Ile kosztuje wybielanie zębów?

Ile kosztuje wybielanie zębów?

author
Patryk Byczek
08 marca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

Wybielanie zębów jest zabiegiem, na który najczęściej decydują się osoby, chcące poprawić koloryt swojego uzębienia. Przed skorzystaniem z takiej usługi powstrzymuje nas często obawa o wysokiej cenie wybielania. Sprawdź, jakie są koszty takiego zabiegu.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Śnieżnobiały i piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym wiąże się często z wysokimi kosztami. Nic więc dziwnego, że osoby zainteresowane tego typu usługą, decydują się skorzystać z domowych sposobów na uzyskanie idealnego uśmiechu. Najtańsze produkty, za pomocą których możemy wybielić uzębienie w domu, kosztują jedynie kilkanaście złotych. Według powszechnej opinii stomatologów wybielanie zębów na własną rękę, nie przynosi pożądanych efektów, a dodatkowo może pogorszyć stan szkliwa oraz doprowadzić do nadwrażliwości uzębienia.

Warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalistów. Koszty wybielania zębów są różne, w zależności od gabinetu dentystycznego. Orientacyjne ceny wahają się w granicach od 170 złotych do nawet kilku tysięcy.

Spis treści:

  1. Ile kosztuje wybielanie zębów?
  2. Metody wybielania zębów
  3. Ceny wybielania zębów
  4. Od czego zależy cena wybielenia zębów?
  5. Jak przygotować się do wybielania zębów?
  6. Przeciwwskazania do wybielenia zębów
  7. Jak dbać o efekty wybielania?
  8. Ile trwa wybielanie zębów?
  9. Czy warto wybielać zęby?
Zwiń spis treści

Gdzie możemy wybielić zęby?

– gabinety stomatologiczne,

– gabinety medycyny estetycznej,

– samodzielnie z wykorzystaniem domowych metod.

Pamiętajmy o tym, że zabieg wybielania zębów nie jest dostępny i refundowany przez NFZ. To oznacza, że wszelkie koszty związane z tą usługą, leżą po naszej stronie.

Metody wybielania zębów

Sposobów na wybielenie zębów jest naprawdę dużo. Z domowych metod wybielania zębów korzystają osoby, które nie chcą przeznaczać większych kwot pieniędzy na profesjonalne wykonanie takiego zabiegu. Popularność domowych sposobów wybielania bierze się przede wszystkim stąd, że ceny preparatów dostępny od ręki zaczynają się już od kilkunastu złotych. Dodatkowo są one dostępne w niemal każdej drogerii. To oznacza, że praktycznie każdy może skorzystać z takich metod. Jak już wcześniej wspominaliśmy, samodzielne wybielanie zębów, bez konsultacji ze specjalistą, może okazać się szkodliwe dla naszego uzębienia. Warto więc zasięgnąć pomocy od odpowiednio wykwalifikowanej w tym temacie osoby.

Poniżej podajemy najbardziej znane metody wybielania zębów:

– Pasty wybielające: można je kupić w praktycznie każdej drogerii lub aptece. Zawierają w składzie nadtlenek wodoru oraz inne substancje aktywne i ścierne, które mają za zadanie wybielić nasze szkliwo. Działanie past jest jednak raczej delikatne i nie należy spodziewać się spektakularnych efektów.

– Nakładki oraz paski z żelem wybielającym: to również ogólnodostępna metoda wybielania. Tego typu produkty są nasączone substancją aktywną. Nanosi się je na zęby na około pół godziny, raz dziennie. Efekty są widoczne po kilku użyciach. Należy jednak uważać, ponieważ niektóre osoby mogą nabawić się nadwrażliwości zębów, przez tego typu produkty.

Wybielanie nakładkowe: jest to metoda wybielania stosowana w gabinetach dentystycznych. Dentysta dobiera odpowiednie stężenie substancji wybielającej, a sama kuracja trwa od kilku do kilkunastu dni. Po tym czasie widać już efekty poprawy kolorytu uzębienia.

– Wybielanie laserem oraz lampą LED: są to bardzo zbliżone do siebie zabiegi. Wybielenie zębów tego typu metodami trwa około godzinę. Dla lepszych efektów pacjenci kilkukrotnie powtarzają naświetlanie. Dentysta rozprowadza na zębach preparat, a następnie naświetla uzębienie lampą lub laserem, który aktywuje substancję czynną.

Wybielanie regeneracyjne: czas trwania tego zabiegu to od 1 do 3 godzin. Łączy on w sobie nie tylko poprawienie kolorytu uzębienia, ale również eliminuje nadwrażliwość zębów i odbudowuje szkliwo.

Licówki: jest to bardzo skuteczna metoda wybielenia zębów oraz naprawy zniszczonego szkliwa. Efekty są natychmiastowe oraz utrzymują się kilka lat. Są to cienkie płytki, które przykleja się do powierzchni zęba. Najczęściej stosuje się licówki porcelanowe.

Jak widać metod na wybielenie zębów jest naprawdę sporo. Wszystko zależy od tego, jakich efektów, w jakim czasie oczekują Klienci. Warto również spojrzeć na aspekt finansowy. Ceny zabiegów wybielających zaczynają się od kilkunastu do nawet kilku tysięcy złotych.

Ceny wybielania zębów

Zęby można wybielić już za kilkanaście złotych. Jeżeli oczekujemy bardziej widocznych efektów oraz zależy nam na profesjonalnym przeprowadzeniu tego zabiegu, musimy liczyć się z dużo większymi kosztami. Poniżej podajemy orientacyjne koszty najpopularniejszych metod wybielania zębów:

– Wybielające pasty do zębów możemy kupić obecnie już za kilkanaście złotych. Średnie ceny tego produktu to od 10 do 20 złotych. Jest to zdecydowanie najtańszy sposób na poprawienie kolorytu naszego uzębienia.

– Ceny pasków, nakładek z żelem wybielającym mogą się znacznie od siebie różnić. Wszystko zależy od producenta danego produktu. Najtańsze paski oraz nakładki kosztują od 20 do 200 złotych. Tak duża różnica w cenie wynika z jakości produktu oraz ilości zawartego w nim preparatu wybielającego.

Wybielanie nakładkowe: cena tego zabiegu za jeden łuk to około 300 złotych. W zależności od gabinetu oraz miasta,w  którym wykonywane jest wybielanie tym sposobem, koszt za dwa łuki waha się między 800 a 1500 złotych.

– Laserowe wybielanie: jest to szybki sposób na poprawienie kolorytu uzębienia, jednak droższy, niż metoda nakładkowa. Za wybielenie jednego łuku należy zapłacić obecnie około 600 złotych. Obydwa łuki to koszt nawet 2000 złotych, w zależności od indywidualnego cennika danego gabinetu.

Wybielanie lampą LED: za taką metodę musimy zapłacić od 170 do nawet 500 złotych.

Wybielanie regeneracyjne: jest to dość drogi zabieg, ponieważ łączy on w sobie wybielenie szkliwa oraz jego naprawę. Ceny takiej usługi zaczynają się od 1200 złotych do nawet 2000 zł.

Licówki: jest to bardzo skuteczna metoda wybielenia zębów oraz naprawy zniszczonego szkliwa. Taki zabieg jest również stosunkowo drogi, ponieważ cena licówki za jeden ząb waha się między 800 a 3000 złotych.

Powyższe zestawienie pokazuje, że ceny zabiegów wybielających świadczonych przez specjalistów, to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jaką metodę wybielania wybierzemy oraz jaki jest cennik indywidualnych gabinetów dentystycznych.

Od czego zależy cena wybielenia zębów?

Koszty, jakie poniesie osoba chcąca wybielić zęby, są uzależnione od kilku czynników. Na ostateczną cenę tego typu zabiegu wpływają:

– cennik indywidualny gabinetu dentystycznego,

– miejsce wykonania zabiegu (w większych miastach zazwyczaj ceny takiej usługi są stosunkowo wyższe),

– metoda, którą wybielane są zęby,

– używane przez stomatologa produkty oraz materiały,

– ilość przeprowadzonych zabiegów.

Różnice w cenach konkretnych zabiegów wybielania zębów są diametralne. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na koszty takich zabiegów, jest miejsce ich wykonania. Dla porównania wybielanie zębów metodą nakładkową jest obecnie najdroższe m.in. w województwie świętokrzyskim oraz warmińsko-mazurskim. Za taką usługę mieszkańcy tych obszarów zapłacą niemalże 1000 złotych. Osoby zamieszkałe np. w województwie opolskim czy podkarpackim zapłacą niewiele ponad 700 złotych.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku wybielania lampą, laserem lub metodą założenia licówek. Te metody są obecnie najdroższe w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie oraz innych dużych miastach w Polsce. Różnice między cennikami w mniejszych miejscowościach to nawet 300 złotych.

Zanim zdecydujemy się na dany zabieg, warto zapoznać się wcześniej z cenami obowiązującymi w różnych gabinetach. Można również pomyśleć nad skorzystaniem z wybielania w mniejszych miastach.

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

Pożyczki na dowód – minimum formalności

Kredyt online – do 200 00 zł

Pożyczki dla zadłużonych – pieniądze w 15 minut

Jak przygotować się do wybielania zębów?

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania, warto pójść na wizytę kontrolną do gabinetu stomatologicznego. Jest to konieczne, ponieważ przed poprawą kolorytu uzębienia należy zadbać o jego stan. Dentysta powinien ocenić, czy nasze zęby nie mają żadnych ubytków, próchnicy, czy innych uszkodzeń wymagających leczenia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wybielanie zębów przeprowadza się często silnymi preparatami, które w kontakcie z uszkodzonym zębem mogą powodować ból i dyskomfort pacjenta.

Dodatkowo przed zabiegiem wybielania większość dentystów zaleca piaskowanie oraz usuwanie kamienia nazębnego. Tego typu procedury przygotowawcze pomagają na uzyskanie lepszych efektów samego wybielania.

Zanim przystąpimy do wybielania zębów, musimy wcześniej upewnić się, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań to wykonania takiego zabiegu.

Przeciwwskazania do wybielenia zębów

Wydawać się może, że wybielenie zębów nie jest inwazyjnym zabiegiem. Jednak preparaty używane przez stomatologów do poprawy kolorytu naszego uzębienia, zawierają w sobie silne substancje, które nie dla każdego pacjenta są neutralne. Warto więc zapoznać się z najczęściej występującymi przeciwwskazaniami:

– ciąża i karmienie piersią,

– niektóre zażywane leki,

– alergie na składniki preparatów wybielających,

– paradontoza,

– próchnica,

– zły stan uzębienia,

– nadwrażliwość dziąseł,

– zapalenie jamy ustnej,

– niektóre choroby przewlekłe.

Zanim zdecydujemy się na wybielanie zębów, warto skonsultować to wcześniej ze specjalistą i wykluczyć ewentualne przyczyny, które mogłyby nas dyskwalifikować do takiego zabiegu.

Jak dbać o efekty wybielania?

U każdego efekt wybielania może być inny. Jest to spowodowane pierwotnym kolorem uzębienia, stanem zębów oraz wielu innych czynników. Warto jednak pamiętać, że odpowiednie dbanie o uzębienie po takim zabiegu, może utrwalić efekty wybielania.

Większość stomatologów zaleca swoim pacjentom, aby po wybieleniu zębów stosowali tzw. białą dietę. Polega ona na wyeliminowaniu ze swojego jadłospisu produktów silnie barwiących. Należą do nich przede wszystkim buraki, kawa, herbata, jagody, maliny, niektóre przyprawy. Nie zaleca się również palić papierosów, ponieważ powodują one żółknięcie szkliwa.

Dodatkowo osoby, które poddały się wybielaniu zębów, powinny dbać o dokładną higienę jamy ustnej. Dentyści zalecają używanie określonych past do zębów, środków do płukania jamy ustnej oraz regularnych wizyt stomatologicznych.

Ile trwa wybielanie zębów?

W tej kwestii wszystko zależy od tego, na jaką metodę wybielania się zdecydujemy. Nakładki oraz paski wybielające wymagają kilku lub nawet kilkunastu dni ich stosowania. Wpływ na długość takiej kuracji ma rodzaj produktu oraz indywidualne zalecenia dentysty.

Wybielanie lampą to często usługa jednorazowa, która trwa od godziny do dwóch. Jest to znacznie szybsza opcja, jednak wiąże się też z większymi kosztami.

W przypadku licówek ich zakładanie może trwać od tygodnia do dwóch. Wszystko zależy od tego, jaki jest stan uzębienia danego pacjenta.

Czy warto wybielać zęby?

Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Jeżeli chcemy uzyskać trwałe oraz szybkie i przede wszystkim bezpieczne efekty białego uzębienia, warto zdecydować się na wizytę w gabinecie stomatologa lub medycyny estetycznej.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg może dać satysfakcjonujące efekty nawet na kilka lat. Osoby, którym zależy na odpowiednim kolorze ich uzębienia, mają obecnie dostęp do szerokiej oferty różnych zabiegów. Jest to usługa dostępna niemalże dla każdego. W zależności od tego, jaka jest nasza sytuacja finansowa, możemy zdecydować się na zarówno tańsze, jak i drogie zabiegi.

Zanim zdecydujemy się wybielić zęby, warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi metodami, wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie oraz skonsultować ze specjalistą, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań do takiego zabiegu.

Podsumowanie

1. Ceny wybielania zębów zaczynają się już od kilkunastu do nawet kilku tysięcy złotych.

2. Dokładny koszt takiego zabiegu zależy od wybranej metody oraz miejsca, w którym zostanie wykonany.

3. Zęby możemy wybielić zarówno domowymi metodami, jak i korzystając z usług specjalistów.

4. Samodzielne wybielanie zębów może prowadzić do nadwrażliwości oraz niechcianych skutków ubocznych.

5. Przed wybieleniem zębów należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, które wykluczają ze skorzystania z tego zabiegu.

6. Zanim wybielimy zęby, warto skorzystać z usługi dentystycznej, aby odpowiednio przygotować uzębienie do takiego zabiegu.

7. Po wykonaniu wybielania należy stosować się do zaleceń dentysty, aby efekty były jak najtrwalsze.

8. Polecamy zapoznać się z dostępnymi metodami wybielania, aby wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią opcję.

9. Do najskuteczniejszej i najtrwalszej metody wybielania zębów zalicza się metoda nakładania licówek.

10. Efekty wybielania zależą od stanu uzębienia indywidualnego Klienta oraz tego, jaka jest budowa szkliwa oraz przyczyny przebarwień na zębach.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Daiglob placówka Elbląg

Od 2014 roku na rynku finansowym w Polsce dostępna jest firma Daiglob. Z oferty korzystają chętnie osoby, które nie mogą uzyskać kredytu w banku. Firma posiada placówki w całym kraju. Sprawdź oddział Daiglob w Elblągu – adres oraz dane kontaktowe.

author
Aleksandra Gościnna
10 maja 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Vectra VOD – ile kosztuje?

Do niedawna Vectrę mogliśmy kojarzyć tylko jako platformę udostępniającą telewizję cyfrową i Internet. Teraz Vectra wchodzi na rynek z zupełnie nową usługą – Vectra VOD to filmy i seriale na żądanie, w tym hity kinowe.

author
Dominika Byczek
10 października 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

PKO BP w Pasłęku

W Polsce największym bankiem jest PKO BP. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Pasłęku – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
05 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Lombardy w Legionowie

W Legionowie osoby zainteresowane usługami świadczonymi przez lombardy, mogą obecnie udać się do trzech tego typu placówek w swoim mieście. Sprawdź jakie są aktualne godziny otwarcia, adres oraz dane kontaktowe lombardów w Legionowie.

author
Patryk Byczek
07 grudnia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pekao w Jaworznie

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Dwie placówki banku zlokalizowane są w Jaworznie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówek.

author
Patryk Byczek
07 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Chwilówki Gniezno

Potrzebujesz pożyczki chwilówki, ale nie wiesz, jakie oferty dostępne są w Twoim mieście? Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych pożyczek dostępnych w Gnieźnie. Maksymalna kwota pożyczki może wynosić nawet 15 000 zł.

author
Aleksandra Gościnna
14 marca 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj