ING Lease sfinansuje dwie lokomotywy

ING Lease sfinansuje dwie lokomotywy

author
Patryk Byczek
18 września 2020

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym, że spółka ING Leasing sfinansuje dwie lokomotywy: elektryczną Dragon 2 dla spółki z grupy Newag Lease Sp. z o.o. oraz spalinową ALF007 typu 6Dh-1 dla firmy Tabor-Rail Sp. z o.o.

Cieszymy się, że ING Lease ma swój udział w rozwoju polskiego taboru kolejowego. Finansowaniem inwestycji kolejowych zajmujemy się od wielu lat. Mając w naszym portfelu zarówno lokomotywy, elektryczne zespoły trakcyjne, wagony, możemy pochwalić się bogatym doświadczeniem w tym obszarze. Dostarczamy rozwiązania finansowe dopasowane do potrzeb i oczekiwań naszych klientów, dzięki którym mogą szybko i sprawnie zrealizować zaplanowane inwestycje.

– mówiła cytowana w komunikacie Beata Klonecka, Wiceprezes ING Lease.

Sfinansowane lokomotywy

DRAGON 2

Lokomotywa DRAGON 2 jest maszyną w pełni elektryczną, która została zaprojektowana do prowadzenia ciężkich składów towarowych. Lokomotywy DRAGON 2 wykorzystują innowacyjne i niezawodne technologie, a z drugiej strony zapewniają maszyniście wysoki komfort pracy. Największą zaletą lokomotyw DRAGON 2 jest bardzo wysoka siła pociągowa, która w połączeniu z:

– efektywnym systemem antypoślizgowym,
– masą lokomotywy,
– napędem na każdą oś, 

pozwala na prowadzenie ciężkich składów towarowych. Jest to pierwsza sześcioosiowa lokomotywa elektryczna w Europie, która jest w pełni zgodna z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności oraz jest wyposażona w ETCS poziom 2.

ATL007 typu 6Dh-1

Lokomotywa spalinowa ATL007 typu 6Dh-1 w bieżącym roku przeszła gruntowną modernizację. Na chwilę obecną charakteryzuje się nowoczesnym stylem oraz posiada innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Przedział silnikowy jest zabudowany i maksymalnie obniżony, dzięki czemu maszynista ma o wiele lepszą widoczność szlaku. Lokomotywa wyposażona jest również w:

– komplet kamer wraz z wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi w kabinie i radio GSM-R,
– system zdalnego sterowania
– systemy antypoślizgowe.

W modernizacji zastosowano także silnik Caterpillar C27 o mocy 962 koni mechanicznych. Lokomotywa przy masie 70 ton może rozpędzić się maksymalnie do 90 km/h.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/569295/ing-lease-wspiera-rozwoj-polskiego-taboru-kolejowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole w Trzebnicy
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2019

Credit Agricole w Trzebnicy

Strażacy zapłacą mniej na stacjach Orlen
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 grudnia 2018

Strażacy zapłacą mniej na stacjach Orlen

InPost wprowadza samochody elektryczne
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
24 listopada 2018

InPost wprowadza samochody elektryczne

Santander Consumer Bank Dęblin
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
18 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Dęblin

ING Bank Śląski udostępnia Interfejs API
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
11 września 2019

ING Bank Śląski udostępnia Interfejs API

Kredyt hipoteczny Rumia
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
06 czerwca 2017

Kredyt hipoteczny Rumia

Porównaj