Inteligo sesje przychodzące i wychodzące
Sesje Elixir - Inteligo

Inteligo sesje przychodzące i wychodzące

author
Dominika Sobieraj
10 stycznia 2023

Chcesz sprawdzić, w jakich godzinach pieniądze w Inteligo mogą pojawić się na koncie? A może chcesz wiedzieć, o której godzinie przelewy z tego banku są wysyłane? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Inteligo.

Sesje Inteligo - na czym polegają?

Sesja przychodząca – czas, w którym przelew powinien pojawić się na rachunku odbiorcy w Inteligo.

Sesja wychodząca – czas, w którym przelew powinien zostać wysłany z rachunku nadawcy w Inteligo.

Inteligo - sesje przelewów

Inteligo – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w Inteligo o godzinie:

11:30 – I sesja przychodząca Elixir

15:10 – II sesja przychodząca Elixir

17:30 – III sesja przychodząca Elixir

Chcesz wiedzieć, o której dokładnie otrzymasz przelew na konto w Inteligo? Sprawdź nasz kalkulator sesji przelewów.

Inteligo – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w Inteligo o godzinie:

6:00 – I sesja wychodząca Elixir

11:45 – II sesja wychodząca Elixir

14:30 – III sesja wychodząca Elixir

Potrzebujesz szybko gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

Kredyty przez Internet – pieniądze nawet w ciągu 1 dnia

Pożyczki na dowód – pieniądze nawet w ciągu 15 minut

Pożyczki dla zadłużonych – bez weryfikacji w BIK

Spis treści:

 1. Sesje Inteligo - na czym polegają?
 2. Inteligo - sesje przelewów
 3. Przelewy Inteligo - marzec 2023
 4. Elixir Inteligo
 5. Przelew do Inteligo - jakich danych potrzebujemy?
 6. Godziny księgowania w Inteligo - od czego zależą?
 7. Przelewy natychmiastowe w Inteligo
 8. Przelewy Inteligo - Wasze opinie
Zwiń spis treści

Przelewy Inteligo - marzec 2023

Marzec w tym roku kalendarzowym nie skupia w sobie żadnych świąt, które miałyby jakikolwiek wpływ na realizację sesji Elixir. Wszystkie dni tygodnia są dniami roboczymi, zatem dla wielu osób, pod względem godzinowym w pracy, będzie to naprawdę długi miesiąc. W związku z tym wpływ na realizację sesji Elixir mają wyłącznie weekendy (soboty i niedziele). Poniżej pełny kalendarz sesji Elixir na marzec.

1-3 marca – przelewy realizowane są normalnie
4-5 marca (weekend) – przelewy nie są realizowane

6-10 marca – przelewy realizowane są normalnie
11-12 marca (weekend) – przelewy nie są realizowane
13-17 marca – przelewy realizowane są normalnie
18-19 marca – przelewy nie są realizowane
20-24 marca – przelewy realizowane są normalnie
25-26 marca (weekend) – przelewy nie są realizowane
27-31 marca – przelewy realizowane są normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami w Inteligo (sesje Inteligo wewnętrzne) oraz przelewy natychmiastowe.

Sprawdź także inne narzędzia: 

Jaki to bank? – rozpoznawanie banku po numerze konta

Kwota słownie – automatyczna zamiana liczb na wyrazy

Elixir Inteligo

System Elixir to elektroniczny system rozliczeń międzynarodowych, który Krajowa Izba Rozliczeniowa wprowadziła w 1994 roku. W ramach systemu można realizować przelewy, polecenia zapłaty oraz czeki. Inteligo jest aktywnym członkiem systemu Elixir.

Transakcje w systemie Elixir muszą spełniać takie warunki jak:

– bank każdej ze stron transakcji musi należeć do systemu Elixir,
– walutą transakcji musi być polski złoty,
– maksymalna kwota transakcji to 1 000 000 złotych.

Przelewy wewnętrzne, czyli przelewy między kontami w ramach jednego banku, docierają niemalże natychmiast. Przy takich operacjach system Elixir nie jest potrzebny.

Przelew do Inteligo - jakich danych potrzebujemy?

Jeżeli wykonujemy przelew do odbiorcy mającego konto w Inteligo, będziemy potrzebowali kilku istotnych danych:

 1. nazwa odbiorcy – z reguły jest to po prostu imię i nazwisko, ale może być także nazwa firmy,
 2. numer konta bankowego – numer konta, na które przesłany zostanie nasz przelew (warto zwrócić uwagę na to, by poprawnie wprowadzić każdą cyfrę tego numeru),
 3. kwota przelewu – określa, ile dokładnie pieniędzy (co do grosza) zostanie wysłanych do wskazanego przez nas odbiorcy przelewu,
 4. tytuł przelewu – nadawany tak naprawdę według uznania (dowolny, ale obowiązkowy, można nawet nadać tytuł „przelew”).

Godziny księgowania w Inteligo - od czego zależą?

Godziny księgowania przelewu na koncie odbiorcy w Inteligo zależą głównie od dwóch czynników – od godziny, o której nadawca wysłał przelew oraz od tego, o jakich porach odbywają się sesje Elixir. Znaczenie mają jednak nie tylko sesje w Inteligo, ale także sesje w banku nadawcy oraz w Krajowej Izbie Rozliczeniowej. Każdy przelew musi przejść bowiem długą drogę zanim ostatecznie dotrze do właściwego odbiorcy.

Najpierw pieniądze wychodzące z konta nadawcy trafiają na sesję wychodzącą w jego banku, stamtąd przechodzą na sesję w izbie rozliczeniowej, a dopiero ostatecznie trafiają na sesję rozliczeniową w banku odbiorcy. To po przejściu przez tę sesję rozliczeniową trafiają na osobiste konto odbiorcy. Sam proces jest jednak automatyczny i nie mamy wpływu na to, o jakich godzinach realizowane są sesje na kolejnych etapach, które “napotyka” przelew.

Jeżeli nie możemy czekać na to, aż przelew przejdzie przez wszystkie godziny księgowania przelewów, musimy zadbać o to, by przelew został wysłany za pomocą systemu Express Elixir (przelewy natychmiastowe), który gwarantuje dotarcie pieniędzy do odbiorcy w trybie niemalże natychmiastowym. Pamiętajmy jednak, że zwykle ten tryb przelewu jest dodatkowo płatny.

Przelewy Inteligo - pytania i odpowiedzi

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:30

II sesja Elixir: 15:10

III sesja Elixir: 17:30 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach.

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 6:00

II sesja Elixir: 11:45

III sesja Elixir: 14:30

Przelewy Elixir w Inteligo realizowane są tylko w dni robocze.

Przelew Elixir nie dotrze na konto odbiorcy w weekend. Wyjątkiem są przelewy natychmiastowe oraz przelewy z rachunku na rachunek w tym samym banku.

Przelewy Elixir realizowane są do kwoty jednego miliona złotych. Jeżeli chcemy zrobić przelew przewyższający tę kwotę należy skorzystać z przelewu SORBNET.

Przelewy SORBNET księguje się wyłącznie w dni robocze. Przelew zlecony do godziny 15:00 dotrze do odbiorcy w ciągu kilku minut.

Przelewy wychodzące systemu SORBNET przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Dyspozycja złożona w tym przedziale godzin daje pewność na dotarcie przelewu jeszcze tego samego dnia. Przelewy zlecone po godzinie 15:00 będą zrealizowane w najbliższym dniu roboczym.

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia, czy przelew rzeczywiście został wysłany z konta nadawcy (takie dane nie są nigdzie publikowane). Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. Wszystkie banki udostępniają opcję pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.

Sesje systemu Elixir między bankami są realizowane przez Narodowy Bank Polski trzy razy dziennie:

od 9:30 do 11:00
od 13:30 do 15:00
od 16:00 do 17:30.

Każdy bank ma jednak swoje własne godziny sesje księgowań. W przypadku Inteligo, godziny księgowania przelewów są następujące: sesje wchodzące są realizowane o godzinie: 11:30, 15:10, 17:30 , a sesje wychodzące o godzinie: 6:00, 11:45, 14:30.

Przelewy natychmiastowe w Inteligo

Inteligo umożliwia dokonywanie przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

W jakich godzinach dostępne są przelewy Express Elixir w Inteligo?

Zlecenie i odbieranie przelewów natychmiastowych w Inteligo odbywa się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok.

Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Inteligo prowadzi PKO Bank Polski. Zarówno te dwa banki, jak i Bank Pocztowy, Kredobank oraz PZU korzystają z tej samej Platformy Inteligo, która zapewnia wszystkim transakcjom bezpieczeństwo. Inteligo oferuje Klientom wiele usług finansowych: prowadzenie rachunku bankowego, produkty kredytowe i depozytowe, polisy, a także doładowania do telefonów. Za pomocą Inteligo można także rejestrować domeny oraz nabywać jednostki funduszy inwestycyjnych.


Ile kosztuje przelew w Inteligo?

W Inteligo Klienci mogą zlecać wykonanie przelewu wewnętrznego lub wewnętrznego zdefiniowanego zupełnie za darmo. Warunkiem bezpłatnej usługi jest jednak zlecenie za pomocą usługi bankowości elektronicznej. W przypadku, gdy przelew nadany zostanie za pomocą usługi telefonicznej z konsultantem, to koszt usługi wyniesie 5 zł. W przypadku krajowych przelewów i przelewów zdefiniowanych opłata za przelew online wyniesie 1,49 zł, a za przelew poprzez infolinię 15 zł.

Zlecenie przelewów natychmiastowych w tym do US i ZUS za pomocą bankowości elektronicznej kosztuje każdorazowo 15 zł, a za pomocą infolinii 20 zł. Dobra informacja jest jednak taka, że przelewy na telefon BLIK są każdorazowo zupełnie bezpłatne.


Przelewy w Inteligo – informacje ogólne

Jeżeli czekasz na przelew, powinny interesować Cię Inteligo sesje przychodzące, jeżeli jednak to Ty wysyłasz przelew, sprawdź sesje wychodzące. Godziny księgowania przelewów są bardzo ważne, jeżeli zamierzamy wyrobić się z przelewem w terminie. Sesje przychodzące i wychodzące obowiązują w każdym banku, lecz potrafią się one różnić między instytucjami. Sesje Elixir są obsługiwane przez KIR, lecz banki same dostosowują, kiedy obsługują Sesje Elixir.

Sesje Inteligo są dwie – jak w każdym banku. Są sesje wychodzące (kiedy to my zlecamy przelew) oraz sesje przychodzące (kiedy to my czekamy na przelew). Sesje Inteligo są obsługiwane wyłącznie w dni robocze. Ustalone przez bank godziny księgowania przelewów nie obowiązują w weekendy oraz dni ustawowo wolne od pracy.

Przelewy Inteligo - Wasze opinie

Chcesz podzielić się swoją opinią na temat przelewów w Inteligo? Możesz to zrobić dodając poniżej komentarz. Przelew nie dotarł na konto w Inteligo, mimo, że obowiązywały sesje Elixir? Podziel się swoją historią.

źródło:

https://inteligo.pl/aktualnosci/komunikaty/nowe-godziny-realizacji-przelewow-elixir/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Numer_rachunku_bankowego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elixir_(system_rozlicze%C5%84_mi%C4%99dzybankowych)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Jermin
Jermin
2019-09-07 15:39:30

Zero problemów. Wszystko o czasie a nawet wcześniej.

DanielK
DanielK
2019-08-20 15:48:52

Od wielu lat bardzo Pozytywnie.

mariannka
mariannka
2018-12-08 14:33:53

pani agucha chyba przesadza. ja nigdy nie mialam rpoblemow zadnych. super bank polecam

agucha68
agucha68
2018-10-03 10:21:00

Najgorszy bank jaki może być, wszystko z opóźnieniem. Przetrzymują pieniądze zawsze. Księgowania zawsze po czasie. Rozliczam się i wypisuje z tego DZIADOSTWA!!!!!!!!!!!. Zanim ktoś zechce z nimi współpracować radzę dobrze się zastanowić.

krasnal1980
krasnal1980
2017-07-19 10:57:21

potwierdzam!

Podobne artykuły

Alior Bank w Suchej Beskidzkiej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
11 czerwca 2019

Alior Bank w Suchej Beskidzkiej

Zakupy w Black Friday – UPOKiK ostrzega
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
29 listopada 2019

Zakupy w Black Friday – UPOKiK ostrzega

Lipiec przyniósł odbicie na rynku pożyczek
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
26 sierpnia 2020

Lipiec przyniósł odbicie na rynku pożyczek

Promocja: „poleć IKO #zostanwdomu” w PKO BP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 kwietnia 2020

Promocja: „poleć IKO #zostanwdomu” w PKO BP

Kredyt1000 – pożyczka online
Firmy pożyczkowe
author
Halszka Gronek
06 sierpnia 2018

Kredyt1000 – pożyczka online

Porównaj