Inbank to ciągle rozwijający się bank w Polsce. Firma działa w naszym kraju od 2017 roku, a na rynku światowym od 2010 roku. W 2021 roku portfel udzielonych przez Inbank kredytów przekroczył 1 mld zł. Instytucja posiada konkurencyjną ofertę, w związku z czym korzysta z niej coraz więcej Polaków. Głównym produktem instytucji jest kredyt gotówkowy.
Inbank – opinie
Ocena klientów
3,4
Na podstawie 10 opinii
Oceń usługi:
Pozytywne opinie
6 osoby
Negatywne opinie
4 osoby
Inbank – podstawowe dane
Najważniejsze informacje dla Klientów
Co nie podoba się Klientom Inbanku?
Mimo wciąż rosnącej popularności Inbanku, Klienci nie zawsze mają pozytywne odczucia i opinie na temat instytucji. W sieci można znaleźć opinie, że jest to bank niedostosowany do potrzeb Polaków itp. Klienci Inbanku narzekają na:
- brak fizycznych oddziałów w Polsce
- niemożliwość połączenia się z infolinią
- brak odpowiedzi na wiadomości e-mail
Z czego są zadowoleni Klienci Inbanku?
Oczywiście są także tacy Klienci (zupełna większość), którzy mają przeciwne zdanie na temat Inbanku i uważają, że instytucja jest najlepszym bankiem w Polsce. Klienci Inbanku są zadowoleni z:
- szerokiej oferty kredytowej
- oferty dostosowanej do każdego Klienta
- prostej i przejrzystej strony internetowej
- pozycji banku na rynku światowym
Inbank - adres siedziby w Polsce
AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
ul. Fabryczna 5
00-446 Warszawa
Inbank - najważniejsze informacje
Historia Inbanku
Inbank jest estońskim bankiem, którego Polski oddział funkcjonuje od 2017 roku. Zaledwie cztery lata później, bo w 2021 roku, portfel udzielonych przez instytucje kredytów przekroczył niewyobrażalną barierę 1 miliarda złotych. Instytucja specjalizuje się głównie w dostarczaniu swoim Klientom kredytów ratalnych, gotówkowych oraz samochodowych, dzięki czemu wspiera skalę biznesu kupców w obszarze handlu, handlu internetowego, sektora ubezpieczeniowego i medycznego oraz odnawialnych źródeł energii. Warto nadmienić, że polski oddział Inbank jest członkiem Związków Banków Polskich.
Inbank działa obecnie na rynkach wielu krajów. Instytucja proponuje swoją ofertę dla Klientów w Estonii, Łotwie, Litwie, Polsce oraz Czechach. Firma przejmuje również depozyty w Niemczech, Austrii i Holandii.
Główna siedziba Inbanku mieście się w Tallinie. Jednym z założycieli instytucji jest obecny prezes zarządu, Priit Põldoja. Historia Inbanku sięga 2011 roku, ponieważ właśnie wtedy powstała firma Cofi FinTech, która już cztery lata później otrzymała licencję bankowa i zmieniła swoją nazwę z Cofi na Inbank. Bank jest notowany na giełdzie Nasdaq Tallin. Warto dodać, że Inbank oddział w Polsce nie podlega nadzorowi Komisji Nadzorów Finansów ani Banku Gospodarstwa Krajowego, aczkolwiek wszelkie usługi proponowane przez Inbank są w pełni bezpieczne dzięki gwarancjom estońskiego funduszu Tagatisfond.
Oferta Inbanku
Oferta Inbanku jest skierowana do osób, które wiedzą jakiego finansowania aktualnie potrzebują. Podstawowym produktem instytucji jest kredyt. Ten dzieli się na kilka kategorii, w których Inbank się specjalizuje. Klienci mogą skorzystać z kredytów ratalnych, gotówkowych czy samochodowych. Oprócz tego instytucja proponuje również lokaty bankowe (lokaty terminowe), z których korzysta coraz więcej Polaków.
Klienci zainteresowani finansowaniem proekologicznych projektów również znajdą coś dla siebie dzięki Eko Ratom. Ta oferta wspiera wszystkich Klientów, którzy świadomie chcą zadbać o ekologię i potrzebują do tego dodatkowych pieniędzy. Eko Raty pozwalają sfinansować wszystkie proekologiczne projekty Klientów, którzy wspierają tzw. “zeroemisyjność”, czyli termomodernizację, energię odnawialną, elektromobilność i wiele innych. Podpisanie umowy kredytu gotówkowego (lub jakiegokolwiek innego) odbywa się online. W przypadku kredytu, który chcemy wziąć w Inbanku, doczytajmy wszystkie szczegóły oferty.
Opinie o Inbanku
Inbank to instytucja, która dzięki swojej konkurencyjnej ofercie przyciąga do siebie coraz więcej Klientów. Ich liczba, wciąż narastająca, pokazuje, że nie bez powodu Inbank określany jest “rozwijającym się bankiem w Polsce”.
Naszym zdaniem, głównym pozytywnym aspektem Inbanku jest oferta kredytowa, która w każdym calu jest ściśle dopasowana do potrzeb Klientów. Doradcy bankowi na każdym etapie współpracy z Inbankiem służą swoją fachową pomocą i doświadczeniem.
Nieatrakcyjny jest fakt, że w Inbanku próżno szukać jakichkolwiek promocji dla nowych czy obecnych Klientów. Na tle innych banków, pod tym względem, Inbank wypada naprawdę niekorzystnie.
Klienci najczęściej narzekają na infolinię Inbanku, ponieważ jak twierdzą, bardzo rzadko da się z nią połączyć. Próbowaliśmy na własną rękę zadzwonić na infolinię Inbanku i z konsultantem połączyliśmy się w około 40 sekund. Z drugiej strony jest również masa Klientów, którzy bez problemu łączą się z infolinią/
Inbank – co wyróżnia?
- Bankowość internetowa. Inbank to bank internetowy, który oferuje swoje usługi głównie online. Dzięki temu klienci mogą korzystać z bankowości w każdym miejscu i o każdej porze dnia.
- Szybkość i wygoda. Inbank stawia na szybkość i wygodę swoich Klientów. Proces ubiegania się o kredyt lub pożyczkę online jest prosty i trwa zaledwie kilka minut.
- Elastyczność. Inbank oferuje szeroki wybór produktów finansowych, w tym kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe oraz kredyty eko. Bank stara się dostosować swoje produkty do indywidualnych potrzeb Klientów.
- Innowacyjność. Inbank stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne. Bank oferuje np. płatności mobilne, szyfrowanie SSL, szybki i bezpieczny proces weryfikacji tożsamości Klientów.
- Wysoka jakość obsługi Klienta. Inbank dba o wysoką jakość obsługi Klienta, co potwierdzają pozytywne opinie Klientów (oczywiście nie brak również tych negatywnych – jest ich znacznie mniej). Bank stara się pomóc klientom w rozwiązaniu wszelkich problemów i pytań związanych z usługami bankowymi.
Pytania i odpowiedzi
Tak, jak najbardziej. Kredyt gotówkowy to główny produkt instytucji, z którego korzysta coraz więcej osób i są one w pełni zadowolone z oferty.
Aby spłacić kredyt gotówkowy w Inbanku, należy wykonywać przelew z ratą kredytu na rachunek bankowy wskazany przez instytucję w umówię kredytowej.
Tak. Przyjęło się twierdzenie, że im wyższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania, tym droższy kredyt w finalnym rozrachunku (wysoka całkowita kwota kredytu).
Tak. Należy bardzo dokładnie czytać każdą umowę finansową, którą podpisujemy.
Najczęściej nie. Może zdarzyć się taka sytuacja, lecz w ostatnim czasie nie było żadnej promocji dla nowych osób w Inbanku. Szczegółowe informacje zawsze będą dostępne na stronie banku (ofertę kredytów również tam znajdziemy).
W przypadku jakiegokolwiek kredytu wszystko zależy od sytuacji finansowej Klienta. Jeżeli Klient ma wysoką zdolność kredytową i dobrą historię kredytową to udzielenie kredytu może być wyłącznie formalnością. Okres kredytowania wynosi nawet 84 miesiące. Wszelkie formalności załatwiane są przez Internet.
Niestety nie. Taka oferta nie jest dostępna w Inbanku.