Ile kosztuje implant zęba?

Ile kosztuje implant zęba?

author
Sandra Tessmer
15 czerwca 2019

Implanty zębów stają coraz bardziej powszechnym sposobem na poprawę komfortu życia dla osób, które borykają się z problemem ubytków. Sprawdziliśmy, ile kosztują poszczególne implanty.

Ile kosztuje implant stomatologiczny?

Ceny w gabinetach potrafią się od siebie bardzo różnić i zależą od bardzo wielu zmiennych. Większość specjalistów preferuje różne systemy implantów, których ceny wahają się od 1 800 zł do nawet 4 000 zł za pojedynczą, tytanową śrubę.
Co ważne, do kosztu należy również doliczyć łącznik protetyczny czy śrubę gojącą, które nie kończą listy wydatków. Średnia cena pełnej procedury implantologicznej w której odbędzie się konsultacja diagnostyka, założenie implantu i korona to minimum 3 550 zł.
Implant zęba – cennik
implant tytanowy, łącznik tytanowy, korona porcelanowa: od 3 700 zł;
implant tytanowy, łącznik tytanowy, korona pełnoceramiczna: od 4 100 zł;
implant tytanowy, łącznik cyrkonowy, korona porcelanowa: od 4 800 zł;
implant tytanowy, łącznik cyrkonowy, korona pełnoceramiczna: od 4 200 zł;
most na dwóch implantach (brak trzech zębów): od 7 000 zł;
proteza górna całkowita na czterech implantach (brak uzębienia): od 10 000 zł;
proteza dolna całkowita na dwóch implantach (brak uzębienia): od 6 000 zł.

Różne są także ceny koron protetycznych. Jest kilka najbardziej popularnych typów, na przykład porcelanowe ze specjalnym stopem metalu to koszt zaczynający się od 550 zł. Dodatkowo zapłącimy między innymi za użycie stopu złota, mającego właściwości przeciwpróchnicze. Użycie najbardziej trwałej i estetycznej – pełnoceramicznej korony na cyrkonie to koszt, który zaczyna się od 1 300 zł.

Implant zęba – dodatkowe koszty

Zakładając implant nie możemy liczyć się jedynie z kosztem samego implantu. Przed zabiegiem i po nim czeka nas szereg badań i konsultacji, które również są płatne.

Przed założeniem implantu czeka nas konsultacja implantologiczna, za którą zapłacimy ok. 100 zł. Oprócz tego diagnostyka radiologiczna za ok. 150 zł. Samo wszczepienie implantu będzie kosztowało od 1800 zł. W cenie otrzymamy śruby gojące oraz łącznik protetyczny. Później czekać nas będzie założenie korony – od 1500 zł.

Implant zęba – czy warto?

Implantologia to obecnie najbardziej dokładna metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Implanty są bardzo praktyczne, trwałe i eliminują dyskomfort, który towarzyszy protezom ruchomym.

Implant to niewielka, tytanowa śruba, która po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, która zastąpi prawdziwy ząb. Jej kolor można dopasować w zależności od reszty uzębienia. Uczucie posiadania takiego zęba w praktyce niczym nie różni się od naturalnych zębów.

Procedury implantologiczne nie należą do najtańszych, ale luksus posiadania implantu staje się coraz bardziej dostępny. Wiele osób ceni implanty za ich zupełną niewidoczność i komfort cieszenia się pięknym, białym uśmiechem.

Podsumowanie

Problemy z ubytkami w uzębieniu stają się coraz mniej doskwierającym problemem. Technologia umożliwia uzupełnienie ubytków wieloma technikami, pozwalającymi nam cieszyć się komfortem i inną jakością życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny dla singla
Kredyty
author
Dominika Sobieraj
27 listopada 2022

Kredyt hipoteczny dla singla

Poczta Polska ostrzega przed oszustami i akcjami phishingowymi
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
07 czerwca 2021

Poczta Polska ostrzega przed oszustami i akcjami phishingowymi

Coraz chętniej odkładamy na emeryturę
Wpisy
author
Patryk Byczek
21 marca 2018

Coraz chętniej odkładamy na emeryturę

Biuro paszportowe w Krakowie
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
27 lipca 2022

Biuro paszportowe w Krakowie

Credit Agricole w Stargardzie
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 sierpnia 2019

Credit Agricole w Stargardzie

Porównaj