ING Bak Śląski wspiera niedowidzących
Podczas Wielkiej Gali Integracji, czyli wydarzenia, podczas którego podsumowuje się działania skierowane ku osobom niepełnosprawnym, ING Bank Śląski zdobył bardzo ważne wyróżnienie. Mowa o aplikacji mobilnej Moje ING mobile, która została doceniona w konkursie „Aplikacje bez barier”.
Mobilny program zdobył wyróżnienie ze względu na to, że jest w pełni przystosowany do osób z problemy ze wzrokiem.
Aplikacja przezwycięża niepełnosprawności
W ocenie komisji oceniającej, Moje ING mobile jest aplikacją dostosowaną zarówno do Klientów bez, jak i z niepełnosprawnościami. Program, według jury, jest „doskonałym przykładem projektowania uniwersalnego”. Szczególnie ważna była ocena osób niewidomych. To właśnie oni podkreślili bardzo dobrze opisanie linki, tabele oraz przyciski. Dodatkowo Klienci banku z problemami wzroku wysoko ocenili dostępność dodatkowych treści oraz szczególnie dopracowaną i intuicyjnie przygotowaną warstwę UX. Wysokie oceny zebrało, między innymi, brzmienie oraz odmiana słów i całych zdań.
Klienci z niepełnosprawnościami
Magdalena Szlachetka mówiła, że osoby z niepełnosprawnościami tworzą bardzo dużą grupę Klientów instytucji. ING podczas tworzenia oferty bankowości internetowej oraz mobilnej dostosowuje ją do wszystkich Klientów. Na każdym kroku instytucja wyrównuje szanse w dostępie do usług i produktów. Co więcej, wszelkie bariery są również maksymalnie minimalizowane. Szlachetka dodała także, że przyznane wyróżnienie to bardzo mocny bodziec motywacyjny dalszej pracy.
Moje ING
W momencie, gdy ING wdraża jakiekolwiek usprawnienia w serwisie transakcyjnym, natychmiast są one dostępne w aplikacji mobilnej. Osoby niewidome podczas korzystania ze strony głównej, historii transakcji, menu, czy wykonywania transakcji, mogą korzystać z czytników ekranu. Na urządzeniach z systemem Android jest to możliwe dzięki narzędziu TalkBack, natomiast na sprzętach z systemem iOS, za czytanie informacji na ekranie odpowiada VoiceOver.
Integracja
Integrację tworzą Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja. Prezesem i jednocześnie założycielem Integracji jest Pan Piotr Pawłowski. Założeniem przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans społecznych osób z niepełnosprawnościami. Wielka Gala Integracji to największe w Polsce wydarzenie, podczas którego odbywają się spotkania osób z niepełnosprawnościami oraz reprezentantami polityków, samorządowców, społeczników, organizacji biznesowych i pozarządowych, którzy działają na rzecz potrzebujących. Integracja współpracuje z wieloma partnerami działającymi na podobnym obszarze. Co więcej, dzięki wykwalifikowanym specjalistom oraz wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu podczas działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, Integracja jest obecnie jedną z najpotężniejszych organizacji w Polsce.
Dodaj komentarz