Największa firma pożyczkowa w Polsce siódmy raz znalazła się w zestawieniu najlepszych pracodawców w Polsce. Provident otrzymał międzynarodowy certyfikat Top Employer przyznawany firmom, które stwarzają najlepsze warunki pracy.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 08.02.2019
Udostępnij:

Providenta, czyli największą firmę udzielającą pożyczek na dowód drugi raz z rzędu ulokowano w zestawieniu w pierwszej piątce.

Provident z wyróżnieniem

Instytut Top Employers rok w rok wyróżnia polskie przedsiębiorstwa, które dbają o swoich pracowników. Firmy nagradzane są za:

– zapewnienie najlepszych warunków pracy,
– wzmacnianie marki pracodawcy,
– dbanie o rozwój standardów zarządzania ludzkimi zasobami.

Swoją obecnością na tak wysokiej pozycji Provident udowadnia, że jest jednym z najlepszych pracodawców w Polsce.

Małgorzata Skibińska, dyrektor departamentu personalnego w Provident Polska mówiła, że wyróżnienie Top Employer jest bardzo ważną nagrodą. Zdobycie certyfikatu pokazuje, że firma wciąż dba o rozwój i udoskonalanie swoich procesów w obszarze zarządzania kapitałęm ludzkim. Skibińska dodała również, że przemyślana i długofalowa strategia HR realizowana od wielu lat pozwoliła na zbudowanie zgranego i rozwojowego zespołu.

Przyznanie certyfikatu

Aby zdobyć certyfikat konieczne jest poddanie się audytowi. Sam proces, podczas którego wybierani są laureaci programu, dzielony jest na kilka etapów:

  1. Weryfikacja procedur i praktyk zgłoszonych przez pracodawcę.
  2. Rozmowa weryfikacyjna z każdym Uczestnikiem procesu oraz ocena dokumentów. W razie potrzeby osobista wizyta w siedzibie firmy.
  3. Przeprowadzenie audytu przez niezależną firmę, którego zadaniem jest przeanalizowanie spójności procesów, systemów, procedur oraz danych, które przedstawiała firma zgłoszona do konkursu.

Certyfikat Top Employer otrzymują wyłącznie firmy, które bez problemów przejdą przez cały proces weryfikacji. W ostatniej edycji konkursu w pierwszej piątce, oprócz Providenta, znalazły się takie firmy, jak:

Orange,
British American Tobacco,
PepsiCo,
JTI.

Strategię HR opieramy na wartościach, które stanowią fundament naszej kultury organizacyjnej, czyli na odpowiedzialności, szacunku i przejrzystości. Wyrazem tego jest partnerska komunikacja z pracownikami, jak również równe szanse zatrudnienia czy przejrzyste mechanizmy wynagradzania ­– mówi Małgorzata Skibińska. – Zdajemy sobie sprawę, że to ludzie są naszym największym potencjałem, dlatego dbamy, aby nasi pracownicy mogli stabilnie się rozwijać, zachowując równowagę między życiem zawodowym i prywatnym” – mówiła Małgorzata Skibińska.

Provident Polska

Provident Polska SA jest największą firmą w Polsce, która udziela gotówkowych pożyczek pozabankowych. Na naszym rodzimym rynku działa od 1997 roku. Prezesem zarządu firmy jest Agnieszka Kłos. Provident Polska SA należy do grupy finansowej International Personal Finance, która notowana jest na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kadra Providenta składa się z 2000 pracowników oraz 4500 współpracowników w formie doradców Klienta.


Źródło:

Provident Polska

Komentarze