Ile zarabia magister farmacji?

Ile zarabia magister farmacji?

author
Sandra Tessmer
29 października 2019

Praca farmaceuty kojarzy nam się bezpośrednio z apteką. Okazuje się jednak, że osoby z wykształceniem farmaceutycznym mogą pracować również w innych zawodach. Sprawdzamy, ile zarabia farmaceuta.

Ile zarabia farmaceuta?

Większości z nas praca aptekarza kojarzy się ze sprzedawaniem leków w aptece. Okazuje się jednak, że mogą oni zajmować się nie tylko tym, a ich zatrudnienie może wiazać się także z innymi miejscami.

Farmaceuta – zarobki

Z pewnością każdy, kto chce zostać farmaceutą, zastanawia się, ile zarabia farmaceuta w Polsce. Na ten temat krążą legendy, ponieważ uważa się, że jest to jeden z najlepiej opłacanych zawodów. W praktyce wychodzi, że wynagrodzenie farmaceuty zależy od wielu czynników. Średnie zarobki netto określane są na kwotę 2700 zł. Wg raportu portalu pracuj.pl, 25% farmaceutów zarabia ponad 3000 zł netto. Dodatkowo niemal 50% dostaje premie.

To ile zarabia farmaceuta zależy w dużym stopniu od regionu, w którym pracuje. Najlepiej zarabiają farmaceuci z województwa mazowieckiego – ok. 3100 zł, pomorskiego (ok. 2800 zł) i dolnośląskiego, gdzie średnia wynagrodzenia wynosi ok. 2700 zł.

Z kolei najmniej z województwa świętokrzyskiego (ok. 2200 zł), lubuskiego – ok. 2180 zł oraz opolskiego (ok. 2100 zł). Wynagrodzenia różnią się też ze względu na to, w jakim mieście pracuje farmaceuta.

Jeżeli chodzi o miasta, najwięcej zarabiają  farmaceuci z Warszawy (ok. 3300 zł), Włocławka, Radomia, Tych i Gdańska (ok. 3000 zł) oraz z Katowic (ok. 2900 zł). Technik farmacji zarabia średnio 1500 zł netto.

Jak zostać farmaceutą?

Wykształcenie farmaceutyczne i perspektywy pracy w tym zawodzie można uzyskać po zakończeniu studiów magisterskich na kierunku farmacji. W zależności od uczelni studia muszą trwać minimum 10 semestrów i obejmujać zajęcia z wielu dziedzin.

Kończą się one obroną pracy magisterskiej, która pozwala zostać magistrem farmacji. Dodatkowo obowiązkowo należy zaliczyć praktyki w trakcie studiowania – z zasady pierwsza praktyka odbędzie się w aptece ogólnodostępnej, a druga natomiast w aptece szpitalnej. Oprócz tego obowiązywać nad będzie półroczny staż w aptece , który odbędzie się po obronie pracy magisterskiej.

Podsumowanie

Praca ta wymaga określonego wykształcenia i cech, jednak dla osób zainteresowanych rynkiem farmaceutycznym, jest to zdecydowanie dobre wyjście. Magister farmacji to osoba, która zatrudnienie znajdzie nie tylo w aptece, ale także różnego rodzaju puntach laboratoryjnych czy firmach, zajmujących się kosmetykami.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Angelika

Straszne bzdury.

mgr Karolina

Co za bzdury, 2180zł w lubuskim ? Chyba pomoc apteczna tyle zarabia, teraz technicy zarabiają po 3 tyś. A poza tym program studiów też wygląda trochę inaczej, widać że ktoś kto to pisał nie ma pojęcia o czym pisze...

katarzyna

Ale bzdury

Aga mgr

Drodzy mgr farmacji po tylu latach nauki zgadzacie sie zarabiac 3500? Jezeli bedziecie tak robic to zawsze bedziemy miec tylko obowiazki a nie zatobki Mgr farmacji powinien zarabiac 8000.00 a kierownik 15000 netto oczywiscie Myslcie drodzy magistrzy

Liliana

Statystki zarobków farmaceuty się stale zmieniają. Ja pracując w Dr zdrowie, mam wysokie zarobki, odpowiadające mi :)

Podobne artykuły

Credit Agricole w Kartuzach
Oddziały
author
Sandra Tessmer
17 lipca 2019

Credit Agricole w Kartuzach

Pożyczki bez BIK Janów Lubelski
Pożyczki miasta
author
Sandra Tessmer
21 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Janów Lubelski

Konkurs w Filarum.pl
Blog
author
Sandra Tessmer
16 lutego 2016

Konkurs w Filarum.pl

BNP Paribas oddziały w Lubinie
Oddziały
author
Sandra Tessmer
20 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Lubinie