Ile kosztują róże?

Ile kosztują róże?

author
Sandra Tessmer
08 czerwca 2019

Róże są uważane za jedne z najpiękniejszych kwiatów. Zachwycają delikatnością i pięknym zapachem. Są również najbardziej popularnymi kwiatami, kupowanymi na różne okazje. Sprawdzamy, ile kosztują róże.

Ile kosztują róże?

Każdy, kto kiedykolwiek stał przed wyborem kupna kwiatów, z pewnością brał pod uwagę róże. Kwiaty te występują w wielu kolorach, również w farbowanych na zamówienie. Większość kwiaciarni oferuje możliwość kupna pojedynczych kwiatów lub całych bukietów.

Róże w kwiaciarni – ile kosztują?

Kwiaciarnia to pierwsze miejsce, o jakim myślimy, kiedy czeka nas zakup kwiatów. Znajdziemy tam największy możliwy wybór kolorów oraz gatunków kwiatów. Każda kwiaciarnia oferuje również bogaty wybór róż oraz bukietów z różami.

Za róże w kwiaciarni zapłacimy w zależności od tego, co chcemy kupić – od 7 zł do nawet 60 zł. Najmniej zapłacimy za drobne, krótkie róże. Sztuka może kosztować od 7 do maksymalnie 15 zł. Droższe są duże róże o większych, bardziej obfitych kwiatach. Za taką zapłacimy od 10 do 25 zł.

Najdroższe są bukiety, w których skład wchodzi kilka kwiatów, często różnych gatunków. Z taki bukiet, w zależności od wielkości i rodzaju kwiatów, zapłacimy od 30 zł do nawet 60 zł. Jeśli jednak decydujemy się na wybranie kwiatów i kompozycji bukietu samodzielnie – koszt wzrasta. Za indywidualnie dobrany bukiet zapłacimy nawet 100 zł.

Róże w supermarkecie – ile kosztują?

Jeśli nie mamy czasu na wizytę w kwiaciarni lub nas budżet jest ograniczony, warto kupić kwiaty w jednym z ogólnodostępnych supermarketów. Prawie każdy sklep ma teraz w ofercie bukiety kwiatów, które klienci mogą kupić w niskich, przystępnych cenach.

W supermarketach możemy zakupić bukiety kwiatów w cenie od 10 do 20 zł. W większości przypadków nie będą one tak dokładnie dobrane, jak w przypadku kwiaciarni, jednak ich cena jest stanowczo niższa. Najczęściej spotkamy się z kwiatami jednego gatunku, które owinięte są specjalną folią.

Jeśli zdecydujemy się na pojedynczą różę, zapłacimy od 5 zł do 7 zł za sztukę. Oprócz tego wiele supermarketów proponuje ozdobne róże doniczkowe, które mogą zdobić mieszkanie obdarowanej osoby przed dłuższy czas. Koszt takiej róży to maksymalnie 25 zł.

Należy pamiętać jednak, że jeśli zdecydujemy się na zakup kwiatów ciętych w supermarkecie, powinniśmy spodziewać się, że zwiędną one szybciej niż kwiaty z kwiaciarni. W supermarketach kwiaty często stoją ze zbyt małą ilością wody, co skraca ich żywotność.

Kurier kwiatowy – ile kosztuje?

Zamówienie kuriera kwiatowego jest najdroższą opcją, jednak możemy się spodziewać, że obdarowana osoba będzie wyjątkowo zaskoczona. Kurier przywozi kwiaty pod wskazany adres, a do bukietu możemy dołączyć specjalną karteczkę.

Jeśli chcemy w internetowej kwiaciarni zamówić jedną, przystrojoną różę – zapłacimy za nią co najmniej 20 zł. Kwiat zostanie dostarczony ze specjalną wstążką oraz ewentualną karteczką z życzeniami. Ozdobione róże są długości ok 70-80 cm.

Jeśli dysponujemy większym budżetem, możemy na zamówienie podarować bliskiej osobie bukiet, w którym znajdziemy ok 60 róż. Cena takiego bukietu będzie się różniła w zależności od długości kwiatów. Za 60 róż, których długość wynosi 70 cm, zapłacimy już 500 zł. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zakup dłuższych kwiatów, cena może wzrosnąć do 700 zł.

Jeśli uważamy, że 60 kwiatów to za mało, możemy zdecydować się na zakup róż na sztuki. Za jedną różę zapłacimy od 7 do 10 zł, w zależności od długości kwiatu. Dla przykładu, jeśli zdecydujemy się na bukiet 100 kwiatów o długości 80 cm, za całość zapłacimy 1000 zł. Jeśli dodatkowo kwiaty chcemy przystroić, musimy zapłacić kolejne 100 zł.

Podsumowanie

Róże są dobrym wyborem dla każdej osoby, która lubi kwiaty. Aktualnie na rynku mamy bardzo duży wybór kwiatów i możemy je kupić praktycznie w każdym miejscu. Wszystko zależy od tego, ile chcemy zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

20 lat Diners Club w Polsce
Wpisy
author
Aneta Jankowska
10 października 2017

20 lat Diners Club w Polsce

PZU zaprasza studentów na płatne praktyki
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
04 marca 2019

PZU zaprasza studentów na płatne praktyki

Kasa Stefczyka Gorlice
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 października 2020

Kasa Stefczyka Gorlice

Bank BNP Paribas podczas Forum Ekonomicznego
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
05 września 2019

Bank BNP Paribas podczas Forum Ekonomicznego

Finanse Polski lokalnej – raport Provident
Wpisy
author
Patryk Byczek
26 marca 2018

Finanse Polski lokalnej – raport Provident

Porównaj