Idea Bank zwolni 750 pracowników

Idea Bank zwolni 750 pracowników

author
Patryk Byczek
20 czerwca 2019

Idea Bank poinformował o planowanych na rok bieżący zwolnieniach grupowych. Instytucja potwierdziła, że do końca 2019 roku pracę straci blisko 750 osób, co oznacza zwolnienie niemalże połowy wszystkich zatrudnionych pracowników.

W oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Idea Bank można wyczytać: „Łącznie, w perspektywie najbliższych sześciu miesięcy, zwolnienia obejmą maksymalnie 750 pracowników wszystkich szczebli, co będzie stanowiło około 50 proc. wszystkich zatrudnionych. Zapowiedzią tych działań było wcześniejsze zmniejszenie liczby Członków Zarządu. Szacuje się, że oszczędności z tytułu redukcji zatrudnienia wyniosą około 50 mln zł w skali roku”.

Restrukturyzacja kosztów działania

Idea Bank nie ukrywa, że planowanie zwolnienia grupowe są spowodowane koniecznością przeprowadzenia restrukturyzacji kosztów działania, w skład czego wchodzi również redukcja kosztów zatrudnienia w Idea Banku. Zarząd instytucji rozpoczął wdrażanie scenariusza, który ma wpłynąć na odbudowę  rentowności i współczynników kapitałowych – poinformował bank w komunikacie. Jerzy Pruski, prezes Idea Banku informował również, że panujące na chwilę obecną warunki w banku i dookoła niego zmuszają instytucję do szybkiego i znacznego ograniczenia sumy bilansowej, dzięki czemu wskaźniki kapitałowe w krótkim okresie ulegną poprawie. Idea Bank skupi się teraz głównie na odbudowaniu oferty dla Klientów detalicznych oraz tych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Należy wiedzieć również, że Idea Bank zmniejszy ilość posiadanych dotychczas placówek banku.

Do połączenia nie dojdzie

Na początku bieżącego roku Idea Bank i Getin Noble Bank informowały o uzgodnieniu i podpisaniu przez strony planu połączenia. Informowano wówczas, że cały majątek Getin Noble Banku przejmie Idea Bank. Strony połączenia informowały także o rozpoczęciu poszukiwań inwestora finansowego, który miały dokapitalizować bank utworzony w wyniku połączenia.

Jednakże 31 maja 2019 roku Komisja Nadzoru Finansowego podała do informacji publicznej, że nie wyda zezwolenia na połączenie Getin Noble Banku z Idea Bankiem. KNF decyzję swoją argumentowała tym, że powstały z połączenia bank nie będzie wstanie zapewnić bezpieczeństwa zgromadzonych środków oraz nie spełni wszystkim wymogów regulacyjnych odnośnie do adekwatności kapitałowej.

Idea Bank

Idea Bank rozpoczął swoją działalność w 1991 roku. Instytucja kieruje swoją ofertę do małych podmiotów gospodarczych: mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Klienci banku mają dostęp do szerokiego pakietu usług produktów kredytowych, inwestycyjnych oraz oszczędnościowych. W zeszłym roku Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Prezesem zarządu Idea Banku jest Jerzy Pruski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Hajnówka
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
10 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Hajnówka

Internet Szybciej Więcej – nowy program rządowy
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
07 września 2018

Internet Szybciej Więcej – nowy program rządowy

Kredyt hipoteczny Bytom
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
03 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Bytom

Lendo Polska – pośrednik kredytowy
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
19 sierpnia 2019

Lendo Polska – pośrednik kredytowy

Santander Bank Polska we Lwówku Śląskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 maja 2019

Santander Bank Polska we Lwówku Śląskim

Pożyczka na dowód do 10 000 zł
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
09 stycznia 2015

Pożyczka na dowód do 10 000 zł

Porównaj