Jak działa aplikacja Uber?

Jak działa aplikacja Uber?

author
Dominika Sobieraj
18 września 2017
Aplikacja Uber, stworzona jest przez amerykańskie przedsiębiorstwo, służy do zamawiania transportu samochodowego przez urządzenia mobilne. Usługa dostępna jest w 400 miastach w aż 68 krajach na świecie - w tym w Polsce. Uber stanowi poważną konkurencję dla tradycyjnych taksówek, nie tylko ze względu na dostępność mobilną, ale i korzystne ceny - często można skorzystać z dużych promocji na przejazd.

Co ważne – Uber nie jest, wbrew powszechnej opinii, firmą przewozową. Dostarcza on jedynie narzędzia (aplikacji moblilnej) do zamawiania przejazdów. Kierowcy w związku z tym nie są też typowymi "pracownikami" – są to po prostu zweryfikowani użytkownicy, którzy zostali dodani do bazy kierowców. Aby zostać kierowcą Ubera nie trzeba zatem mieć żadnych specjalnych uprawnień. Może nim być każdy kierowca – wymaga się od niego jedynie posiadania ubezpieczenia, prawa jazdy, dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego

Do zamówienia wystarczy aplikacja

Aby móc skorzystać z usługi, trzeba mieć zainstalowaną aplikację mobliną, którą można pobrać z Google Play, App Store albo Windows Store. 

Jak skorzystać z aplikacji? 

Po zainstalowaniu aplikacji, pojawi się przed nami ekran powitalny. To jednak jeszcze nie sprawi, że będziemy mogli zamówić przejazd. Do pełnego korzystania z aplikacji, trzeba założyć w niej konto.

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO W APLIKACJI UBER? 

Konto możemy założyć na dwa sposoby: 
 

  • poprzez podanie swoich danych osobowych,
  • poprzez połączenie konta Uber z kontem społecznościowym.

Wybranie drugiego sposobu skutkuje automatycznym uzupełnieniem naszych danych osobowych. Jeżeli jednak nie chcemy łączyć konta lub po prostu nie posiadamy konta na żadnym z portalu społecznościowych, będziemy musieli przejść następujące kroki: 

1. Podajemy swój numer telefonu. 


2. Wpisujemy kod potwierdzający – zostanie nam przysłany w wiadomości SMS.

3. Podajemy swój adres e-mail.


4. Ustawiamy hasło do swojego konta .


5. Podajemy swoje imię i nazwisko.

6. Wybieramy sposób płatności. 

 
7. Nasze konto jest już aktywne. Pozostało nam jedynie wpisać miejsce docelowe i oczekiwać na kierowcę Ubera. 

JAK KORZYSTAĆ Z APLIKACJI UBER?

Aby poprawnie skorzystać z aplikacji, musimy wybrać miejsce docelowe naszej podróży oraz ustawić swoją aktualną lokalizację. Pojawią się wtedy przed nami zdjęcia dostępnych na wybranej przez nas trasie kierowców, opis oferowanego pojazdu (jego wielkość i pojemność) oraz cena. Po kliknięciu opcji Zamów wybrany kierowca przyjdzie w ciągu kilku minut. 

Przejazd możemy zamówić o każdej porze i każdego dnia w roku. Nie obowiązują tu dni wolne w weekendy, święta, czy noce. 

Nie musimy się też martwić o pomylenie lub przeoczenie zamówionego auta. Jego położenie będziemy na bieżąco widzieli na ekranie w naszej aplikacji Uber. Dane kontaktowe kierowcy i wszystkie informacje na temat jego samochodu będą stale dostępne. 
 

JAK WYGLĄDA PŁATNOŚĆ I CENY W UBERZE? 

Co najważniejsze – do skorzystania z przejazdu nie musimy mieć przy sobie ani gotówki, ani karty. Po opuszczeniu pojazdu odpowiednia opłata zostanie automatycznie pobrana z karty, którą upoważniliśmy podczas rejestracji konta w aplikacji. 

Nie musimy całej kwoty pokrywać sami – jeśli znajdą się także inni pasażerowie, którzy chcą skorzystać z wybranego przez nas przejazdu, możemy dodać ich w aplikacji. W ten sposób każdy zostanie obciążony jedynie częścią opłaty za podróż.

Koszt przejazdu to suma kosztów:
– opłata początkowa – 4 zł (niezależnie od długości trasy),
– opłata za pokonaną odległość – 1,30 zł za kilometr,
– opłata za każdą minutę spędzoną w aucie – 0,25 zł za minutę.

Ostatecznie kwota za kilometr oscyluje w granicach 1,80 zł – 2 zł. Warto także mieć na uwadze, że opłata minimalna za przejazd wynosi obecnie 10 zł. Na stronie internetowej www.uber.com możemy sprawdzić szacowany koszt wybranej przez nas trasy przejazdu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Oferta specjalna na terminale od ING – „Działam dalej”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 czerwca 2020

Oferta specjalna na terminale od ING – „Działam dalej”

Ile komornik może zabrać z emerytury w 2018?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
16 stycznia 2018

Ile komornik może zabrać z emerytury w 2018?

E-gwarancja w Banku Millennium
Aktualności
author
Aneta Jankowska
19 czerwca 2018

E-gwarancja w Banku Millennium

Provident w Płocku
Oddziały
author
Patryk Byczek
07 marca 2019

Provident w Płocku

Black Friday także w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
26 listopada 2019

Black Friday także w BNP Paribas

Porównaj