Nowe maszyny zasilą flotę firmy InPost. Przedsiębiorstwo oprócz paczkomatów, wprowadza także lodówkomaty - maszyny, które będą służyły zamówieniom spożywczym. Serwis wiadomościhandlowe.pl dowiedział się, że pilotaż akcji ma przynieść 50 sztuk maszyn tego typu.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 25.06.2018
Udostępnij:

Cała akcja powiązana jest z niedzielami wolnymi od handlu, które InPost postanowił wykorzystać na swoją korzyść. Pierwszy „lodówkomat” stanął już w Warszawie, natomiast następny ma pojawić się w Krakowie. Najciekawsze jest to, że chętnych do współpracy firm jest bardzo dużo. 

Partnerzy

Portal wiadomomoscihandlowe.pl nieoficjalnie dowiedział się, że aktualnymi partnerami akcji wspierającej lodówkomaty mogą być sklepy sieci Auchan, drogerie Natura oraz sklepy Rossmann. Szef InPostu nie potwierdza, ale też nie zaprzecza tymże informacjom. 


 

Akcja pilotażowa
 

W najbliższym czasie pojawić ma się łącznie około 50 maszyn lodówkowych od InPostu. Akcja pilotażowa potrwa do końca roku. Do tego czasu, InPost wraz z partnerami przeprowadzą szereg testów na maszynach. Lodówkomaty są dopiero rozstawiane, a paczki do nich będą wysyłane w ciągu najbliższych miesięcy – relacjonował Rafał Brzoska, szef firmy InPost.


 

Przyszłość lodówkomatów

Warto zaznaczyć, że powstanie i wprowadzenie na rynek tego typu maszyn, to ukłon w stronę aptek i sklepów spożywczych, których głównym problemem w sprzedaży towaru przez Internet, było właśnie utrzymanie odpowiedniej temperatury w wysyłanych paczkach. Lodówkomaty mają ten problem wyeliminować.
 

Komentarze