Ile kosztuje laminowanie włosów?

Ile kosztuje laminowanie włosów?

author
Sandra Tessmer
09 lipca 2019

Laminowanie włosów nie bez powodu nazywane jest czasem ostatnią deską ratunku dla włosów zniszczonych i matowych. Sprawdziliśmy, ile kosztuje wykonanie takiego zabiegu.

 

Laminowanie włosów – ile to kosztuje?

Zabieg laminowania włosów polega na nałożeniu na nie specjalnego preparatu, który zawiera między innymi keratynę i substancje zamykające łuski włosa. Po nałożeniu substancji poddaje się je działaniu ciepła. Jako że keratyna jest też budulcem włosów, substancja łatwo wnika w ich strukturę i uzupełnia wszelkie uszkodzenia i ubytki. Jaki efekt możemy uzyskać dzięki laminowaniu?

Ile kosztuje laminowanie włosów w salonie?

Laminacja włosów u fryzjera zwykle trwa ok. 45-60 min i przeciętnie kosztuje od 300 do 700 zł. Zabieg może wydawać się mało skomplikowany, jednak wymaga eksperckiej wiedzy i odpowiednich kosmetyków.

Rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się przez kilka do kilkunastu tygodni. Dobrze wykonane laminowanie może utrzymywać się nawet przez 3 miesiące. To jak długo będą widoczne, zależy i od salonu, w jakim go wykonamy  i od tego, jak na co dzień traktujemy nasze włosy.

Jeśli często wystawiamy je na działanie szkodliwych czynników, keratynowa warstwa ochronna będzie wycierać się znacznie szybciej. Efekty można jednak przedłużyć, stosując specjalne kosmetyki do pielęgnacji, które dobierze nam fryzjer.

Czy laminowanie włosów jest opłacalne? Tak, ponieważ w przeciwieństwie do farbowania i innych rodzajów stylizacji, które poprawiają wygląd naszych włosów, laminowanie nie jest wyłącznie zabiegiem kosmetycznym. Ma działanie ochronne i wzmacniające. Nie trzeba również wykonywać go stale. Może być stosowane jednorazowo:

  1. przed ważnym wydarzeniem, na którym chcemy się dobrze prezentować (np. ślubem),
  2. jako szybki ratunek po inwazyjnym rozjaśnianiu włosów lub innym nieprawidłowo wykonanym domowym zabiegu, dzięki czemu nie trzeba ścinać zniszczonych włosów,
  3. po okresie, w którym włosy były mocno narażone na zniszczenie (np. po upalnym i słonecznym lecie), by je odnowić i zabezpieczyć.

Podsumowanie

Laminowanie włosów jest drogim zabiegiem, jednak warto go wykonać, jeśli nasze włosy są zniszczone i wymagają regeneracji. Szczególnie polecany jest dla osób, których włosy kwalifikują się do wysokoporowych, co oznacza ich puszenie się i niezdrowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polecenie przelewu a polecenie zapłaty

Ekonomia
author
Halszka Gronek
10 września 2018

Polecenie przelewu a polecenie zapłaty


Alior Bank w Puszczykowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 lipca 2019

Alior Bank w Puszczykowie

Oszukiwali przy kredytach dla zadłużonych
Wpisy
author
Aneta Jankowska
24 marca 2017

Oszukiwali przy kredytach dla zadłużonych

Nordea zatrudni w Warszawie 1200 ekspertów IT
Wpisy
author
Patryk Byczek
22 maja 2018

Nordea zatrudni w Warszawie 1200 ekspertów IT

Walka szpitali o lekarzy specjalistów
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 maja 2019

Walka szpitali o lekarzy specjalistów

PKO BP w Górze Kalwarii
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 sierpnia 2019

PKO BP w Górze Kalwarii

Porównaj