Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku

Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku

author
Patryk Byczek
03 lipca 2023

Ruszył nowy program rządowy o nazwie “Bezpieczny kredyt 2%”, który ma na celu umożliwienie zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego na korzystnych warunkach. Program ten rozpoczął się 3 lipca 2023 roku i będzie dostępny w kilku bankach w Polsce. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są wymagania dotyczące “Bezpiecznego kredytu 2%” w VeloBanku, zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Bezpieczny kredyt 2% - na czym polega?

Nowy program mieszkaniowy o nazwie “Pierwsze Mieszkanie” ma na celu zapewnienie preferencyjnych warunków zaciągania bankowych kredytów hipotecznych, wspieranych przez budżet państwa za pomocą okresowych dopłat do rat. W ramach tego programu, kredytobiorcy będą otrzymywać dopłaty do swoich rat przez okres 10 lat.

Kredyt udzielany w ramach “Programu Pierwsze Mieszkanie” będzie spłacany w formie stałych rat kapitałowych, co oznacza, że kwota kapitału do spłaty będzie stopniowo maleć wraz z upływem czasu. Warto zaznaczyć, że w okresie, gdy obowiązują dopłaty, oprocentowanie kredytu dla kredytobiorcy wynosi 2%, jednak należy uwzględnić marżę, prowizję oraz ewentualne inne opłaty bankowe, które mogą być pobierane.

Celem “Programu Pierwsze Mieszkanie” jest stworzenie możliwości korzystania z preferencyjnych warunków finansowania zakupu pierwszego mieszkania. Dzięki wsparciu państwa i atrakcyjnym warunkom kredytowym, program ten daje szansę osobom zainteresowanym nabyciem nieruchomości na realizację ich marzeń. Szczegółowe informacje dotyczące programu można uzyskać bezpośrednio w bankach uczestniczących w programie.

Bezpieczny kredyt 2% – najważniejsze informacje

 • tylko dla osób do 45. roku życia
 • na pierwsze mieszkanie
 • do kwoty 500 000 zł przy kredycie dla jednej osoby
 • do kwoty 600 000 zł przy kredycie dla małżeństwa lub rodziców z dzieckiem
 • wkład własny maksymalnie 200 000 zł
 • dopłata państwa do rat przez 10 lat kredytu (pierwsze 120 rat kredytu)
 • na mieszkanie z rynku pierwotnego i wtórnego
 • okres kredytowania: 15-35 lat

W VeloBanku mamy najbardziej cyfrowy proces wnioskowania o kredyt na cele mieszkaniowe na polskim rynku. Stawiamy na nowoczesność i wygodę, którą daje zdalny proces wypełniania wniosku oraz spotkania online z doradcą. Tego aktualnie oczekują współcześni klienci, którzy nie chcą tracić czasu na wizyty w placówce i wolą dopełniać formalności przez internet. Tak właśnie jest u nas. Uławiamy drogę do spełniania marzeń o własnym „M”, jednocześnie dbając o najwyższy komfort naszych klientów. Ponadto, w obliczu dużego zainteresowania Bezpiecznym kredytem 2%, szybkość z jaką będzie można złożyć wniosek będzie kluczowa.

– mówił cytowany w komunikacie Adrian Adamowicz, Członek Zarządu VeloBanku

Wniosek o bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku

VeloBank jest jednym z banków, w którym wniosek o bezpieczny kredyt 2% można złożyć przez Internet. W tym celu należy wejść na stronę instytucji odnoszącą się do wspominanego produktu, przeprowadzić symulację kredytu w kalkulatorze kredytowym i zamówić/zaplanować rozmowę z doradcą. Aby zaplanować rozmowę, należy wejść w specjalny kalendarz, wybrać interesujący nas dzień oraz podać podstawowe dane personalne: imię, nazwisko, e-mail oraz numer telefonu.

Wniosek o bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku złożyć będzie można online lub w oddziałach obsługujących kredyty hipoteczne od dnia 3 lipca 2023 roku.

Sam kontakt z nami w sprawie przyznania kredytu jest niezwykle prosty. W dogodnym terminie spotykamy się z klientem na wideorozmowę i omawiamy szczegóły finansowania. Podczas takiego spotkania klient otrzymuje ofertę, może złożyć wniosek i przekazać nam wszystkie dokumenty. Po weryfikacji decyzja o przyznaniu środków trafia na skrzynkę e-mailową wnioskującego. Z przyszłym właścicielem mieszkania lub domu widzimy się w naszej placówce dopiero na podpisanie umowy kredytowej. Dzięki temu cały proces można dostosować pod swoje możliwości czasowe, bez potrzeby zbędnych dojazdów na spotkania.

– mówiła cytowana w komunikacie Anna Rek-Dębicka, Dyrektor Biura Kredytów Hipotecznych w VeloBanku

Kto może otrzymać bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku?

1) Osoba, która ma maksymalnie 45 lat

Program “Bezpieczny kredyt 2%” będzie dostępny wyłącznie dla osób w wieku do 45 lat. Istnieje jednak wyjątek, gdy do kredytu przystępuje więcej niż jedna osoba, na przykład małżonkowie. W takim przypadku, co najmniej jedna z tych osób musi spełniać warunek wieku do 45 lat, natomiast druga osoba może być starsza.

2) Osoba, która dotychczas nie miała żadnego mieszkania/domu

Kredyt na preferencyjnych warunkach udzielany będzie tylko osobom, które dotychczas (przez całe życie!) nie miały żadnego:

 • mieszkania,
 • domu,
 • spółdzielczego prawa do lokalu lub domu.

Będzie to więc kredyt jedynie dla osób, które będą nabywać swój pierwszy lokal mieszkalny. Najemcy/partycypanci lokali w TBS/SIM prawnie nie są właścicielami nieruchomości, więc mogą skorzystać z “bezpiecznego kredytu 2%”.

3) Osoba, która będzie miała zdolność kredytową

Mimo preferencyjnych warunków udzielania “bezpiecznego kredytu 2%”, konieczne będzie wciąż przejście przez standardowe procedury bankowe, dotyczące oceny zdolności kredytowej. W trakcie tego procesu, uwzględniona zostanie nasza historia kredytowa oraz aktualna sytuacja zawodowa, takie jak rodzaj zatrudnienia, poziom zarobków wynikających z pracy oraz ich stabilność.

Jeżeli przed przystąpieniem do wnioskowania o kredyt chcesz zadbać o swoją zdolność kredytową, sprawdź najlepsze sposoby na to, jak zwiększyć zdolność kredytową.

4) Osoba, która będzie miała wkład własny

Podobnie jak w przypadku każdego kredytu hipotecznego, “bezpieczny kredyt 2%” wymaga posiadania wkładu własnego. Zwykle banki oczekują, że Klient wniesie wkład własny w wysokości 10-20% wartości nieruchomości. Program “Bezpieczny kredyt 2%” nie określa minimalnej wartości wkładu własnego, ale ustala maksymalną kwotę – wkład własny nie może przekroczyć 200 000 złotych. Jeśli Klient nie posiada odpowiednio wysokiego wkładu własnego, może skorzystać z gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego. Ponadto, “Bezpieczny kredyt 2%” można połączyć z programem “Mieszkanie bez wkładu własnego”. Dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, stworzony został także drugi instrument – Konto Mieszkaniowe.

5) Osoba, która będzie chciała kupić lokal o wartości do 500 000 zł lub 600 000 zł 

Wartość lokalu w programie nie będzie niestety dowolna. Kredytowaniu na warunkach “bezpiecznego kredytu 2%” będzie mógł podlegać jedynie lokal o wartości:

 • do 500 000 zł – dla osoby samodzielnie prowadzącej gospodarstwo domowe,
 • do 600 000 zł – dla osoby prowadzącej gospodarstwo domowe ze współmałżonkiem,
 • do 600 000 zł – dla osoby mającej do najmniej jedno dziecko.

Nie ma natomiast zastrzeżenia co do tego, jaki ma być maksymalny metraż kupowanego lokalu lub jaka ma być jego cena za m2. Tak więc kwotę przewidzianą w programie można spożytkować tak naprawdę na różnorodne lokale – ich metraż zależny będzie głównie od lokalizacji. W Warszawie czy lokalizacjach wojewódzkich, gdzie cena za m2 sięga obecnie kilkunastu tysięcy za m2, w programie uda nam się zakupić co najwyżej kawalerkę. W mniejszych miastach w Polsce natomiast nadal można znaleźć lokale w cenie 5-6 tysięcy złotych za m2 – wtedy można myśleć o zakupie nawet mieszkania kilkupokojowego.

Jesteś Klientem VeloBanku? Sprawdź najważniejsze informacje:

VeloBank – sesje przelewów

VeloBank – kod SWIFT

VeloBank – infolinia

Bezpieczny kredyt 2% w VeloBanku - opinie

Opinie na temat wprowadzenia programu “Bezpieczny kredyt 2%” są podzielone. Zwolennicy programu podkreślają przede wszystkim możliwość udostępnienia kredytów hipotecznych osobom, które nie mogą spełnić wymagań kredytowych na rynku komercyjnym lub obawiają się trudności w spłacie zobowiązania.

Z drugiej strony, przeciwnicy, wskazują, że program ten może przynieść więcej szkody niż pożytku, szczególnie w kontekście sytuacji gospodarczej kraju. Wielu ludzi zauważa, że od momentu ogłoszenia programu ceny nieruchomości znacząco wzrosły. W rezultacie, kwota maksymalnego kredytu pozwala na zakup głównie kawalerek lub dwupokojowych mieszkań, które nie spełniają potrzeb większości rodzin.

Debata na temat programu “Bezpieczny kredyt 2%” koncentruje się na ocenie, czy jego korzyści dla jednostek przeważają nad potencjalnymi negatywnymi skutkami dla rynku nieruchomości i gospodarki jako całości.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Podziel się nim z nami w komentarzu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Gdzie emeryci mogą dorabiać do emerytury?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
10 lutego 2020

Gdzie emeryci mogą dorabiać do emerytury?

Placeme – aplikacja dla przedsiębiorców od ING
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
10 lutego 2019

Placeme – aplikacja dla przedsiębiorców od ING

Dodatkowy zarobek w Amazonie na okres świąteczny
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
21 października 2019

Dodatkowy zarobek w Amazonie na okres świąteczny

Odblaski od PZU – kampania promująca bezpieczeństwo
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
25 listopada 2019

Odblaski od PZU – kampania promująca bezpieczeństwo

Visset – pożyczka online
Firmy pożyczkowe
author
Dominika Sobieraj
18 lipca 2018

Visset – pożyczka online

Drogie prowadzenie rachunków bankowych
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
27 maja 2013

Drogie prowadzenie rachunków bankowych

Porównaj