Allegro stale pracuje nad rozwojem swojej strony i stara się wprowadzać różne innowacje, które sprawią, że korzystanie z zakupów internetowych stanie się jeszcze prostsze i jeszcze bardziej przyjemne. Ostatnim pomysłem jest wprowadzenie zupełnie nowej strefy płatności - Allegro Finanse.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 12.10.2017
Udostępnij:

Nowy regulamin przyniósł nowe zmiany w obsłudze płatności na stronie internetowej Allegro. Dotychczas możliwa była jedynie płatność za pomocą firmy PayU – Klient nie miał możliwości wybrania innej opcji przelewu online. Początkowo do usług miała dołączyć jeszcze platforma Przelewy24, a skończyło się na wprowadzeniu Allegro Finanse, czyli zupełnie nowej marki. 

 
https://magazyn.allegro.pl/3333-serwis-allegro-to-nasz-sposob-na-wasze-szybkie-i-wygodne-zakupy-przez-internet

Czym w praktyce są Allegro Finanse? 

Allegro finanse to obecnie najbezpieczniejszy i najprostszy sposób płatności na tej platformie. Dzięki niemu można zapłacić za zakupy zrobione w tym serwisie. Serwis ten skupia dwie dostępne na stronie usługi wykonywania przelewów – PayU oraz Przelewy24. Przelewy 24 działają póki co pilotażowo jedynie u niektórych sprzedających. Dla wszystkich sprzedających usługa ta będzie możliwa od 26 października. Oba serwisy – zarówno PayU, jak i Przelewy24 – umożliwają błyskawiczną zapłatę za zakupy. 

Dlaczego warto skorzystać z Allegro Finanse? 

Płatność poprzez Allegro Finanse jest niezwykle prosta i intuicyjna – nie musimy wpisywać żadnych danych do przelewu, ani martwić się o to, czy nie popełnimy błędu przy numerze konta. Wszystkie wymagane pola są wypełniane automatycznie przy wykonywaniu konkretnej transakcji i bezpośrednio po jej wykonaniu środku są już na koncie sprzedawcy. Sami sprzedawcy również korzystają na tym systemie płatności – mogą w prosty i bezpieczny sposób zarządzać płatnościami swoich Klientów. 


https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/dlaczego-allegro-EY8AqXy1rsB

Nie za wszystko można zapłacić poprzez Allegro Finanse

Są takie kategorie, w których płatność za pomocą Allegro Finanse nie jest możliwa, ponieważ przedstawiane na stronie oferty stanowią jedynie ogłoszenie. Moment ich zamknięcia nie oznacza automatycznie zawarcia umowy kupna-sprzedaży, dlatego nie jest możliwa natychmiastowa płatność za taki zakup. Poprzez Allegro Finanse nie zapłacimy za:
 

  • nieruchomości,

  • wakacje,

  • żywe zwierzęta (w kategorii Dom i Ogród > Zwierzęta),

  • samochody, motocykle i quady (używane), inne pojazdy i łodzie, maszyny budowlane, maszyny rolnicze, przyczepy i naczepy (w kategorii Motoryzacja). 
     

Komentarze (6)
Małgorzata Tąder, 23 stycznia 2019 o 16:40

Witam , wygrałam licytację, pieniadze przelałam przelewem tradycyjnym przez payu.Pani która wystawiła produkt do sprzedazy , stwierdziła ,ze produktu nie posiada i przelala moje pieniądze na allegro. Prosze o pomoc , jak odzyskac pieniadze.

Bez sensu. Chciałem zapłacić tradycyjnym przelewem a tu zonk bo sprzedawca ma tylko formę allegro finanse! Mimo zaznaczenia opcji „przelew tradycyjny”.
W tej sytuacji wystąpiłem do sprzedawcy o anulowanie transakcji.
Powinna być jasne info że sprzadaje wyłącznie przez te allegro finanse.
Badziewie!

badziew allegro finanse, kazda zmiana ktorą wprowadzacie tylko zwiększa bałagan …

allegro usluga przelewy 24 powinna byc zmieniona na przelewy 72 i nie wierzcie w te ich smieszne informacje, to kolejna kilka oszolomow i naciagaczy

A co w przypadku gdy towar okaże się niezgodny z opisem i sprawa będzie miała trafić do sądu z powództwa cywilnego o zwrot kosztów i towaru? Allegro ani PayU nie udostępni żadnych informacji na temat płatności. Będą zasłaniali się wszelkimi możliwymi bzdurnymi sposobami i nie udzielą żadnych danych dotyczących płatności w związku z czym nie będzie można w pozwie potwierdzić danych na które zostały wpłacone pieniądze a co za tym idzie udowodnić że płatność za zakup sprzedawca otrzymał (przecież kupujący wpłacił je pośrednikowi który nie udostępni mu żadnych danych). Zażyczą sobie aby to policja albo prokurator czy sąd osobiście wystąpili o podanie takich danych ale płacącemu ich nie udzielą – absurd. Każdy kupujący ma prawo znać dane szczególnie numer konta na które pośrednik przekazał pieniądze. Sposób płatności jest super banalnie prosty i szybki idea fajna ale do czasu gdy coś pójdzie nie tak i trzeba będzie mieć dane choćby dla komornika w celu ściągnięcia długu. Wtedy zostajemy sami z numerem konta pośrednika zamiast dłużnika. A to oznacza że zapłacimy za poszukiwanie danych dłużnika co przekłada się na czas i koszty a nawet na ryzyko nie ściągnięcia długu. Nie wspominając o tym że dłużnik w tym czasie może wyparować. Brawo allegro finanse.

Wsobotę zamówiłem u Was fotelik biurowy 6958775255 i wysłałem na kto:952490………..8580,należność wraz z transportem -razem=129 zł. Jest wtorek05.12.br i nic!!! PIETRUCHA WITOLD 42-609 Tarnowskie Góry, Solskiego 51 Proszę o odpowiedż,co dalej??