Ile kosztuje morfologia?

Ile kosztuje morfologia?

author
Sandra Tessmer
08 czerwca 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Kategoria

Często to ustalenia odpowiedniego leczenia lub leków, które nam nie zaszkodzą, lekarze decydują się na skierowanie pacjenta na morfologię. Sprawdzamy, ile kosztuje takie badanie.

Ile kosztuje zrobienie morfologii?

Każdy z nas co jakiś czas powinien zrobić badania krwi. Kiedy się na to zdecydujemy, czynnikiem, który sprzyja wyborowi konkretnej placówki medycznej jest cennik. Jak wiemy, potrafi się on znacząco różnić.

Dla osób, które wykonują jedno badanie, różnica nie będzie ogromna. Wszystko zmienia się, gdy w grę wchodzi cały pakiet badań. W tym momencie cennik może mieć duże znaczenie. Badania krwi dzielą się na trzy podstawowe grupy. Pierwsza to hematologia, gdzie za badania zapłacimy od 8 zł do 50 zł.

Druga krupa badań to biochemia, gdzie do większości badań potrzebna jest surowica. Za badania zapłacimy od 1 zł do 23 zł. Koagulologia natomiast w większości przypadków badana jest z osocza. Za jej zrobienie zapłacimy od 6 zł do 40 zł za wynik. 

Zdarza się jednak, że zdeklarowani pacjenci w tej konkretnej przychodni wszelkie badania krwi wykonują nieco taniej. Warto zapytać o tę możliwość. Duży wpływ na cenę ma także metoda, którą wykonywane jest badanie – im nowocześniejsza, tym więcej zapłacimy. Dodatkową rolę odgrywa sprzęt. Jednak na podstawowe badania zawsze można uzyskać skierowanie.

Określenie grupy krwi – cennik

Nie każdy zna swoją grupę krwi. Jest to bardzo ważna informacja, szczególnie przed wszelkimi zabiegami i operacjami. Badanie to muszą wykonać także kobiety w ciąży oraz ich partnerzy, aby wykluczyć występowanie konfliktu serologicznego.

Koszt określenia grupy krwi zazwyczaj różni się w zależności od miejsca, w którym to badanie zlecamy. W jednym miejscu zapłacimy za nie 30 zł, a w innym więcej. Wszystko zależy od ilości oznaczeń oraz metody pobrania. Każda placówka ustala cennik indywidualnie, jednak zazwyczaj za badanie grupy krwi płacimy około 30 zł.

Podsumowanie

Badanie krwi nie jest drogie, a warto wykonywać je regularnie w celu sprawdzania swojego stanu zdrowia. Morfologia jest jednym z badań, które może powiedzieć nam najwięcej na temat naszego obecnego stanu zdrowia.

author
Sandra Tessmer
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki online bez weryfikacji konta

Nie masz czasu ani siły na zbędne rozmowy z konsultantem? Chcesz mieć po prostu gotówkę jak najszybciej na koncie? Skorzystaj z pożyczek, w których gwarantowany jest brak weryfikacji telefonicznej ze strony firmy. Sprawdź nasz aktualny ranking pożyczek i poznaj pożyczki bez weryfikacji telefonicznej i bez zbędnych formalności.

author
Dominika Byczek
31 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Obsługa faktur od Nest Banku

Nest Bank ruszył z nowym portalem kierowanym do klientów firmowych.  narzędzie ma służyć do porządkowania faktur i doręczania ich księgowym bez konieczności wychodzenia z domu. Nowe rozwiązanie ma ułatwiać klientom firmowym Nest Banku prowadzenie swoich działalności.

author
Dominika Byczek
16 maja 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Emerytura po mężu

W poniższym artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z instytucją emerytury po zmarłym małżonku – specjalną formą renty rodzinnej wypłacanej na rzecz wdów i wdowców, spełniających określone warunki wskazane ustawą.

author
Dorota Grycko
25 stycznia 2024
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

RPP o ustawie budżetowej na 2020 rok

Zdaniem organu decyzyjnego Narodowego Banku Polskiego polityka fiskalna realizowana zgodnie z przedłożonym projektem budżetu na rok 2020 ma mieć charakter „neutralny”. Określenie to jest dużo mniej optymistyczne od haseł głoszonych przez dumną Radę Ministrów. Niemniej jednak RPP nie zauważa poważnych zagrożeń dla polskiej gospodarki w związku z opracowanym planem finansowym. 

author
Halszka Gronek
28 października 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Santander Bank Polska w Ozorkowie

Santander Bank Polska jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z oddziałów banku mieści się w Ozorkowie. Sprawdzamy adres, godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile Polacy wydają na wystrój mieszkania?

Podstawą nazywania miejsca zamieszkania domem jest nierzadko to, jak się w nim czujemy. Na samopoczucie ma natomiast niemały wpływ jego wystrój. Już 91 proc. Polaków uważa, że wystrój mieszkania jest istotny dla ich codziennego życia.

author
Alicja Hirsekorn
09 czerwca 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Porównaj