ING Bank Śląski oferuje „Ubezpieczenie na dwa koła”

ING Bank Śląski oferuje „Ubezpieczenie na dwa koła”

author
Patryk Byczek
16 czerwca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

ING Bank Śląski i Nationale-Nederlanden wprowadzili do swojej oferty ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej, roweru oraz Użytkownika sprzętu.

Klienci instytucji mogą kupować ubezpieczenie na jednoślady, „Ubezpieczenie na dwa koła”, od 16 czerwca 2020 roku.

Jak pokazują badania, coraz częściej korzystamy z takich środków transportu jak rower czy hulajnoga. Prawie połowa Polaków (49%) korzysta z roweru przynajmniej kilka razy w miesiącu, przy czym co drugi z nich wybiera ten środek komunikacji częściej – minimum trzy razy w tygodniu. Blisko 1/4 badanych deklaruje też wybór roweru, czy elektrycznej hulajnogi do codziennego przemieszczania się*. Aby móc w pełni cieszyć się jazdą, mieć wolną głowę od zmartwień o sprzęt i swoje zdrowie proponujemy naszym klientom Ubezpieczenie na dwa koła.

– mówił cytowany w komunikacie Andrzej Sowa, Dyrektor odpowiedzialny za kredyty i ubezpieczenia w ING Banku Śląskim.

W komunikacie prasowym wystosowanym przez ING Bank Śląski można przeczytać, że Klienci korzystający z „Ubezpieczenia na dwa koła” mogą ubezpieczyć następujące sprzęty:

– hulajnogę elektryczną,
– rower,
– rower elektryczny,

o wartości do 10 000 złotych. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) rowerzysty obejmie wypadki podczas jazdy na rowerze prywatnym oraz wypożyczonym. Okres, na jaki można kupić ubezpieczenie to 6 miesięcy oraz 12 miesięcy.

Badania, które przeprowadziliśmy na potrzeby zaprojektowania produktu, potwierdziły nam, że co trzeci rowerzysta doświadczył w swoim życiu kradzieży roweru**. Nasz produkt jest więc odpowiedzią na ich rzeczywiste potrzeby. Pakiet zapewnia ochronę podczas awarii, zdarzeń losowych, w tym również od kradzieży. Co więcej, klient sam decyduje o zakresie swojego ubezpieczenia. Może ubezpieczyć tylko siebie, tylko swój rower lub hulajnogę lub połączyć te dwie opcje. To nowoczesna i elastyczna oferta, która jest nowością na rynku ubezpieczeń.

– mówiła cytowana w komunikacie Ewa Dąbrowska, Dyrektor Pionu Klienta Korporacyjnego w Nationale-Nederlanden.

Warianty ubezpieczenia

„Ubezpieczenie na dwa koła” oferowane jest w trzech wariantach, a każdy z nich odznacza się różnym zakresem ubezpieczenia. ING przedstawił w komunikacie dwie symulacje ubezpieczenia:

1) Symulacja dla roweru o wartości 1000 złotych. Jest to minimalna wartość roweru, który można ubezpieczyć:


źródło grafiki: ING Bank Śląski

2) Symulacja dla roweru o wartości 2000 złotych. Jest to wartość roweru, którą najczęściej deklarują ankietowani:


źródło grafiki: ING Bank Śląski

Klienci ING Banku Śląskiego i Nationale-Nederlanden mogą kupić ubezpieczenie z poziomu bankowości internetowej Moje ING i na stronach ing.pl oraz nn.pl.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/526840/ubezpieczenie-na-dwa-kola-w-ing-i-nationale-nederlanden

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP spółką roku 2019

PKO BP otrzymał od międzynarodowych ekspertów tytuł Bank of the Year 2019 w Polsce. Ubiegły rok był dla instytucji przełomowy. Bank obchodził setną rocznicę działalności, o dwa lata szybciej zrealizował finansowe cele strategiczne, a aplikacja IKO okazała się być najlepszą aplikacją mobilną na świecie.

author
Patryk Byczek
11 stycznia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kasa fiskalna – kto musi ją posiadać?

Polscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz działalność usługową powinni co do zasady posiadać kasy fiskalne. Od tej reguły polskie przepisy przewidują jednak wiele wyjątków i obostrzeń prawnych. Sprawdziliśmy, kto powinien posiadać kasę fiskalną, a kto jest zwolniony z tego obowiązku.

author
Halszka Gronek
20 lutego 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

mLegitymacja także dla studentów

Jak poinformowało w swoim komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji, studenci warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej jako pierwsi mają szansę na posiadanie dokumentu gwarantującego zniżki w formie elektronicznej. mLegitymacja studencka wiąże się z szeregiem ciekawych funkcji i udogodnień.

author
Alicja Hirsekorn
12 listopada 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Sprawdź, ile dopłacasz za OC na raty

Sprawdź, o ile droższe są polisy w przypadku zapłaty składki ubezpieczenia w ratach na konkretnym przykładzie kierowcy.

author
Aneta Jankowska
21 lipca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus?

Resort infrastruktury i budownictwa poinformował, że 21 października projekt rozporządzenia Rady Ministrów dot. wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus został skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Projekt ten określa czynsz normowany, który będzie znacznie niższym czynszem, niż średnie czynsze rynkowe. Koszt budowy jednego metra kwadratowego dla miasta, które jest siedzibą wojewody albo sejmiku województwa, określono na 3000 zł, a dla pozostałych miast - 2500 zł. 

author
Dominika Byczek
23 września 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Od 1 stycznia 2023 znika WIBOR

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił rządowy plan pomocy skierowany do kredytobiorców, którzy obecnie mają kłopoty ze spłatą zadłużenia w związku z rosnącymi stopami procentowymi. Jednym z założeń planu ma być zlikwidowanie wskaźnika WIBOR od 2023 roku. Sprawdź szczegóły.

author
Aleksandra Gościnna
10 maja 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj