ING Księgowość ze zintegrowaną usługą windykacji

ING Księgowość ze zintegrowaną usługą windykacji

author
Patryk Byczek
18 maja 2021

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym, że wraz z Kaczmarki Inkasso wdraża do swojej oferty funkcjonalność umożliwiającą przedsiębiorcom na bardzo proste i szybkie przekazywanie faktur do windykacji. Sprawdzamy szczegóły.

Pełna integracja systemów każdego z operatorów pozwala Klientom na zgrupowaniu wszystkiego w jednym miejscu. Nie muszą oni przelogowywać się między aplikacjami, czy ręcznie wpisywać danych.

Z ING Księgowość korzysta już ponad 100 tys. firm. W aplikacji klienci znajdą wiele niezbędnych funkcji do zarządzania sprawami firmy. Oferta Kaczmarski Inkasso świetnie wpasowuje się do zestawu możliwości, które klient znajdzie w naszej platformie, uzupełniając ofertę mikrofaktoringu w cyklu życia należności handlowych. Liczymy, że nowe rozwiązanie ułatwi codzienne prowadzenie biznesu wielu przedsiębiorcom.

– mówi cytowany w komunikacie Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu ING Usługi dla Biznesu.

Dzięki współpracy banku z Kaczmarski Inkasso Klient w wygodny sposób może przekazywać faktury do windykacji. Następnie na bieżąco kontroluje i sprawdza etap prowadzonych działań. Prowizja jest pobierana tylko w sytuacji, kiedy powiedzie się odzyskanie pieniędzy z nieopłaconych faktur. Dochodzenie należności może być dla Klienta darmowe, jeżeli skorzysta on z opcji obciążenia dłużnika kosztami windykacji. Jest to zgodne z Ustawą o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. Wówczas Kaczmarski Inkasso wyegzekwuje ten koszt od kontrahenta.

ING Księgowość

ING Księgowość jest ekosystemem przygotowanym dla przedsiębiorców będących Klientami ING Banku Śląskiego. Operatorem usługi jest spółka ING Usługi dla Biznesu, która specjalizuje się w szerokiej palecie usług niebankowych – nie tylko dla klientów ING Banku. Spółka w ramach prowadzonej oferty rozpoczęła wdrażanie szeregu narzędzi, które wspierają prowadzenie biznesu. Zaproponowane rozwiązania tworzą nowoczesną propozycję, dzięki której każdy przedsiębiorca znajdzie ofertę dopasowaną d siebie. Celem ING Księgowości jest zbudowanie szerokiego wachlarzu usług komplementarnych dla firm. Aplikacja mobilna ING Office oraz platforma ING Księgowość oferują rozwiązania dla każdej firmy na rynku.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/667371/zintegrowana-usluga-windykacji-w-ing-ksiegowosc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Choszcznie
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 maja 2019

Santander Bank Polska w Choszcznie

Idea Bank nadal w tarapatach – UOKiK wszczął postępowania
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 stycznia 2020

Idea Bank nadal w tarapatach – UOKiK wszczął postępowania

Kredyt gotówkowy – do jakiej kwoty?
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
22 listopada 2020

Kredyt gotówkowy – do jakiej kwoty?

Santander Consumer Bank Czarnków
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
22 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Czarnków

Mandat za zbyt dużo gotówki przy sobie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 września 2020

Mandat za zbyt dużo gotówki przy sobie

Porównaj