ma się pomysł na biznes, bazę klientów + dodatkowe źródło ich pozyskania to warto wejść, ale łatwo nie jest

aniasub
aniasub
2017-05-13 04:08:45

zastanawiam się z mężem nad otwarciem takiej placówki w województwie kujawsko-pomorskim. Będę ogromnie wdzięczna za szczere informacje jak to wygląda od kuchni - przede wszystkim, czy nie dokłada się do interesu. Z góry dziękuję

  Frak Golad
  Frak Golad
  2017-07-03 20:49:22

  Tez podpinam sie pod pytanie czy to sie oplaca?

Podobne artykuły

Alior Bank w Inowrocławiu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
03 lipca 2019

Alior Bank w Inowrocławiu

PKO BP w Skopaniu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 października 2019

PKO BP w Skopaniu

Premia 700 zł od BZ WBK
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
31 marca 2014

Premia 700 zł od BZ WBK

Promocja: „Październikowa premia” w BNP Paribas
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
25 października 2021

Promocja: „Październikowa premia” w BNP Paribas

Kredyt samochodowy Bytom
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
02 listopada 2017

Kredyt samochodowy Bytom

Porównaj