Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

author
Dorota Grycko
01 listopada 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Chciałbyś zamknąc konto, lecz nie wiesz w jaki sposób możesz tego dokonać? Poniżej opisaliśmy metody składania wypowiedzeń rachunków osobistych, niezależnie od powodów. Sprawdź, jak można zamknąć konto w Banku BNP Paribas.

Spis treści:

 1. Zamknięcie konta w BNP Paribas przez Internet
 2. Jak zamknąć konto w placówce BNP Paribas?
 3. Jak zamknąć konto listownie w BNP Paribas?
 4. Jak napisać wypowiedzenie rachunku w BNP Paribas?
 5. Ile trwa zamknięcie konta w BNP Paribas?
 6. Zamknięcie konta w BNP Paribas - najważniejsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Zamknięcie konta w BNP Paribas przez Internet

Istnieje wiele dogodnych sposobów zamykania konta w banku BNP Paribas. Konto zamkniemy zarówno bez wychodzenia z domu, jak i sposobami bardziej tradycyjnymi – na przykład odwiedzając placówkę banku lub wysyłając wypowiedzenie listownie.

Aby zamknąć konto przez Internet, musimy zalogować się do bankowości internetowej, a następnie wykonać kolejno operacje:

 1. Wchodzimy w zakładkę “Wnioski”.
 2. Następnie przechodzimy do “Zamknięcie rachunków” i “Zamknięcie rachunku celowego lub głównego”.
 3. Wybieramy rachunek bankowy, który chcemy zamknąć.
 4. Zaznaczamy, że rachunek powiązany z naszym kontem jest aktywny.
 5. Potwierdzamy swą decyzję.

Zamykając konto przez Internet, zostaniemy przeprowadzeni automatycznie przez wszystkie kroki, które należy podjąć. Po złożeniu dyspozycji otrzymamy jeszcze telefon z banku – będziemy musieli wysłuchać pracownika, który przekaże nam informacje dotyczące dalszych etapów realizacji zamknięcia konta. Od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia konta w serwisie transakcyjnym liczony jest miesiąc wypowiedzenia.

Przed zamknięciem konta bankowego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

 1. Należy upewnić się, że nie posiadamy innych produktów BNP Paribas, które wymagają posiadania konta i gwarantują promocyjne warunki.
 2. Powinniśmy zamknąć wszystkie produkty powiązane z kontem bankowym (rachunki bankowe, pożyczki np. pożyczki na dowód, lokaty oszczędnościowe i produkty inwestycyjne).
 3. Musimy spłacić wszystkie karty debetowe i kredytowe powiązane z rachunkiem bankowym w BNP Paribas (jeśli tego nie zrobimy, bank nie zgodzi się na rozwiązanie umowy).
 4. Należy wypłacić wszystkie oszczędności zgromadzone na rachunku bankowym.
 5. Jeśli mamy jakiekolwiek zaległości, musimy je uregulować.

Jak zamknąć konto w placówce BNP Paribas?

Jeżeli chcemy zamknąć konto w placówce BNP Paribas, wystarczy, że udamy się osobiście do któregokolwiek z oddziałów.

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i wszystkie karty bankowe, jeśli posiadamy. W banku przedstawiona będzie nam oferta, która będzie miała na celu przekonać nas, abyśmy zrezygnowali z zamykania konta. Poproszeni możemy być też o podanie powodu rezygnacji z rachunku bankowego.

Podpis, który złożymy na wniosku o zamknięcie konta, musi być zgodny ze wzorem podpisu, który bank posiada. Pamiętajmy, że może być dużo interesantów, co może oznaczać kolejkę. Usługi internetowe BNP Paribas zostaną także zlikwidowane razem z zamknięciem konta.

Dowód zamknięcia konta 

Należy dopilnować wydania nam dokumentu – dyspozycji o zamknięciu konta, jak również kserokopii. Odebrany z banku druk zaświadczenia o zamknięciu konta powinno się przechowywać w podobny sposób, jak inne dokumenty. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku błędnego wprowadzenia danych czy zwykłej nieuwagi pracownika, bank będzie nadal naliczał opłaty, bo konto nie zostanie zamknięte. Może mieć to oczywisty wpływ na naszą historię kredytową – będzie rosło zadłużenie.

Jak zamknąć konto listownie w BNP Paribas?

Zamknięcie konta w oddziale banku BNP Paribas zapewne będzie wiązało się z wysłuchaniem oferty, która będzie miała zachęcić nas do pozostawienia aktywnego rachunku bankowego. Jeżeli nie chcemy załatwiać tej sprawy bezpośrednio, możemy wysłać wypowiedzenie listem. W BNP Paribas wypowiedzenie możemy wysyłać nie tylko na adres korespondencyjny banku, ale także na adres naszej placówki.

Główny adres do wysyłki wypowiedzenia rachunku:

BGŻ BNP Paribas S.A.
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa

Wypowiedzenie musimy sporządzić na standardowej białej kartce formacie A4. Na czas transportu powinniśmy dobrze zabezpieczyć pismo, ponieważ zawiera ono wrażliwe dane osobowe, dlatego najlepiej umieścić je w kopercie wyściełanej od środka folią bąbelkową. Dokument najlepiej wysłać listem poleconym z potwierdzeniem nadania, aby mieć pewność, że nie dostanie się on w niepowołane ręce.

Jak napisać wypowiedzenie rachunku w BNP Paribas?

BNP Paribas nie udostępnia nigdzie na stronie oficjalnego wzoru wypowiedzenia, dlatego w przypadku rozwiązywania umowy rachunku drogą listowną musimy stworzyć wypowiedzenie we własnym zakresie.

Wypowiedzenie musi zawierać:

– imię i nazwisko posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer PESEL posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer rachunku, na które mają być przelane środki z zamykanego rachunku,
– określenie trybu, w jakim umowa ma być rozwiązana (z reguły jest to tryb miesięczny).

Pamiętajmy, żeby podpisać wypowiedzenie takim samym podpisem, który znajduje się w bazie podpisów banku BNP Paribas. Jeżeli natomiast będziemy rozwiązywać umowę w oddziale banku, nie musimy przygotowywać żadnego pisma, ponieważ doradca bankowy udostępni nam wszystko na miejscu.

Wypowiedzenie może wyglądać na przykład tak: 

Ile trwa zamknięcie konta w BNP Paribas?

Standardowy okres wypowiedzenia umowy w BNP Paribas trwa 30 dni. Trzeba jednak pamiętać, że w każdej umowie mogą być zapisane inne warunki, dlatego przed złożeniem wypowiedzenia, należy przeczytać umowę.

W niektórych sytuacjach możemy także ubiegać się o natychmiastowe rozwiązanie umowy (w związku ze zmianą regulaminu, tabeli prowizji i opłat lub tabeli oprocentowania) lub skrócenie okresu wypowiedzenia (w przypadku spełnienia określonych warunków)

Okres wypowiedzenia rozpoczyna się od dnia złożenia dyspozycji w banku. Co ważne, zamknięcie konta w banku przez osobę fizyczną jest całkowicie bezpłatne.

Zamknięcie konta w BNP Paribas - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Okres wypowiedzenia trwa standardowo miesiąc. Liczony jest od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia rachunku.

Zamknięcie konta przez osobę fizyczną w BNP Paribas nic nie kosztuje.

Zamknąć konto w BNP Paribas możemy:

 • internetowo,
 • listownie,
 • odwiedzając stacjonarną placówkę.

Niestety nie, bank BNP Paribas umożliwia zamknięcia konta przez Internet, listownie lub odwiedzając stacjonarną placówkę banku.

 1. Logujemy się do bankowości internetowej.
 2. Wchodzimy w zakładkę “Wnioski”.
 3. Następnie przechodzimy do “Zamknięcie rachunków” i “Zamknięcie rachunku celowego lub głównego”.
 4. Wybieramy rachunek bankowy, który chcemy zamknąć.
 5. Zaznaczamy, że rachunek powiązany z naszym kontem jest aktywny.
 6. Potwierdzamy swą decyzję.
author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Barbara Borgieł-Cury z ING – wpływ na branżę płatniczą

Barbara Borgieł-Cury reprezentująca ING Bank Śląski, podczas drugiej edycji rankingu, który przygotował serwis Cashless.pl znalazła się w TOP 5 najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej. Zadaniem rankingu jest promowanie równości zawodowej w najpoważniejszych na rynku firmach powiązanych z branżą płatniczą.

author
Patryk Byczek
11 marca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Były przewodniczący KNF o parabankach

Rozwój tzw. chwilówek, szybkich kredytów i innego typu działalności parabankowej wynika z nadmiernych regulacji wobec SKOK-ów i banków spółdzielczych – twierdzi Stanisław Kluza, były przewodniczący KNF. To właśnie klientelę tych instytucji stanowią ludzie o najniższych dochodach i z małych miejscowości, w których nie ma dużych banków. W efekcie klientów tych przejmują parabanki, których praktyki są zagrożeniem dla bezpieczeństwa finansowego często nieświadomych klientów.

author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Czesi z coraz większym zadłużeniem

Z raportu Czeskiego Związku Banków możemy dowiedzieć się, że kredyt lub kredyty na swoim koncie ma aż 27% Czechów. Dwóch na trzech z nich zadłużyło się u sprzedawcy towaru, bądź w firmie pożyczkowej.

author
Patryk Byczek
22 lutego 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Raty Od.nowa – współpraca BNP Paribas i Allegro

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że do końca tego roku potrwa kampania prowadzona wspólnie z platformą zakupową Allegro, która promuje produkt Raty Od.nowa. Jest to produkt finansowy, którego nie można nazwać klasycznym kredytem ratalnym, lecz z wynoszącym 0% RRSO limitem odnawialnym, który pozwoli Klientom na wielokrotne korzystanie z opcji zakupów na raty.

author
Patryk Byczek
10 grudnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Polska gospodarka w najlepszym stanie od 1989 roku

Polska gospodarka z szybkim wzrostem PKB, niskim bezrobociem i wzrostem płac. To tylko niektóre z pozytywnych zjawisk dla naszej gospodarki – to był najlepszy rok od 1989 r.

author
Aneta Jankowska
01 stycznia 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

ING Bank Śląski w Legnicy

ING Bank Śląski jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Dwie placówki banku mieszczą się w Legnicy – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówek.

author
Dominika Byczek
02 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj