Ile kosztuje europaleta?

Ile kosztuje europaleta?

author
Sandra Tessmer
26 czerwca 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Kategoria

Wykorzystywanie europalet do tworzenie autorskich mebli z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Żeby jednak zacząć przygodę z tworzeniem własnego wyposażenia domu, warto wiedzieć, ile kosztuje pojedyncza europaleta. Sprawdziliśmy.

Ile kosztuje europaleta?

Tanie sosnowe palety przeznaczone są do składowania różnych materiałów oraz wygodnego transportowania ich z miejsca na miejsce za pomocą wózków widłowych. Mają dość solidną, przestrzenną konstrukcję. Właśnie te zalety w ostatnich latach przyczyniły się do popularyzacji własnoręcznie robionych mebli z palet.

Cena europalety

Cena za europalety czy zwykłe palety, które są nowe i w dobrym stanie technicznym jest o wiele wyższa niż palet używanych. Europalety z wadami, uszkodzone na pewno będą tańsze.

Średnio nowe europalety kosztują około 30-40 zł, cena używanych palet wynosi – 17-25 zł. Znajdziemy również egzemplarze tańsze, jednak mogą się okazać one zbyt zniszczone do dalszego użytku.

Palety używane i nowe

Czasem może nam się udać zdobyć palety na budowie, możemy się jednak spodziewać, że będą one bardzo wyeksploatowane i zniszczone. Nowe palety i europalety oferują składy drewna lub firmy handlujące paletami. W tych drugich znajdziemy także tańsze palety używane, które będą w o wiele lepszym stanie niż te z budowy.

Paletami handlują też często składy budowlane. Jeśli nie wiemy, jak przetransportować palet, możemy zamówić ją przez Internet, a wtedy dostarczy nam je kurier. Najkorzystniej będzie pozyskać palety wprost z budowy. Niekiedy wystarczy porozumieć się robotnikami, którzy chętnie odstępują palety. Nie mamy jednak wtedy wpływu na jakość zamawianych palet, bierzemy to co jest dostępne na budowie

Palety i europalety: jakie kupić?

Poszczególne rodzaje palet różnią się między sobą wymiarami i grubością desek tworzących podest. Europalety mają na bokach wypalone znaki EPAL i EUR. Grubość ich desek to 22 mm. Produkuje się je z drewna bardzo dobrze wysuszonego komorowo i impregnowanego. Najpopularniejsze są mocne, trójwarstwowe europalety wielkości 800 × 1200 x 144 mm, zbudowane z grubych deszczułek, o wzmocnionych narożnikach wypełnionych dużymi klockami z drewna lub trocin, podbite od spodu trzema deszczułkami.

Wybierając się po palety warto znać te wymiary. Łatwo będzie wtedy dobrać palety pod konkretny projekt mebli, co pozwoli później ograniczyć ich przycinanie.

Podsumowanie

Z roku na rok coraz modniejsze staje się wtórne wykorzystanie przedmiotów, które straciły już swoją przydatność. Wykonanie mebli z palet jest jednym z hitów ostatniego sezonu, dlatego jeśli zamierzamy pójść z duchem czasu – warto wiedzieć, ile kosztuje pojedyncza sztuka.

author
Sandra Tessmer
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Osoby zamożne bez 500+?

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa w Polsce trawa w najlepsze. Jednym z dowodów na  to jest zapowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, jakoby miał on w najbliższym czasie apelować do zamożnych obywateli Polski o rezygnację z pobierania świadczenia 500+.  Czy gdy państwie brakuje pieniędzy na sfinansowanie Tarczy Antykryzysowej, wszystkie kroki są dozwolone?

author
Halszka Gronek
22 kwietnia 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Ząbkowicach Śląskich ? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Ząbkowice Śląskie.

author
Patryk Byczek
18 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji 2018

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o komornikach sądowych i egzekucji. Zakłada ona między innymi prawo do nagrywania czynności komorniczych, obowiązek prawniczego wykształcenia komornika i zasadę asystowania Policji podczas przymusowego otwarcia mieszkania dłużnika. Przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2019.

author
Dominika Byczek
09 kwietnia 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

PKO BP w Opalenicy

W Polsce największym bankiem jest PKO BP. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Opalenicy – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
05 października 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Pekao udzielił linię gwarancyjną stoczni Crist

Bank Pekao podpisał umowę ze stocznią Crist udzielając jej linii gwarancyjnej umożliwiającej dalszą ekspansję zagraniczną. Jest to możliwe dzięki zabezpieczeniu regwarancji przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Jest to pierwsza tego typu konstrukcja transakcji na polskim rynku bankowym.

author
Natalia Narloch
06 stycznia 2019
Absolwentka International Business na SGH w Warszawie z dodatkowym wykształceniem na francuskich uczelniach biznesowych, SKEMA Business School oraz EDHEC Business School. Specjalistka w Deloitte.

Ile Polacy wydają na węgiel?

Kantar TNS przeprowadził badanie, w którym przeanalizował wydatki Polaków na zakup węgla do celów grzewczych. Okazuje się, że szczególnie w ostatnim roku pogorszyła się sytuacja tej grupy badanych, między innymi ze wzgledu na rosnące ceny surowca.

author
Aneta Jankowska
01 lutego 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj