Ile kosztuje morfologia?

Ile kosztuje morfologia?

author
Sandra Tessmer
08 czerwca 2019

Często to ustalenia odpowiedniego leczenia lub leków, które nam nie zaszkodzą, lekarze decydują się na skierowanie pacjenta na morfologię. Sprawdzamy, ile kosztuje takie badanie.

Ile kosztuje zrobienie morfologii?

Każdy z nas co jakiś czas powinien zrobić badania krwi. Kiedy się na to zdecydujemy, czynnikiem, który sprzyja wyborowi konkretnej placówki medycznej jest cennik. Jak wiemy, potrafi się on znacząco różnić.

Dla osób, które wykonują jedno badanie, różnica nie będzie ogromna. Wszystko zmienia się, gdy w grę wchodzi cały pakiet badań. W tym momencie cennik może mieć duże znaczenie. Badania krwi dzielą się na trzy podstawowe grupy. Pierwsza to hematologia, gdzie za badania zapłacimy od 8 zł do 50 zł.

Druga krupa badań to biochemia, gdzie do większości badań potrzebna jest surowica. Za badania zapłacimy od 1 zł do 23 zł. Koagulologia natomiast w większości przypadków badana jest z osocza. Za jej zrobienie zapłacimy od 6 zł do 40 zł za wynik. 

Zdarza się jednak, że zdeklarowani pacjenci w tej konkretnej przychodni wszelkie badania krwi wykonują nieco taniej. Warto zapytać o tę możliwość. Duży wpływ na cenę ma także metoda, którą wykonywane jest badanie – im nowocześniejsza, tym więcej zapłacimy. Dodatkową rolę odgrywa sprzęt. Jednak na podstawowe badania zawsze można uzyskać skierowanie.

Określenie grupy krwi – cennik

Nie każdy zna swoją grupę krwi. Jest to bardzo ważna informacja, szczególnie przed wszelkimi zabiegami i operacjami. Badanie to muszą wykonać także kobiety w ciąży oraz ich partnerzy, aby wykluczyć występowanie konfliktu serologicznego.

Koszt określenia grupy krwi zazwyczaj różni się w zależności od miejsca, w którym to badanie zlecamy. W jednym miejscu zapłacimy za nie 30 zł, a w innym więcej. Wszystko zależy od ilości oznaczeń oraz metody pobrania. Każda placówka ustala cennik indywidualnie, jednak zazwyczaj za badanie grupy krwi płacimy około 30 zł.

Podsumowanie

Badanie krwi nie jest drogie, a warto wykonywać je regularnie w celu sprawdzania swojego stanu zdrowia. Morfologia jest jednym z badań, które może powiedzieć nam najwięcej na temat naszego obecnego stanu zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Nowej Soli
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 maja 2019

Santander Bank Polska w Nowej Soli

Pożyczki bez BIK Łęczyca
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
01 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Łęczyca

PKO BP w Bytowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
09 września 2019

PKO BP w Bytowie

Daiglob placówka Olsztyn
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 maja 2021

Daiglob placówka Olsztyn

Porównaj