Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie?

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie?

author
Sandra Tessmer
04 lipca 2019

Upadek telefonu bardzo często kończy się uszkodzeniem wyświetlacza. Szczególnie narażone są na to smartfony, które są teraz najbardziej popularne. Sprawdziliśmy, ile kosztuje wymiana szybki w telefonie.

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie?

Możliwości, jakie daje smartfon, są szerokie, dlatego jest to urządzenie, z którego z reguły korzysta się na co dzień. Korzystają z niego przedsiębiorcy, kierowcy, turyści, studenci czy nastolatkowie – każda osoba używa go co najmniej kilka razy dziennie. Smartfon jest jednak urządzeniem delikatnym, które łatwo uszkodzić. Najbardziej problematycznym elementem jest wyświetlacz, który jest narażony na pęknięcie przy każdym upadku.

Naprawa pękniętego wyświetlacza smartfona jest sporym wydatkiem. W zależności od posiadanego modelu i wybranego serwisu koszt naprawy tego typu usterki może wynosić od 100 do nawet 500-600 złotych. W wielu przypadkach po kilku latach intensywnego użytkowania sprzętu, okazuje się, że jego naprawa przestała być opłacalna, gdyż jej koszt przekracza aktualną wartość telefonu.

Skąd biorą się koszty naprawy?

Koszt naprawy pękniętego wyświetlacza w smartfonie zależy głównie od ceny nowego wyświetlacza do danego modelu. W niektórych przypadkach wyświetlacz może okazać się trudno dostępny lub sprowadzany zza granicy.

Sprawia to, że koszt zakupu samej części waha się w okolicy 150-200 złotych. Pozostała część kosztów naprawy to zarobek serwisanta. Istnieje możliwość zakupu tańszej części zamiennej, jednak w takim przypadku powinno pamiętać się o tym, że wymieniona część nie będzie oryginalna. Zamiennik z reguły kosztuje od 40 do 60% ceny wyświetlacza oryginalnego – jego jakość jest jednak niższa.

Aby uniknąć wysokich kosztów wymiany pękniętego wyświetlacza w smartfonie, można skorzystać z dwóch rozwiązań. Pierwsze z nich to wyjątkowa ostrożność i używanie szkła ochronnego, etui na telefon i niekorzystanie z urządzenia podczas chodzenia lub w czasie podróży. Drugim z rozwiązań jest zakupienie polisy chroniącej telefon komórkowy przed uszkodzeniem mechanicznym, zalaniem bądź kradzieżą.

Podsumowanie

Smartfony mają coraz więcej opcji, a ekrany są coraz bardziej czułe na dotyk. Jednocześnie jednak często są coraz mniej odporne na uderzenia i upadek z niewielkiej wysokości może kosztować nas niemałą sumę. Warto zabezpieczyć się przed tym, używając akcesoriów zabezpieczających telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Oskar Birecki
Oskar Birecki
2020-02-21 06:33:45

Wystarczy wejść na yt i bardzo dużo jest filmików tego typu. Spokojnie można samemu wymienić, więc koszt wyniesie koszt produktu(100/200zl) plus dodatki jak klej itd. Trzeba mieć suszarkę ale to każdy w domu raczej ma, w sklepie dostaniemy za 40zl

kuba szycki
kuba szycki
2020-01-17 06:29:26

no to w końcu ile ??? z tego artykułu nic nie wynika ,powinno być ile i gdzie i porównanie cen .

Podobne artykuły

Webinary o Tarczy Finansowej PRF od BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 maja 2020

Webinary o Tarczy Finansowej PRF od BNP Paribas

Pożyczki Starogard Gdański
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
21 stycznia 2022

Pożyczki Starogard Gdański

Jak otrzymać bon zasiedleniowy 2020?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
28 lutego 2020

Jak otrzymać bon zasiedleniowy 2020?

Kredyt gotówkowy Międzyrzecz
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
07 lipca 2020

Kredyt gotówkowy Międzyrzecz

Lombardy w Lubinie
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
09 grudnia 2022

Lombardy w Lubinie

Rząd planuje wprowadzić nową opłatę ekologiczną
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
23 kwietnia 2019

Rząd planuje wprowadzić nową opłatę ekologiczną

Porównaj